Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az igaz hogy a kutyának nem...

Az igaz hogy a kutyának nem szabad édességet adni?

Figyelt kérdés
nemrég láttam egy sorozatot ahol egy kutyának csokit adtak és fél óra múlva roszzul volt a kutya. ez igaz?
2015. aug. 11. 14:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
igaz
2015. aug. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

Csokoládét és bármilyen kakaós dolgot nem szabad adni neki, mert méegező.


Másféle édességet lehet, de nincs nagyon értelme.

2015. aug. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ezért gyártanak rengetegféle jutifalatot. Pl. csoki ízűt is: [link]
2015. aug. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%

sem csokit, sem semmilyen más édességet

csokit azért, mert a csokoládéban lévő keményítőt nem tudja lebontani a szervezete és belepusztul

a cukortól pedig cukorbeteg lesz, mert szintén nem tud vele mit kezdeni a szervezete

a xilit meg pillanatok alatt megöli a kutyát

szóval nem, semmilyen nem kutyának való édességet nem szabad neki adni

2015. aug. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszotokat:D
2015. aug. 11. 15:35
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
A barátnőm kutyáját sajnálom. Amstaff. Mindig nassol egy tábla csokit. Egyébként néha egy kis falat csokit szoktam adni a saját kutyimnak. :/
2015. aug. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

15:15 az elejét kicsit rosszul tudod. A csokiban nincs keményítő, a kakaótartalom miatt azért nem szabad adni, mert a kakaó egyes hatóanyagai mérgezőek a kutyának. A cukortól elsősorban elhízik, másodsorban valóban elősegítheti a cukorbetegség kialakulását.

A xilit (nyírfacukor) veszélyes méreg a kutyának, hipoglikémiás sokkot okoz és már nagyon kis mennyiség veszélyes, egy 10 kilós kutya egy darab cukormentes rágógumiba belehalhat!

2015. aug. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
köszi a javítást :)
2015. aug. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#7! A cukormentes rágó komoly? Vasárnap mikor jöttem fel sétából és letöröltem a lábát, az ujja és a körme közé beragadt egy elköpött rágó. Szerencsére ki tudtam szedni, de ha nem veszem észre, mert mondjuk dolgom van, és bemegy a helyére, és ott lenyalogatja magának?
2015. aug. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, ha a rágóban xilitet használtak (és sajnos általánosan azt szoktak, de egy boltban utána tudsz nézni, melyikben mi van, összetétel alapján), akkor sajnos gond van. Igen, komoly. A xilit (nyírfacukor) úgy hat, hogy borzasztóan leviszi a kutya vércukorszintjét, amitől hipoglikémiás sokkot kap és károsodnak a belső szervei, ezért ha rajtakapod, hogy ilyet nyelt le, akkor adj neki cukrot és rohanás az állatorvoshoz! A tünetek fél-egy órán belül szoktak jelentkezni, persze függ attól is, mekkora kutya mekkora mennyiségű xilitet nyelt le. A neten rá tudsz keresni, mennyi a veszélyes dózis pontosan, egyszer olvastam, de nem emlékszem számszerűen, csak amit írtam, hogy egy 10 kilós kutya egy rágóban levő mennyiségbe belehalhat. :(((
2015. aug. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!