Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Josera vagy brit táp?

Josera vagy brit táp?

Figyelt kérdés

2 tápot találtam amiről jók a vélemények és árban sem megfizethetetlen. A joserának és a brit prémiumnak is a lamb and rice változatát néztem, mivel csirke allergiás kutyus, ezekbe meg elvileg csak bárány van. Tudnátok segíteni, hogy melyik a jobb? Meg, hogy pontosan mit kell nézni a tápokba? Mert már hallottam, hogy a gabonákat, meg azt is, hogy a fehérjét. Légyszi se

gítsetek.


2015. aug. 1. 00:22
 1/9 mogyoroka ***** válasza:
Szia ! Nekem sok kutyusom van elosszor brit-tel probalkoztam de mindnek hig volt tolle a szeklete ezert ki probaltam a josera-t es az mar tokeletes volt nekik.. Tehat JOSERA
2015. aug. 1. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :)
2015. aug. 1. 00:40
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én Brittel etettem amíg tápot adtam neki.

A Brit prémium kicsit büdös, de a kutya imádta. Sokat kakilt tőle és az adagolás is úgy nézett ki h az előírt mennyiség 1,5x-esét kellett adnom neki, különben fogyott.


A Brit care bárányos jobb minőség.


A Josera tápot nem próbáltuk, de összetétele alapján egy rakás sz.ar szépen csomagolva.


Összetétel: bárányhúsliszt, rizs, kukorica (!!!), kukoricaliszt(!!!!), árpa(!!!), baromfizsír, répapép, ásványianyag, élesztő


Összes fehérjetartalom 22%, ez vicc.


Brit prémium összetétel:

Összetétel:

Bárányhús 25%, rizs, csirkezsír (tokoferolok által védett), rizs-protein, lazacolaj, sörélesztő, natúr aroma, szárított alma, ásványi anyagok, gyógynövény és gyümölcs kivonatok (300mg/kg), mannan-oligoszacharidok (150mg/kg), fruktooligoszacharidok (100mg/kg), schidiger-jukka kivonat (80mg/kg), organikus réz, organikus cink, organikus szelén.


Az első helyen bárányhús, na ha ebből kivonod a vizet (ami a tápgyártás folyamán is megtörténik) akkor egy adag jóindulattal 12% marad, a többi rizs, ami ugyan jobb, mint a kukorica, de kutyát akkor sem rizzsel kell táplálni. Össz. fehérjetartalom 24%.


A Brit care összetételre hasonló, de abban bárányhúsliszt van, ami kicsit dob a táp fehérjetartalmán, de abban is sok a rizs... Össz. fehérjetartalom 26%.



Ilyen árkategóriában sajnos jobbat nem találsz.

Teszteltetheted a kutyádat állatorvosnál, hogy valóban a csirkére allergiás-e és nem csak a csirkés tápokra (amibe tolltól kezdve minden szemét belekerülhet).


Én a helyedben első körben megnézetném ezt a dokinál és ha nem találnék olyan tápot, ami ár-minőség (tehát tényleg csirkementes) arányban megéri, akkor én állítanám össze az étrendjét, itthon.


Nekem első kutyám öreg korára vesebeteg lett, több tápot kipróbáltunk, végül már egyiket se ette, nem volt jól tőlük, na akkor megelégeltem és elkezdtem főzni rá (ha fiatalabb lett volna nyersen is kaphatta volna a dolgokat, de sajnos foga már nem sok volt..). Rögtön helyre jött az étvágya és még 4-5 évig simán eléldegélt.


A tápok nagy része sajnos szemét.

2015. aug. 1. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Eddig én csináltam neki itthon a kaját, csak mindig kihányta (csirkehusit kapott Legfőképpen). Most átváltottam ideiglenesen dog chow tápra de nem maksol neki, szóval vettem happy dögös konzerveet ami elvileg 100 százalékos de mivel 400 grammos és 700forint ja és egy nap megeszik 4 dobozzal ezért ez nem működik, meg azért csak konzerv, ammi nem a legjobb hosszútávon.
2015. aug. 1. 00:57
 5/9 anonim ***** válasza:
48%
A Joserában kb 3x annyi hús van, mert a Brit Premiumban 25% _friss_ bárányhús van, aminek a víztartalma kb 70 százalék, ha ezt a vizet elveszik az előállítás során, akkor (25*0,3)/(75+25*0,3)=7,5/82,5=9 százalék marad. A Joserában 25% húsliszt van, ami már száraz.
2015. aug. 1. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Akkor igazából nem is a friss húst kell nézni, hanem a száraz változatait?
2015. aug. 1. 11:02
 7/9 anonim ***** válasza:
Lehet benne friss hús is, de általában úgy tudnak tisztességes hústartalmat összehozni, ha tesznek bele dehidratáltat is.
2015. aug. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a segítséget.
2015. aug. 1. 16:40
 9/9 anonim válasza:

Szóval,egy "fanatikus"Gazdi ír most.

Aki (lehet pfuuuuujolni is akár)konyhai mérlegen lemérte a,nevezzük nevén-A kulaBácsit.

A Pite és Guba a"VÉRIVÓK egyben CSONTEVŐK" nevei.Amúgy SzálkásTacsik.A 80%-át feldolgozta az emésztés során.!!

Nekünk a Josera bejött.

Hozzáteszem minden reklámmal!!!

Ami jó az jó.

Ami szar az szar.

5 kg Ch@pit húztam le a wc-n.

A csirkehúsos otthonfőzős kommnak üzenném,hogy Mi is azzal etettük 7évig...

De a csirkében is már benne van az a Sz@r amit nm bír a gyomruk....

De bezzeg Pipikénk gyorsan nő....

Egyébbként a Kutya 14országban SZIMATOLT A FEDÉLZETEN😁😁😁

REMÉLEM SEGÍTETTEM!!!

JOSERA😂😂😂

2018. okt. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!