Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya németjuhász jó...

Asti007 kérdése:

Melyik kutya németjuhász jó vagy nem?

Figyelt kérdés
Kutyát akkarok most venni de nem tudom hogy milyet a rottweiler kutya nagyon tetszik csak nagy eséje van hogy meg veszik meg már van egy kutya és azt szét szedné , meg németjuhász-ra is gondoltam csak az nem tudom milyen más kutyákal de azt tudom hogy jó házőrzésre alaklmas de milyen család kutya stb ....
2015. aug. 6. 12:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A roti sem szedné szét a másik kutyát, illetve a német juhász is szétszedheti - mindez nevelés kérdése, nem fajtáé.

Eleve akkor vegyél másik kutyát, ha a meglévő jól van nevelve, más kutyákkal normális viselkedik.

Bármelyik jó kutya, ha jó tenyésztőtől van, kiegyensúlyozott idegrendszerű szülőktől.

Más kutyákkal olyan, amilyenre nevelik.

Mindkettővel ajánlatos a korai szocializáció miatt kutyaoviba járni, később pedig iskolába. Munkakutyák, szükségük van a feladatokra, rendszeresen.

2015. aug. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hát tudom de ha pl: át jön a szomszéd és rá megy a roti vagy a németjuhász a német 40 kg roti 60 és mind kettő alkalmas házórzésre meg ha jól tudom roti hamar meg veszik fájadlmat félelmet nem érez és ugy nehéz lenne le álitani ellenben egy németjuhászall :)
2015. aug. 6. 13:06
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell úgy hozzáállni, hogy biztos le akarja majd gyilkolni a szomszédot, vagy bárkit, aki bejön.


Vagy te direkt még hergeled is? Mert akkor inkább ne legyen kutyád.

2015. aug. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
nem csak ez lesz az első nagyobb kutyám és kicsit félek hogy mi lesz
2015. aug. 6. 13:15
 5/15 anonim ***** válasza:

A roti sem "veszik " meg.

Házőrzésre pedig nem munkakutya fajtát kell alkalmazni. Tökéletesen megfelelne egy nagytestű a menhelyről.

2015. aug. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ezt a sok baromságot honnan hallottad a rotiról.

Két dolog fontos: jó tenyésztőtől kell venni (törzskönyvezve, tenyészszemlés szülőktől), és jól kell nevelni. Akkor semmivel sem veszélyesebb, mint egy német juhász.

Házőrzésre egyik sem való kimondottan, arra inkább a nagytestű pásztorkutyák valók (pl. komondor).

Ha pedig csak annyit szeretnél, hogy ugassa meg az idegent, arra megfelel egy keverék kutya is.

2015. aug. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a roti megőrül 2 éves korában és megöli a gazdáját! A német juhász pedig ideggyenge, az mindenki mást is megöl! Úgyhogy egyiket se tarts!

Könyörgöm, munkakutyák! Ezek nem kerti dísznek valóak, se házőrzésre! Arra riasztó kell! Ezekkel a kutyákkal dolgozni kell, foglalkozni kell, nevelni kell és tanítani kell! Ha kib@cod a kertbe és csak addig nézel rá, míg ételt dobsz elé, persze, hogy megőrülnek! Velük kutyasuliba kell járni, ezt vállalod? És a napi sétákat? És a vételárat, amibe egy fajtatiszta kutya kell? Mert elárulom, nem 50-60.000 ft!

2015. aug. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
A napi egy séta a legkevesebb csak azt nem akkarom hogy meg veszen valamelyik mert az nem lenne jó és megint elmondom első nagyobb kutyám lesz egy kutyám volt eddig az is egy yorki és akkor megint félek hogy meg veszik és én nem akkarom azt hogy van 4 5 évet és utána altatni el mert vagy el altatjuk vagy mindenkire rá megy unoka tesómnak egyszer volt roti-ja kb 2-3 éves lehetet és ki ment az udvar és mindig szét akkarta szedni azota az egész család nem szereti a rotikat de nekem a kedvencem és mondták is ha roti vagy német akkor inkább német ! és akkor megint első nagyobb kutyám !
2015. aug. 6. 14:07
 9/15 anonim ***** válasza:

Ne tarts rotit. Nem neked való. Német juhász sem.

Tudod, mit jelent az, hogy "megveszik"? Elkapja a veszettség vírust, és halálos beteg lesz, majd elpusztul. Ezt jelenti. Egyébként kötelező ellene évente oltatni a kutyákat, tehát nem fog megveszni.


Elolvastad, amiket eddig írtunk?

2015. aug. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerintem jobban jársz egy hintalóval. Intézek neked, komolyan :)
2015. aug. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!