Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám leszoktatni 1...

Hogyan tudnám leszoktatni 1 éves shar-pei-emet az ugrálásról? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Lassan már a barátaink sem jönnek át hozzánk, mert olyan hevesen örül és ugrál, hogy az ember tényleg majdnem felborul. Ha valaki mégis átmerészkedik, nem lehet nyugodtan beszélgetni, mert amint megmozdulsz, a kutya is ugrik, azt hiszi játék lesz..

Ez még csak a kisebbik probléma, a nagyobbik az, hogy 2 hét múlva szülök, és a ma kiérkező védőnéni nem nagyon kultiválta a kutyust.. (kiegészítő információ, hogy egy 1 szobás lakásban élünk, tehát nincs hova elkülöníteni babát és kutyát)

Azt mondta, hogy veszélyes ha ugrál a kutya, mert mi van ha meglök amikor a kezemben van a baba, és elejtem? Mondtam, hogy semmi mert ránk nem ugrál, csak másokra. Viszont ez is borzasztó, hiszen egy nyugodt percünk nem lesz a védőnénivel, amikor jön megmutatni mit hogyan kell csinálni a babával(szoptatás..stb)

Próbáltunk már sok mindent, de nem tudjuk leszoktatni a kutyát erről. Amíg van más megoldás megválni nem akarunk tőle, annyira szeretjük, és a kutya is minket.

Teljesen tanácstalan vagyok!!! Sokat sírok emiatt..

Kérlek segítsetek!


2010. márc. 8. 12:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ami nálunk bevált, ez a tipikus "nem foglalkozom veled" módszer. Ha rátok nem ugrál, az már egy fél siker. Ha pedig, ismerősök mennek hozzátok,kérjétek meg őket, hogy még egy fél pillantásra se ,méltassák a kutyát. Egyszerűen ne nézzenek rá, ne szóljanak hozzá. Ha felugrik rájuk, csak fordítsák el a fejüket és lépjenek arrébb. Előbb-utóbb fel fogja fogni a blöki, hogy mire megy ki a játék.
2010. márc. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne sírj, nincs nagy baj. Az én lakli sharpom is ugyan ezt csinálta. Most másfél éves a "szentem". Kölyök, akinek el kell magyarázni, mit szabad és mit nem. Kaja a kézbe, ha jön valaki, ültesd le és mond neki, hogy marad (ha ezeket a parancsokat még nem ismeri, akkor se pánikolj, az enyémnek biztos volt vagy 1 hét mire megtanulta, úgy hogy minden nap szórakoztunk ezzel 15 percet). Ha úgy marad, kaja be a szájába, ha ugrál, kaja nincs és hangos, erőteljes leszidás. Kombináld ezt az előttem szóló kutyán-átnézős technikájával. Tuti a siker, hidd el, már túl vagyok rajta. Nem lesz gond.

Sose felejtsd el mekkora jóban van részed:

"To own a shar-pei is a privilege. To be own a shar-pei is an honour." Légy rá nagyon büszek, hogy ilyen barátságos kutyát neveltél.

Gratula a babához. Egy újszülött és egy sharp együtt, maga a csoda. Legyetek nagyon boldogok.

2010. márc. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez engem is nagyon érdekelne.... Az én kutyusom is egy éves, kistermetű és bármit csinálok, akkor is ránk ugrál - és mindenki másra - is örömében. A villanyszámlásnak meg egyenes hanyattveti magát, úgy hízeleg. Próbáltam rászólni, veszekedni, rálépni a lábára, nem foglalkozni vele, de eddig semmi nem vezetett eredményre. Mi is babát várunk, szóval jó lenne valami tuti módszer nálunk is!
2010. márc. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

:) Köszönöm mindenkinek, aki eddig válaszolt!

Kedves 2. válaszoló! Nagyon aranyos vagy, jól esett amit írtál, már a kedvem is jobb. Igen, lehet, hogy csak Én látom ennyire reménytelennek a dolgot! Megfogadjuk a tanácsokat, sokat gyakorlunk és reméljük Nekünk is beválik a két technika kombinációja! Köszönjük a gratulációt! :)

Kedves 3. válaszoló!

Akkor Ti is ismeritek a problémát..

Remélem az előző két válasz Nektek is segít!

Sok boldogságot a babucihoz!!

2010. márc. 8. 13:05
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: köszönöm szépen, Nektek is mindet jót és könnyű szülést! :)
2010. márc. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy jobb lett a kedved (2. válaszoló vagyok).Ha tudok bármiben segíteni, írj nyugodtan. Esetleg tudom ajánlani neked a Cerberos kutyasulit, neten is felkeresheted őket, tuti segítenek és nekik abszolút nem a pénz a lényeg. Csak szeretik az ebeket, különösen az olyan típusokat, mint a Tiéd.
2010. márc. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem shar-peim van, hanem golden retrieverem, de ugyan ez volt a baj. Még csak 7 hónapos, de amikor felugrik húzd fel az egyik lábadat, igy szügyön "rugod" ami nem fáj neki csak kellemetlen. Ha ezt 3szor eljátszod 4-re nem biztos hogy felugrik.
2010. márc. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!