Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Shih-tzu vagy yorkshire?

Shih-tzu vagy yorkshire?

Figyelt kérdés

A kérdés,hogy melyik illene jobban az én életmódomhoz.Tapasztalatlan vagyok,csak az internet által leírtak vannak "birtokomban".előreköszönöm.


Tehat reggel 7kor megyek el itthonrol a suliba,s kb 3kor erek haza.. Ittnlenne egy ora szabadidom,s utana tanulas,majd ha befejeztem akkor ujra kutyussal foglalkozas.

Mivel teli szunetben fogom megkapni,igy akkor nem lenne egyedul,s iskolaidore mar fokozatosan hozzatudnam szoktatni az egyedullethez.

Kerdeseim:

Melyik fajta a konyebben tanithato?

Melyik birja jobban az egyedulletet?

Melyiknek mennyibe kerul a tartasa havonta?

Mennyiert lehet oket megvenni?(talasztalatok alapjan ha kerhetem)


Koszonom a valaszokat,s elnezest,hogy mar a 2.reszben nem ekezettel irtam,de telefonrol kerdezek.koszonom a megertest.


Kerem csak yorkival avgy shi.tzuval rendelkezok avagy hozza ertok valaszoljanak. Koszonom



2015. aug. 7. 04:19
 1/1 Hovarju ***** válasza:

Egy törzskönyvezett, tenyészőtől való kölyök mindkét fajtánál kb.100 ezer forintnál kezdődik.

Napi fogyasztásban sincs számottevő különbség.

Nekem személy szerint a yorki szimpatikusabb (rendes standard méretben), és szerintem kicsit pörgősebb is (bár ezt egyede válogatja).


Hogy mennyire bírja az egyedüllétet, az szoktatás kérdése.


Ha nem fontos, hogy törzskönyves és kölyök legyen, keresd fel a fajtamentőket, azt hiszem mindkét fajtának van. Ha pedig minden áron kölyköt szeretnél, akkor csak tenyésztőtől vedd, törzskönyvvel, szerződéssel.

2015. aug. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!