Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan győzzem meg anyát hogy...

Hogyan győzzem meg anyát hogy kapjak egy kutyát?

Figyelt kérdés

11 éves lány vagyok és már nagyon régóta szeretnék egy kutyust. Tavasszal kaptam is egy 3 éves bichon havanese keveréket. Egészen 3 napig volt nálunk ugyanis nem bírt a lakásban megmaradni mert előtte kerti kutya volt. 2-3 óránként levittem sétálni de éjjel még ennek ellenére is bepisilt. Egész nap játszottam vele tanítgattam de este mindig fent volt és mászkált. Anyum arra hivatkozik hogy túl kicsi a lakás ami nem igaz mert a kutyus szinte csak aludna bent. Meg hogy őt az zavarja hogy ott mászkál. Egyébként állnám az anyagi költségeit a zsebpénzemből. Kérlek írnátok tanácsokat hogy hogyan győzzem meg. Történetek is jöhetnek hogy ti milyen "praktikát" használtatok.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2015. júl. 10. 11:17
1 2
 1/12 anonim válasza:
14%
A kutya az ember legjobb barátja.;)
2015. júl. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tudom. Épp ezért szeretnék egy kutyit de sehogy se engedi.
2015. júl. 10. 11:24
 3/12 anonim ***** válasza:
9%
Szerezzetek menhelyrol azok sokszor nyugisabbak es nem maszkalnak annyit mert ugye ott ketrecekben vannam. Mondjuk nekik egy kicsit tobb turelem es odafigyeles kell. Es maradjatok az ilyen kisebb testu kutyanal mint az elozo amid volt.
2015. júl. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%

Sajnos ennyi idősen még nem sokat tehetsz, ha anyukád nem egyezik bele.

Jó sok zsebpénzed lehet! Azért egy kutyus ellátása legalább havi 10 ezer Ft körül van átlagosan (kistestű). Ha beteg lesz, akkor ennek többszörösét is elkérheti az állatorvos.

A kutya akkor alszik a lakásban, ha megfelelően le van fárasztva. Agyilag és fizikailag is. Rögtön nem lesz szobatiszta, ezt is tanulnia kell, hónapokat vehet igénybe.

Ötletem a következő: kérd meg anyukádat, hogy járjon ki veled hétvégén menhelyre kutyát sétáltatni.

Egyrészt, így látja, hogy mennyire elkötelezett vagy, és nem adod fel, tényleg komolyan kutyázni szeretnél. Másrészt, hátha megszeret ott egy kutyát, akit aztán hajlandó lenne örökbe fogadni. Harmadrészt, addig is kutyázhatsz, míg nem lesz sajátod, és még jót is teszel.

2015. júl. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Menhelyre sem hajlandó eljönni de azért megpróbálom meggyőzni hátha megnézi őket. Köszönöm a tanácsokat. Jöhetnek még.
2015. júl. 10. 11:50
 6/12 anonim ***** válasza:
Ne úgy próbáld rávenni a menhelyre, hogy fogadjatok örökbe kutyát onnét, hanem hogy kísérjen el, mert szeretnél sétáltatni kutyákat, amíg nem lehet sajátod. (Sajnos egyedül ennyi idősen még nem mehetsz). Hátha ebbe belemegy, kezdetnek ez is eredmény.
2015. júl. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ez jó ötlet köszönöm. Ki fogom próbálni. :)
2015. júl. 10. 12:00
 8/12 anonim ***** válasza:
87%
Három nap alatt nyilván nem fog egy kerti kutya sem lakásba beszokni... sokkal több idő és türelem kellett volna hozzá. Szerintem a legokosabb, ha nem könyörögsz a kutyáért, hanem kijársz menhelyre anyukáddal kutyát sétáltatni. Egy saját kutya rengeteg felelősség, és akkor is költséggel jár, amikor beteg, sőt... talán akkor jár a legtöbb költséggel.
2015. júl. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy kutyát képes volt 3 nap után elpasszolni, mikor még meg sem melegedett ott, akkor szerintem inkább ne akarj kutyát. Ha annyi energiát sem hajlandó belefektetni, ami a szobatisztaság eléréséhez kell, akkor oda nem való kutya.
2015. júl. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
97%
engem sem nagyon győztél meg , pedig nem is ismerlek. őszintén...szerintem ti ( anyut is beleértve ) még nem vagytok felkészülve a kutya nevű dologra. bocsi.
2015. júl. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!