Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti szoktatok ilyet adni a...

Ti szoktatok ilyet adni a kutyának?

Figyelt kérdés

Az állateledelesnél lehet kapni fagyasztott, sült kacsa farhátat,

látom elég sokan viszik kutyáiknak, jó árban van. Az enyém eszik nyers-nyakas csirke farhátat, darabolva, felváltva táppal. Tudom, hogy változik a csont hőkezelésre, azért kérdezem, nem okoznék-e gondot a sültkacsával?


2015. aug. 5. 10:08
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

A sült farhát pont olyan, mint a főtt. Törik.

Viszont évek óta él az a rendelet, hogy kutyaeledelként csak hőkezelt árut lehet forgalmazni. A tápgyártók tuti rá fogják uszítani az ANTSZ-t az eledelesekre, ha már nem tették meg. Innentől vagy főtt, sült húst lehet venni az állateledeleseknél, vagy megy az ember a húsboltba és mélységesen hallgat, hogy mi célja van a vásárolt hússal.

2015. aug. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Érdekes, csomó állateledelboltban lehet nyerset kapni, olyanokon is, amit tutira ellenőriznek (piac), szóval kétlem, hogy kötelező lenne. Hacsak a fagyasztás nem minősül hőkezelésnek... :)
2015. aug. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Amikor még működött a Kuti, velük beszélgettem erről, amikor behozták ezt a rendeletet. Akkor egy ideig ők is hőkezelt cuccokat csináltak. Aztán rájöttek, a kutyán kívül senkit nem érdekel, nyers, vagy főtt :-D

Ami késik, el fog jönni, az tuti. Sajnos.

2015. aug. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is van a piacon 2 eledeles, és mindkettőbe lehet kapni olyan csontokat, meg húsokat ami sült aztán fagyasztották, meg ami csak sült és kiszárított. Én nem szoktam venni, mert házi kosztból marad elég csont meg husi, főleg ha csirkét vágunk. Legalább ezek nem agyontápozott csirkék, mint a boltik.
2015. aug. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
80%
A párom apja úgy csinálja a kaját, hogy száraz tápot beáztat meleg vízbe, aztán rátesz a tetejére egy nagy kacsafarhátat, amit a hentestől vesz nyersen, de mindig megsüti. 3 nagy kutyája van. Az egyik kutya legalább 14 éves, de lehet hogy 16, nagyon öreg már nagyon, vak is, de nem volt semmi betegsége a kutyának a a sült farháttól, és a másik kettő fiatalabb kutyus is jól van.
2015. aug. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!