Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek ha szomszédban...

Mit tehetek ha szomszédban 5darab kutya van?

Figyelt kérdés

Még nem is lenne gond ha ennyien vannak,de elkezdenek ugatni vagy verekedni katasztrófa!Ráadásul olyan büdösek is.Eddig nem mertem szólni senkinek,mert albérletben lakom és tulajnak a fia a szomszédunk és nála van ez.

Mi tehetek?Vagy kinek szóljak ezügyben?


2008. szept. 6. 13:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Menj el az Önkormányzathoz és kérdezd meg, hogy mennyi a megengedett létszám kutyák terén. Ha ez a szám ötnél kevesebb, akkor kobozhatják el az ebeket. Viszont, ha lehet ennyi kutyát tartani, akkor nem tudsz mit tenni, el kell viselned. (Csak annyit, hogy amikor elkobozzák az állatokat a legközelebbi gyepmesteri telepre adják le, ahol biztos halál vár rájuk, ha nem fogadják be őket, szóval először inkább próbálj beszélni a gazdával, hogy az agresszív ebeket válassza szét, mert a verekedés egyiknek sem tesz jót.)
2008. szept. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Először is próbálj beszélni a dologról a kutyák gazdájával a dologról. Igaza van az előttem írónak, fordulhatsz a jegyzőhöz is, ebben az esetben azonban nagyon elképzelhető, hogy ki fognak rakni az albérletből.
2008. szept. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kertesházról van szó és ha jól tudom két kutya a megengedett.Gazdájával meg talán lehet beszélni,de lehet,hogy semmit nem érek vele.Inkább marad az Önkormányzat.Ráadásul 24hetes kismama vagyok ezért is idegesít a sok kutya.
2008. szept. 6. 13:37
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

És ha a főbérlő kitesz az albérletből pont ezért, lesz hova menned 24 hetesen? Ugyanis az albérleti szerződést indok nélkül mondhatja fel... Ha pedig esze volt amikor kötöttétek a szerződést, kizárt minden kötelezettséget a cserelakás biztosításával kapcsolatosan.


Ismét NEM ÉRTEM, hogy miért nem ott kezded az ügyet intézni ahol azt kell: A szomszédban. Nem. Te egyből szaladsz az önkormányzathoz, holott leírták: beszélj a szomszédoddal. Ezzel az erővel akár Hágába is elmehetnél elvégre emberi jogodban sértenek...


Tartsuk már be a fokozatosságot. Miért akarsz birtokvédelmi eljárást kezdeményezni a szomszédod ellen? Erre még az sem indok, hogy mert terhes vagy. Ha a szép szó nem használ, akkor jöhet a következő lépés, a jegyző. De lehet, hogy első szóra azt mondja, hogy jaj bocsánat, és intézkedik legalább a szétválasztásról.


(Amúgy kutyát a birtokán akkor tarthat az előírt mennyiségnél többet, ha tenyészti őket és a tenyésztés minden feltétele fennáll. Ekkor viszont tarthat többet.)

2008. szept. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
22%
lopd el őket
2008. szept. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez gáz, de mivel nem vagy tulaj ezért nem sokat tehetsz.

Az önkormányzathoz is bemehetsz szólni, hogy szerinted sok az 5 kutya, de akinek kutyája van kap egy pénzbírságot és a kutyák ugyanúgy ott maradnak vele, hiszen egyiktől sem akar megválni.

Más az eset , ha olyan körülmények közt vannak a kutyák, éheznek stb akkor állatvédőt is hívhatsz.

Ehhez képest sem fog történni legalább 1 évig semmi, aztán járkálhatsz bizonygatni a dolgokat, csupa feleslegesdolog.

Ha nem hajlik rá a szomszédod, hogy megoldja valahogy, jobb ha a kis pocaklakóddal együtt keresel egy másik albérletet.

Még ha a tied lenne a ház, de más házában laksz, nem biztos, hogy örökre, tehát keress egy nyugodtabb környezetet magatoknak!

Én ezt tenném.

26 hetes kismami

2008. szept. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!