Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó ötlet a staffordshire terrier?

Mogyoroka kérdése:

Jó ötlet a staffordshire terrier?

Figyelt kérdés
van 2 palota pincsim és melléjük nem nagyon merek be vállalni egy staffordshire kutyát mert az egyik pincsim nagyon ellen szenves neki támad egyből és félek hogy amíg kicsi a staffi addig kárt tesz a pincsi benne ha meg megnől majd a staffi ő tesz kárt a pincsi ben..a másik pincsim meg nagyon szeret (szinte már a gyerekem)ès ha nem vele foglalkozok nem eszik nem csinál semmit csak fekszik es bámul előre..unoka öcsémnek volt a ballagása és neki vettem ajándékba egy staffi kutyát bele szerettem a fajtába de ugyanakkor az egyik pincsim szomoru volt a másik pedig folyton bántani akarta..nem tudom mi lehetne erre a megoldás..

#Staffik/pincsi
2015. júl. 31. 16:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Előbb a mostani kutyáidat neveld meg és szocializáld, a kutyaiskola ebben sokat segíthet.
2015. júl. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
hát nem hiszem hogy lehetne őket mert az egyik már 15 éves a másikbol meg nem lehet "ki nevelni" hogy ne legyen féltékeny...
2015. júl. 31. 16:36
 3/11 anonim ***** válasza:
pincsisnek nem való ilyen kutya
2015. júl. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Giliszta88 válasza:
Ebben a helyzetben semmi képen ne vállalja olyan kutyát. Határozott személyiségű ember szükséges hozzá h igazán jó kutyát lehessen belőle nevelni. Nekem is az van,és az is volt az előző is. Akaratos fajta, de következetesen csodás társat lehet belőle faragni.viszont te kutyusaid nem hiszem h tolerálnák .
2015. júl. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Határozott személyiség vagyok..meg tudnám nevelni a stafit itt csak az egyik pincsi a gond a morgócskám..lehet bántaná a kicsit..én meg ugye nem állhatok ott mellette mindig hogy mit csinál..
2015. júl. 31. 16:55
 6/11 A kérdező kommentje:
De mondjuk a 2 pincsivel is igy volt elosszor ..a 15 eves morgott a kicsire de aztan ossze szoktak es most mar egyutt jatszanak egyutt alszanak egyutt teszik tonkre a cuccaimat.. Nem tudom lehet ossze tudnam oket szoktatni..
2015. júl. 31. 17:15
 7/11 anonim ***** válasza:
Bármit ki lehet nevelni a kutyából, kortól függetlenül. Ne vállalj másik kutyát, mert komoly gondok lehetnek belőle.
2015. júl. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A leírásod alapján a kutyáidon még bőven van mit nevelni, csiszolni. Ne legyen harmadik kutyád, főleg nem egy staffordshire terrier, ami egy külön felfogást és életmódot igényel, mert nagyon rossz vége lehet a pincsikre nézve.


Ha a kutyák tönkreteszik a cuccaidat, az már önmagában azt bizonyítja, hogy nem vagy egy kellően határozott személyiség. Határozott, következetes gazdának nem rongál a kutyája.

2015. júl. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%

Inkább ne.

A stafi egy nagyon szuper kutya, meg családszerető, meg minden, de állatokra kifejezetten szocializálni kell. Neked gondod van az egyik kutyával. Már az rossz hozzáállás, hogy öreg, már nem változik. (De igen, csak akarni kell.)

Borítékolom a következőt: Nem kezded el időben nevelni a stafit, mert még kicsi, igaz? Elnézel neki sok mindent.

A kutyusod nekimegy, a stafi tűri. Egy darabig. Aztán jó esetben csak jól megtépi.

Főleg, ha kifogsz egy olyan dominánsat, mint az enyém, aki még a 10 éves cane corsómmal is egy nagy paraszt volt 9 hetes létére. Jó néhányszor megverte a cc, mire rájött, hogy hányas a kabátja.

Van egy olyan érzésem, hogy te ezt nem tudnád kezelni, ne haragudj.

2015. júl. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy (illetve két) pincsit se tudsz megnevelni, akkor felejtsd el a staffot. Megmagyarázhatod, hogy miért nem sikerült, de attól még a tény tény marad: nem sikerült. A staffot meg hiába magyarázod meg, amikor széttépi a pincsidet, vagy valaki más kutyáját, esetleg gyerekét, senkit nem fog érdekelni, hogy mik a kifogásaid. Vagy képes vagy rá, vagy nem. Vagy van annyi eszed, hogy belásd, hogy nem megy, és segítséget kérj szakembertől, vagy nincs.
2015. júl. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!