Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 10 hetes Ausztrál juhász...

Egy 10 hetes Ausztrál juhász kutyusom van. Imádnivaló kis gombóc csak az a baj hogy nem eszik. Taste of the wild kölyköknek való táppot kap,2 hete van nálunk és alig evett valamit. Van valakinek ötlete hogy miért nem akar enni?

Figyelt kérdés
Jó kedvű kutyus, sokat játszik, sokat alszik és sokat iszik, de nem eszik. Pedig a tenyésztőnél is ezt ette, és ott megette rendesen.A felèt sem eszi meg annak az adagnak amit meg kellene. És már kezd soványodni. 5 kg fölött kellene lennie, Ő pedig olyan 4,6 kg.
2015. aug. 3. 13:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Mert adj neki mást. Ez jellemzően olyan kaja, ami egyrészt fogyaszt, másrészt megunják.
2015. aug. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Állatorvos mit mondott erre? Kivizsgálta? Ha egy kölyökkutya soványodik, az soha nem jelent jót.

A táp mellett kap bármi mást?

2015. aug. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mi az hogy fogyaszt? Ebben minden benne van ami egy kölyök megfelelő fejlődéséhez kell. Tenyésztő is ezt adja a kutyáinak évek óta.
2015. aug. 3. 13:28
 4/11 A kérdező kommentje:
Ma megyünk dokihoz. Amúgy nem kap mást csak tápot.
2015. aug. 3. 13:29
 5/11 anonim ***** válasza:
Azt nem írtad, hogy szuka vagy kan és, hogy mennyi volt a kezdősúlya amikor elhoztad (nekünk a kanunk volt 5 kg amikor 9,5 hetesen elhoztuk tőlük. Nem lehet, hogy nem fogy egyszerűen nő és nyúlik és attól látod soványabbnak? Méred a súlyát hetente? Biztos vagyok benne, hogy Eszter mondta volna ha tudott volna valamilyen betegségről. Ettől függetlenül orvosnak meg kell mutatni. A meleg miatt előfordul, hogy kevesebbet esznek, de fogynia nem szabadna. A zacskó adagolása elég nagy hülyeség a tow-nál, ezt sem szabad figyelmen kívül hagyni.
2015. aug. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Lehet, mert nagyobb lett. Csak a súlya nem változott

Ja én nem azért kérdrzem mert valami betegsége van. Már az Eszterrel beszéltünk róla, csak kíváncsiságból érdeklődök, ki mit mond. Nem szoktam mindíg mérni, de pár napja mértük.

2015. aug. 3. 14:19
 7/11 A kérdező kommentje:
Akkor 4,6 kg körül volt, és am kisfiú.
2015. aug. 3. 14:23
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha gondolod és kíváncsi vagy írj nekem egy privát üzenetet és megkeresem a súly táblázatunkat. Én nem sokkal a haza hozatala után elkezdtem írni a súlyát. Nem tudom, hogy a mi kanunk gyorsan/lassan vagy pont átlagosan nő, de összehasonlítani talán jó lesz, igaz mi a barfot, nyers etetést választottuk.
2015. aug. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Most voltunk dokinál és nincs nagy baja, a súlyával semmi gond nincs, 5,6 kh volt, valószínüleg a mi mérlegünk rossz.
2015. aug. 3. 17:05
 10/11 anonim ***** válasza:
Szintén aussie, Tanmark's apától...:) Én is ToTW-al etettem kölyökként, de valami kegyetlenül fogyott tőle, nem csak ő, de a collie-m is, így váltottunk előbb Brit Care-re, majd végül teljesen elhagytuk a tápot és most már csak husizabálás van - ki is alakultak rendesen.:) Nem tudom, Eszti mit mond erre, miért nem eszik? Ha teljesen egészséges, meglehet, csak kissé érzékenyen veszi a környezetváltozást, elvégre nem kis stressz egy kölyökkutyának elszakadni az anyjától, alomtestvéreitől, az eddig ismert emberektől és helyektől. Meglehet, idő kell még neki amíg feloldódik és megszokja az új környezetet teljesen -valamint javaslom, próbálkozz egy kis hússal te is, valószínűleg díjazni fogja az apróság.
2015. aug. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!