Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek tegyek egy próbát?

Szerintetek tegyek egy próbát?

Figyelt kérdés

Ma voltunk megnézni egy hirdetésben szereplő (Amerikai Staffordshire Terrier) kutyát.

A kutya szép kiállású, 11 hónapos idegenekre morog (minket is ugatott).

Félek ilyen nagy kutyát venni, hogy elfogadás vagy bizalom menyire tud ki alakulni.

Volt már Amerikai Staffordshire Terrier kutyám. Tudom kezelni a fajtát.

De most tanácstalan vagyok e téren, hogy érdemes lenne-e megvenni.


Arra is gondoltam, hogy mikor megyek „megvenni” akkor előtte elvinni sétálni, hogy úgy másképpen viselkedne-e.


Segítséget előre is köszönöm!



2015. aug. 4. 20:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Miért adják el? Ez érdekes lehet!

Ha értesz a kutyákhoz, a nevelésükhöz, természetesen ki fog alakulni a kutya-gazda kapcsolat köztetek, tehát csak az, hogy 11 hónapos, önmagában nem baj. A séta előtte is jó ötlet.

De azért nekem akkor is gyanús, hogy miért akarják eladni. Törzskönyvezett, fajtatiszta? Ha nem, akkor érdemesebb menhelyről/fajtamentőktől örökbe fogadni, tele van bull típusú kutyákkal.

2015. aug. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azért adják el mert, hogy (idős pár) kapták a kutyát de nagyon játékos (durván) és nem bírnak úgy foglalkozni vele. Sétáltatni is a szomszéd fiú vitte/viszi mikor van ideje.
2015. aug. 4. 20:19
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Értem. Tehát, nem megy nekik a nevelés.

Szerintem bevállalhatod, de kutyasulit mindenképpen javasolnék vele, mivel kamasz és ráadásul még neveletlen, szocializálatlan is.

2015. aug. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!