Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek hogyan szoktassam...

Szerintetek hogyan szoktassam rá a kiskutyámat a pórázra és a szófogadásra?

Figyelt kérdés
Van egy 3 hónapos kiskutyám tele életkedvel meg minden ..vettünk is neki egy pórázt ..hogy a parkban sétáltassam de ő nem szereti..és nem akar jönni..a pórázzal..szabadon pedig nem lehet mert futkározik ide-oda és més elüti egy autó..mit tegyek??
2010. márc. 8. 15:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

semmit. hagyd rajta, és várj, majd megindul magától. ne vedd le ha látod h nagyon sz*rul érzi magát benne, mert akkor sosem fog hozzászokni.

próbáld elterelni a figyelmét játékkal, jutifalatos feladatokkal, és nagyon hamar hozzá fog szokni.

2010. márc. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt pórázra vennénk a kölyköt, előtte egy-két nappal tegyük rá a nyakörvet, ami nem fog tetszeni kis barátunknak. Fához, falhoz dörgölődzik, kaparászva megpróbál megszabadulni a számára először kellemetlen nyakörvtől. A nyakörvet az első alkalommal játék közben kell rácsatolni a kutyára, úgy, hogy szinte észre se vegye, így a kölyök gyorsan rájön, hogy a nyakörv felcsatolása nem jelent számára semmilyen veszélyt, sem a mozgásban, sem pedig az életvitelben nem akadályozza, rövidesen figyelmen kívül hagyja, megszokja. A póráz felcsatolása azonban nem ilyen egyszerű dolog, a felcsatoláskor tapasztalható az első komolyabb nézeteltérés a gazda és a kölyök közt. Igazi kutyás közhely, hogy a póráznak két vége van, az egyik végén egy fegyelmezetlen, ugrabugráló, esetlen kiskutya, a másik végén pedig a gutaütés határán lévő gazda. A pórázt a kölyök szabadságának drasztikus akadályozásaként fogja értékelni, és igyekszik a póráztól, és a nyakörvtől is megszabadulni. Tolatva, hemperegve, esetleg a pórázt rágva megpróbál menekülni, ekkor próbáljuk nyugtatni, simogassuk, hagyjuk, hogy egyelőre arra menjen, amerre akar, engedjük magunkat „vontatni”. A kutya azért többször is próbálkozni fog a kibújással, főleg, ha a póráz megfeszül, vagy nem arra megyünk, amerre ő akar. Ez a viselkedés ne szegje kedvünket. Ha minden séta előtt rácsatoljuk a pórázt, ez mindig kellemes jelzője lesz a sétának, és a kölyök előbb-utóbb hozzászokik ahhoz, hogy a póráz és a nyakörv látványa a szabadságot jelenti számára. A póráz az ember és a kutya közötti érzékelőkapocs, amely az egész életét végigkíséri, majdnem minden gyakorlatnál szükség lesz rá, ezért a pórázzal még véletlenül sem szabad megütni a kutyát!
2010. márc. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm:) én is így tettem ,..már egy hete rátettem a nyakörvet + a bolhanyakörvet is, hagytam hogy szokja..előre persze megszimatoltattam vele..ma is megpróbáltam a pórázt ráakasztani.az sikeerült is.. csak sajnos a próbálkozásaimat zavarja az udvaron lévő másik kutya ...mert ráfigyel és nem rám..mit tegyek?

na és előre engedgtem h menjen ahova akar..au sikerült is:P de amikor én irányitottam már sokkal nehezebb..de gondoltam mára elég volt egy óra..fél ora gyakorlás

majd holnap is próbálkozom..remélem lassan megszokjaa

2010. márc. 8. 17:03
 4/7 anonim ***** válasza:
játékkal, jutifalattal próbáld... minél több jó dolog érje pórázon! sok sikert... :)
2010. márc. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A pórázhoz szoktatást ne az utcán csináld, hanem otthon a lakásban, vagy a kertben.

Az első pár alkalommal természetes, hogy ellenkezik, hiszen nem érti, hogy irányítják, és nem mehet csak úgy arra, amerre ő akar.

Ha jól értettem, még csak 1-2 alkalommal volt rajta póráz. Ne csüggedj, hozzá fog szokni.

Ha nem akar menni, akkor ne húzzad-vonjad, hanem guggolj le elé, és hívd magadhoz. Ha megy feléd, dicsérd, jutalamazd, és kezdj el hátrálni, és közben hívd tovább, stb. Így úgy fog menni a pórázon, hogy észre sem veszi. Ha ez megy, felegyenesedhetsz. Először vele szemben menjetek, majd megfordulhatsz és már kész is a rendes séta.

2010. márc. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
az én kutyám kint szokta meg, a lakásban nem viselte el.
2010. márc. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi:) még várom a véleményeket:P
2010. márc. 8. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!