Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baj? Szegénykét...

Mi lehet a baj? Szegénykét úgy sajnálom. Volt már ilyen tapasztalat valakinek?

Figyelt kérdés
4 hete nyomták ki a 9 hónapos 28 kilós szuka golden retrieverem bűzmirigyét. 3 hét múlva, vagyis most kedden vissza kellett menni. De azóta még mindig szánkázik, és a füle is fáj(rázza, vakarja, mindenhez dörzsöli). Mi lehet a baj? Megpróbáljam itthon kinyomni? Légyszi segítsetek!
2010. márc. 7. 17:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az én kutyusomét is fiatal kora óta ki kell nyomni. Szerintem vidd vissza megint az orvoshoz a kutyust, lehet, hogy gyulladt is, nem csak megtelt. Mi megkértük, mutassák meg hogyan kell, és itthon kinyomjuk neki, mert vhogy úgy megvan törve a kivezető vezetéke vagy mi :), hogy sajnos rendszeresen feltelik neki.
2010. márc. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ki nyomta ki neki? Orvos, vagy kutya kozmetikus? Mert a tünetek alapján amit leírsz be is van neki gyulladva, úgyhogy ebben az esetben nem elég csupán kinyomni, hanem antibiotikumos kezelést is kell alkalmazni. Vidd orvoshoz mihamarabb. Anyukám kiskutyájának sem ürül magától a bűzmirigye, rendszeresen ki kell neki nyomni. Ha nincs begyulladva akkor magad is kinyomhatod neki, ha tudod, de szerintem ez most nem jó ötlet.
2010. márc. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Orvos nyomta ki
2010. márc. 7. 19:08
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válasokat, holnap visszaviszem!
2010. márc. 7. 19:10
 5/13 anonim ***** válasza:

ez allergia is lehet!!

olvastam , meg doki is mondta, h sokan ilyenkor kinyomják a bűzmirigyet, ami csak rontja a helyzetet. Szánkázhat a kuty ilyenkor is, mert begyullad a bűzmirigye! De ilyenkor nem kell kinyomni!

A fejrázás is lehet jele. nem vakarja a fülét sűrűbben?

2010. márc. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
De. Meg dörzsöli és effélék.
2010. márc. 8. 21:36
 7/13 anonim ***** válasza:

akkor lehet allergia.

ne nyomd ki a bűzmirigyét, vagyis ne szenvedtesd vele, ha nem is az tehet róla:S

próbálj meg tápot váltani, hátha nem egy pollen a hibás.

2010. márc. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

ugyanaz vagyok.

vegyél egy hipoallergén tápot, lehetőleg olyat amiben nem olyan hús van pl, amit most is eszik. 1-2 hónapig egye azt, ha elmúlik, akkor a táp volt a bűnös.

de közben ne adj neki se jutifalit se semmit.

2010. márc. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
De ő házikoszton él, nem tápon, mert az anyukám étteremben dolgozik, és tud neki hozni kaját. Most rizst meg zöldséget, sok csontot hord neki, mert azt olvastam, hogy ezek ilyenkor jót tesznek neki. Néha-néha eszik konzervet, Dog chowt wlég gyakran..na mindegy, csak leírtam a dolgokat.
2010. márc. 9. 19:40
 10/13 anonim ***** válasza:

Az egészséges kutyák is rendszeresen vakaródznak. A következő esetekben kell arra gondolnia, hogy a vakaródzás hátterében valamilyen betegség vagy fertőzés áll:


* A kutya egy pontot vakar, rágcsál vagy nyalogat kitartóan a testén

* Szőrhullás, a bőr kipirulása, pörkök megjelenése az érintett bőrön

* Világos szőrű állatokon a szőr elszíneződése a lábvégeken, egyéb testrészeken (ugyanis a kutyák azt a viszkető testrészt, amit vakarni nem tudnak, kitartóan nyalogatják, és ez vezet a szőr elszíneződéséhez)

* A kutya pihenés közben is gyakran felriad, és hevesen elkezd vakaródzni, vagy rágcsálni önmagát.

* Erős korpázás is jelentkezik a vakaródzás mellett.


Mitől vakaródzik a kutyám?


A vakaródzás számos betegség tünete lehet. Rendszerint nem mondható ki az első vizsgálat után, hogy pontosan mi áll a vakaródzás hátterében. Mindazonáltal a leggyakrabban az alábbi betegségek kísérő tünete a bőr viszketése:


* Bűzmirigy gyulladás

* Bolhanyál allergia

* Egyéb allergiás megbetegedések (táplálékallergia, pollenallergia stb.)

* Egyéb külső élősködők (rühatkák, ragadozóatka fertőzés)



Tehát, a bűzmirigy miatt is vakarózhat a kutyus, hiszen ha nem tud rendesen ürülni, felhalmozódik a váladék és ott lappang abban a melegágy környezetben, ahol a baktériumok szaporodhatnak.

-nekem is ezzel volt problémám, nem csak néha-néha szánkázott, hanem inkább sűrűn vakarta/vakarja a fülét, stb...

küldök linket, olvass utána(én is innen tudom)

2010. márc. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!