Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek érdemes lenne...

Szerintetek érdemes lenne segítséget kérni az egyesülettől, akitől örökbe fogadtuk a kutyust?

Figyelt kérdés

Nemrég befogadott kutyusról van szó, s kiderült, hogy műteni kell. Pár hónapja van nálunk. Egy egyesülettől fogadtuk örökbe, ő a második kutyánk. Mozgás szervi műtétről van szó, amit jobb lenne minél hamarabb elvégeztetni, ez inkább egy megelőző műtét, úgynevezett korrekciós műtét.

Az állatorvosunk is, illetve több ismerősünk is kérdezte, hogy miért nem kérünk segítséget az egyesülettől, hogy segítsenek némi pénz adománnyal a kutyus műtétjénél. A műtét 100 ezer, plusz ugye gyógyszerek, meg még utána lehet pár tízezer plusz költség.

Ezzel nem is lenne gond, csak pont most pár napja lett műtve másik kutyánk, s így kicsit kiköltekeztünk.


2015. aug. 2. 14:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szólni lehet. Aztán az egyesületnek vagy van rá, vagy nincs pénze. Mindenesetre, jó,ha jelzed nekik a gondodat.

Amikor valaki örökbe fogad kutyát, ha van ismert betegsége, általában szólnak az örökbefogadónak. De van, amikor nem tudja az egyesület finanszírozni egy kutya állapotfelmérő vizsgálatait, akkor bizony az örökbefogadónál derülnek ki a bajok.Sajnos, ez is előfordul, hogy nem egy makk egészséges kutyát fogad valaki örökbe.

2015. aug. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Hogyne. Az egyesületekben is vannak emberek, akik így sumákolják a műtéteket, mert nem telik ki. Kérj tőlük segítséget, de ha esetleg biztosra mész, hogy ez egy sudribunkó társaság, akkor mindenképpen követeld ki a pénz felét.
2015. aug. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ezek az egyesületek az esetek nagy részében a csőd szélén táncolnak, nem fognak erre adni pénzt. Mondjuk az tökre meglep, hogy egy kutyára képesek vagytok ennyit költeni, másnak meg a saját gyereke egészségére nincs ennyi pénze, na mindegy.
2015. aug. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

ma 14:50

Engedtessék már meg mindenkinek, mire is költi a pénzét. Miért nem mész pl egy hobbis oldalra, ahol arról eszmecserélnek, sok ember bizonyos hobbijára akár a sokszorosát is elkölti? Ott is megemlítheted, hogy másoknak nincs annyi pénzük a gyerekeire. A világ ilyen most. Van, akinek van pénze, van, akinek sok mindenre nem jut. E miatt ne kelljen már szégyenkeznie, aki éppen kisanyargatott magából egy kutyának a műtétjére valót.

2015. aug. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

3.válaszoló érdekes kérdéskör.

Nekem jelenleg még nincs gyerekem. Kutyáim vannak. Akkor hagynom kellene őket, hogy szenvedjenek? Ha már magamhoz vettem őket ilyen-olyan megfontolásból, akkor kutya kötelességem gondoskodni róluk, ha ennyibe kerül a műtét, ha nem. Az összeget nem azért írtam, hogy verjem a mellem, mert nem vagyunk gazdagok, csak lett félre téve ilyen esetekre pénz. S azért írtam ki, hogy ez egy komolyabb összeg, s mit várhatok vajon az egyesülettől.

Arról sajnos vagy nem sajnos nem én tehetek, hogy egyeseknek nincs pénzük, hogy a gyereküket ellássák, de ebbe inkább nem megyek bele mélyebben, mert csak vitát szülne. De mint olvashatod, mi is kimerültünk a kutyás tartalékunkból.

Többieknek köszönöm a normális válaszokat.

Szerencsére egy normális szervezetről van szó, csak most nagyon összejött nekik ez a nyár, nagyon sok SOS menteni való kutya került hozzájuk. Úgy hozták hozzánk a kutyust, hogy zöld kagylót kapjon a lábára. Ezt mi adtuk/adjuk is neki, mióta hozzánk került. Ám mégis így alakult, sajnos.

Természetesen nem úgy vesz magához az ember egy kidobott kutyust, hogy biztos minden rendben lesz vele. Biztos lesz vele ilyen-olyan probléma. Így is már túl vagyunk pár állatorvosi vizsgálaton más egészségügyi okokból kifolyólag. Csak ez így most elég kellemetlen.

2015. aug. 2. 15:11
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem támadásból írtam, a legteljesebb mértékben annak a híve vagyok, hogy mindenki arra költi a pénzét amire akarja. A közeli családi körömben is van egy kutya, amire már lassan egy normális használt autó ára el lett verve. Csinálja ha akarja az ember, de ettől mindig fel fogom húzni a szemöldökömet.
2015. aug. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én se örülök neki, de így alakult. Meg egyből mindkét kutyánál, de mást nem tudok tenni. Magamra sem költök ennyit sem, de rájuk így muszáj vagyok.
2015. aug. 2. 15:22
 8/9 anonim ***** válasza:
Van kisállat biztosításotok? Mennyire sürgős a műtét? Érdemes lenne körülnézned a lakásbiztosítások kiegészítő kisállat bizt. terén, mert elég jók vannak, és nem elviselhetetlen a költségük. Persze, ha nem s.o.s. a műtét.
2015. aug. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs ilyen biztosításunk. A műtétet minél hamarabb meg kell majd csináltatni, mert addig nem futhat, labdázhat a kutya elméletben, mert azzal csak roncsolja a lábát. Szóval minél hamarabb annál jobb elv működik.

Hogyan működik ez a biztosítás? El tudnád mondani? Mennyit kell fizetni, s ők mennyit fizetnek, meg milyen "káresetekre"?

2015. aug. 7. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!