Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetseges hogy egy kígyó...

Lehetseges hogy egy kígyó megmarta ismerősöm kutyáját?

Figyelt kérdés
Tudom kevés kígyó honos magyarországon, azok közül is kevés a mérges, de bármi lehetséges. Ma átmentem ismerősömhöz, hallottam a kutya ugatását és csodálkoztam hogy nem azért ugat mert meglátott. Hátramentem a kertbe ahol volt és azt láttam hogy a föld felé néz és ide oda ugrálva ugat, odafutottam és láttam hogy egy sikló vagy kigyó van a földön. Hangosan sziszegett és oda-odakapott, meg akarta harapni/marni a kutyát. Megpróbáltam elhúzni a kutyust de nem tudtam ezért a pár méterre lévő pokróchoz mentem hogy rádobjam a siklóra vagy kígyóra bármi is volt az. Miközben hoztam visszafelé, azt látom hogy egymásnak ugranak, a kígyó repül egy kicsit és összetekeredve fekszik a földön. A kutya megharapta és odébb dobta, de azt már nem láttam hogy a kígyónak is sikerült e megharapnia a kutyát. Ezután megfogtam egy gereblyével, megnéztem hogy milyen. Kicsit véres volt azt hiszem a feje de fogakat nem láttam a szájában. A hàta fekete-fehér kockás mintázatú volt ha jól emlékszem, de a feje tetején nem volt semmi kereszt vagy bármilyen minta. Remélem csak egy ártalmatlan sikló volt. Mit gondoltok? A kutya utána nem nyüszített csak tovább próbàlta kergetni de én arra már kidobtam a kukoricásba. Marás nyomot nem találtam a kutyán de utána sajnos el kellett jönnöm, holnap azért még rá nézek.

2015. aug. 7. 00:27
 1/6 anonim válasza:
lehetséges
2015. aug. 7. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

A magyarországi mérges kígyók egészen picik, 20-30 cm hosszúak. Valószínűleg egy ártalmatlan erdei- vagy vízisiklóval találkozott a kutyád, akik csak harapnak, de méregfoguk nincs.

Ráadásul a keresztes meg a rákosi vipera mérge sem okoz sokkal nagyobb károkat, mint egy-két darázscsípés. Egy nagy testű kutyának valószínűleg ebből sem lenne maradandó károsodása.

2015. aug. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nahát ezeket én mind nem tudtam utolsó! Köszi, hogy leírtad!
2015. aug. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát 120cm körüli lehetett, elég komolyan nézett ki, de akkor biztos csak sikló volt, csak még sose hallottam siklót így sziszegni és tàmadni. Köszönöm a választ :)
2015. aug. 7. 11:54
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, a siklók nagyon elő tudják adni magukat, de hát az egyetlen esélyük a túlélésre hogy a mérges rokonságra alapoznak. :)

Az én kutyám is talált siklót a kertben, érdekes volt, mert már az ugatásából tudtam, hogy kígyót lát, se előtte, se utána nem adott olyan hangot. Nagyon bennük van az ösztönös félelem.

2015. aug. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
tudom hogy öt éve volt de egy kígyó volt. keresztes viperának hívják megeggyezik a mértete és akinézete a leírásodnak. és valószínűleg nem maarta meg a kutyát
2021. aug. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!