Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Munkakutyák közül melyik a...

Munkakutyák közül melyik a legnyugisabb?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy minden munkakutyával rendszeresen foglalkozni kell és kellően lefárasztani őket.

De mégis melyik közülük a legnyugodtabb, legkezelhetőbb ?

Azt tudom, hogy a dobermann biztosan nem, mert elég aktív kutya még a munkakutyák közül is, illetve, hogy egy ordas német juhász is elég kemény kezet igényel....


2015. aug. 5. 12:00
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Hát régen volt egy keverékem, Dobberman németjuhász szülőktől. Mozgásigénye az volt. Tetszett neki a moped, haverom elment vele, majdnem 1 órán keresztül futott vele 35-40-nel, és követte mindenhová.:)
2015. aug. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Én egy szóval nem állítottam ezt, hogy a roti esetében ennyi lenne az egész...

Csupán megemlítettem, hogy az előző kutyámat is tanítgattam szépen, folyamatosan és elég sok időt töltöttem vele a szabadban.

Pedig se nagytestű, se munkakutya nem volt....

2015. aug. 5. 15:33
 13/21 A kérdező kommentje:

Amúgy igen. Kutyasuliba mindenképp járnék vele. De nem munkára kéne, szóval dolgozni nem dolgoznék vele.

Legalábbis a szó szoros, klasszikus értelmében....

2015. aug. 5. 15:36
 14/21 anonim ***** válasza:
A roti csak azért tűnik kevésbé energikusnak a dobival szemben, mert a testfelépítése miatt pl melegben szinte használhatatlanok.És ehhez nem szükséges kánikula.
2015. aug. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Ilyen írásokból szűrtem le, hogy kevésbé energikusabb a dobermannál... :


Mozgásigénye: A fajta mozgásigénye átlagos, és könnyen alkalmazkodik a körülményekhez. Nem szabad elfelejteni, hogy munkakutyáról van szó, amely szeret

a szabadban lenni; ezért nem is szabad arra ítélni, hogy egész nap csak lustálkodjon. A mozgásszegény életmódot élő rottweiler rendszerint elhízik. Gyakran kell hosszú sétákra vinni, szeret úszni, a gazdája mellett futni és vele játszani is. Imádja a labdázást és az apportírozást.

2015. aug. 5. 15:41
 16/21 anonim ***** válasza:
De amúgy miért akarsz munkakutyat ha nem akarsz dolgozni vele? Nem csak azok okosak. Csomó más fajta van aminek kevesebb a mozgás igénye de ugyanúgy jól tanítható. A munkakutyak azért munkakutyak mert az a jó bennük h tele vannak energiával és munkamániásak. Erre a célra amire neked kell, a kutyák több mint a fele alkalmas.
2015. aug. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Lehet, de a roti tetszik küllemre...
2015. aug. 6. 09:21
 18/21 anonim ***** válasza:

tegnap 15:41

Aki az ilyen átlagoló leírások alapján válasz fajtát, megérdemli :))

2015. aug. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

van ismerős, akinek simán családi kutya státuszban él a rotija. Persze, sokat sétáltatják, némi sulizás, és remekül van a kutya.

Alaposan körül kell járni a tenyésztőket, hogy egy neked megfelelő vérvonalú kutyát találj. Az alomból is a jó tenyésztő már meg tudja mondani, melyik egyed passzolna vélhetően hozzád.

Ha a roti tetszik, vegyél azt.

2015. aug. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Ki mondta, hogy ezek alapján választok ?

Csak bemásoltam válaszként egyet a sok közül...


Utolső válaszolónak köszi !

Nekem is van pár ismerősöm, akik szimplán családi kutyaként tartják, ebből ketten kapásból csajok és remekül megvannak..

Kicsit túl van lihegve ez a munkakutya dolog szerintem. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem kell velük foglalkozni, de azért nem rokkannak bele ha családi kedvencként tartják őket.

2015. aug. 6. 13:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!