Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kicsi meretu kutyanak nyakorv,...

Kicsi meretu kutyanak nyakorv, vagy hám a jobb?

Figyelt kérdés

Melyik kenyelmesebb viselet, vagy melyik embersegesebb?

Van esetleg olyan, aki szerint tok mindegy?

Arra gondoltam, talan egy pici termetu kutyanak a nyaka erzekenyebb (gyongebb)es ezert talan jobb a ham, mert nem folytja.

Mit gondoltok, melyik lenne jobb?


2010. márc. 8. 14:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kutya húz, a hám is szorít ha meg nem húz ()amire meg kell tanítania akkor a nyakörv is tökéletesen kényelmes viselet.


Nem maga az eszköz embertelen, hanem az ahogyan egyesek használják. Attól hogy egy kutya kicsi, még nem kell neki hagyni mindent.


Ha megtanítod rendesen szépen sétálni akkor egyik eszköz sem okozhat gondot. :)

2010. márc. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Meg kell tanítani a kutyát, hogy ne ő sétáltasson téged, hanem te őt. Azaz ne menjen előre, ne húzzon téged, hanem menjen mindig a lábad mellett. Így a póráz nem fog feszülni, a nyakát nem bántja semmi.


Hámmal viszont sokkal kisebb esélyed van a sikerre, mer abba jó erősen bele tud feszülni. A hám a szánhúzó kutyáknak jó, sétáltatásra nem igazán alkalmas.


Amúgy meg idegbajt kapok az öt méter hosszú pórázza előreszaladó kisméretű kutyusok gazdijaitól. Egyszerűen képtelenek felmérni, hogy milyen mértékű közlekedési akadályt képeznek ezzel a járdán. Pedig csak egy kis józan ész és empátia kellene, vagy belegondolni, milyen nehéz lenne NEKIK közlekedni a járdán úgy, hogy két-két sétáló ember között egy ötméteres kötél van kifeszítve összevissza a járdán, de lehetőleg keresztbe...

2010. márc. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hehe...

Ez jo :)

Az enyem nagyon jolnevelt lesz, mar felkeszitettem magam a kulonbozo modszerekre. Nem is veszek flexi porazt, amit jol ki lehet nyujtani :) Ha jatszani, szaladgalni akar, akkor mogottunk hatalmas parkok vannak. A seta meg a lab mellett lesz :)

Akar hamot, akar nyakorvet teszek ra, mindenkepp a labam mellett fog setalni, nem arrol van szo, hogy nem.

De van valami hatranya a hamnak? Peldaul az, hogy vagja a mellso labai tovenel, vagy hasonlok?

Csak azt nem akarom, hogy valami kenyelmetlen dolgot adjak ra, ami akkor is kinozza, ha jol viselkedik.

Ha a nyakorv nem irritalja akkor sem, ha a labam mellett jon, akkor raadnam azt is.

Azert, ha valaki a ham mellett voksol, azt is szivesen meghallgatnam, hogy miert inkabb ham es miert nem nyakorv.

2010. márc. 8. 17:11
 4/8 A kérdező kommentje:
Amugy koszi az eddigi valaszokat is!
2010. márc. 8. 17:13
 5/8 anonim ***** válasza:

Egy jó hám sehol sem vág. Viszont minden hám kísértés a kutyának, hogy belefeszüljön.


Én is azt vettem először a kisméretű kutyámnak, még kezdő kutyásként. Meg is bántam. Rendesen sétáltatni csak nyakörvvel tudtam megtanítani. Viszont a nyakörv semmi kárt nem okoz neki. Elég lazára hagyom, hogy két ujjam bőven beférjen alája, nem szorít neki egyáltalán, viszont ezt nem tudja úgy húzni, mint a hámot.


második voltam

2010. márc. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ok, teljesen meggyoztetek :)

Ebbol nyakorv lesz, ugy latszik :)

Koszi, puszi :Mwah

2010. márc. 9. 09:00
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekünk hámunk van...semmi bajunk vele...-.-


Normálisan sétál a kutyám, igaz ő legtöbbet póráz nélkül van. Ám meg nyakörvet nem adnék rá...Hámra annyiban kell figyelni,h ha hazamentek vegyed le mert kifogja dörzsölni a szőrét.

2010. márc. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen fajta a kutya


a tömzsi orrú kutyák (mopsz, palota stb) nehezen veszik a levegőt, nekik csak a hám jó.

2010. márc. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!