Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kukacos a kutya farka! Mit...

Petizacc kérdése:

Kukacos a kutya farka! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Most vettem észre, állatorvos kilőve, mert hétvégén ugye senki nem rendel, az ügyeletes meg 40 kilométerre lakik innen fölös tízezreim meg nincsenek. A farkát kirágta, illetve tele van a szőre petékkel, kisebb-nagyobb kukacokkal. (gyanítom, hogy már a farkát is megkezdték)

Szóval mit tegyek, hogy segíteni tudjak rajta?



2015. aug. 1. 20:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarod, hogy élve felzabálják, akkor 40 km ide, 40 oda és viszed a kutyát.

Egyesével kiszedegetheted, de gondolom a fájdalom miatt nemigen fogja tűrni.

Azért annyit megtehettél volna, hogy telefonálsz az ügyeletre, tanácsot biztos tudnának adni.

Ez így kimeríti az állatkínzás fogalmát. Köteles vagy orvoshoz vinni a kutyát.

2015. aug. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem beköpte a légy. Vidd állatorvoshoz, vagy hívd ki házhoz, csak ő segíthet, házilag nem tudsz mit tenni!
2015. aug. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Szegény állat :(

Állatorvoshoz kellene vinni, de mivel azt írtad, kilőve:

tedd a kutyát víz alá (kád langyos vízbe), természetesen a fejét nem, és tartsd ott, míg a kukacok megfulladnak, elengedik. Petéket, egyebeket szedegesd ki, próbáld minél jobban kitisztítani a sebet, majd ha sikerült, akkor tegyél rá betadint és kötést, amit ne engedj leszedni neki. Másnap cseréld, hétfőn reggel pedig vidd el dokihoz.

2015. aug. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ha lenne autóm már rég elvittem volna, ha meg kihívom az orvost biztosan nem pár ezer forintot fog elkérni. Elhiszem én, hogy kötelességem állatorvoshoz vinni, de sajnos a semmiből nem tudom kifizetni.

Aki ezek után feltenné a kérdést, hogy akkor minek tartok állatot annak üzenem, hogy nyugodtan örökbe fogadhatja őket, ha ennyire a szívén viseli a sorsukat.

A hasznos válaszokat köszönöm, a vizes módszer mindenképp kipróbálom, aztán Hétfőn orvost hívok!

2015. aug. 1. 21:12
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

Nem vagyok nagy szakértő, de azért egy elég érdekes dologra gyanakszom!


Arra, hogy a légy, meg a kukacok, nem mennek csak úgy egy egészséges, élő szövetre, a légy se petézik oda, és a nyüvek is az elhalt húst szokták enni.


Még ilyen kúra is van, hogy az elhalt, elüszkösödött húst steril nyüvekkel etetik meg.


Szóval gyanús, hogy ez már egy következménye valami nagyobb bajnak!!!


Ha gyógyszertári ügyelet van holnap a közelben, vegyél hiperol oldatot, vagy tablettát, és oldd fel vízben, és azzal öblítsd ki.


Aztán ahogy tudod, azonnal vidd orvoshoz!!!


Ja, és a 40 km oda vissza 80, 7 literből átlag biztos kijön a fogyasztás, az 5,6 liter benzin!


Nem 10.000 -ek, hanem 2000 ft!

2015. aug. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/watch?v=r8ZsAC111ic


Szedd kézzel és kend le a sebét betadinnal!

2015. aug. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Komondorról van szó aminek a szőrére hajlamos az ürüléke odatapadni, amit bizonyos időközönként le is szoktunk nyírni, én arra gyanakszom, hogy ez vezethetett ide, bár nemrég lett kinyírva a szőr.

Mint már említettem nincs autóm, de ha lenne se azon a 6 liter üzemanyagon vacillálnék.

Holnap ha tudok szerezni ilyen oldatot akkor megpróbálom.

2015. aug. 1. 21:33
 8/12 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező, két nagy gond van:

1. Mivel az ilyen sebek könnyen fertőződnek, kell hozzájuk az antibiotikum, gyulladáscsökkentő, amit az orvos ír ki a kutyának.

2. Mivel ezek a dögök az élő szövetet rágják, ami qrva fájdalmas, messze nem biztos, hogy a kutya hagyja hogy hozzáérj az érintett területhez. Könnyen lehet, hogy bódítani kell.

2015. aug. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Víz alá tettük a farkát, nem mondom hogy az összestől, de elég sok kukactól megszabadult. A szőrt levágtuk a farkáról amennyire tudtuk, elég csúnya seb van a farkán nem tudom mi lesz vele. Betadinnal le lett öntve.

Ha minden igaz holnap lesz kocsi amivel be tudom vinni, mert kértem kölcsön.

2015. aug. 1. 23:17
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Még egyszer leírom, otthon, állatorvos nélkül nem tudod kezelni. Sajnos, tapasztalat. Hétfőig nézheted ahogy a kis nyüvek rágják a kutyád, s a kukacok bújnak ki a bőre alól :((


[link]

2015. aug. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!