Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanitatnátok a kutyátoka...

Ivartalanitatnátok a kutyátokat ha a szomszédban lenne egy szuka kutya?

Figyelt kérdés
2009. febr. 21. 11:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
Nem. Ha ők nem akarnak kiskutyát, nekik kell ivartalaníttatniuk a lány kutyát.
2009. febr. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

persze!

hiszen a te felelősséged is,ha párosodnak.


de egyébként is ivartalanítatnám,mert a műtétnek csak előnye van:

-nem lesz here-vagy prosztatarákja

-barátságosabb lesz más kutyákkal

-nem fog szökni

-tovább fog élni


miért is ne csináltadnád meg?

2009. febr. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

igen.


te és ők is egyaránt felelősek az esetleges párzásnál..

szerintem műttesd meg és beszéld rá őket is!!

2009. febr. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%

Nem. ha ez egy tenyészkan, akkor a fent válaszolók is ivartalanítanák, ez butaság!


Alapvető szabály, ha egy szuka tüzel, és a gazdája nem akarja hogy párosodjon idegen kutyával, jól védett zárt helyen kell tartani azokban a napokban, max.2 hét.

2009. febr. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%

Már bocs,de egy tenyésztő nem itt fog kérdezni,illetve,fel sem merül a kérdés,mert el tudja zárni a kant.

Sajnos sok szuka tulajdonos nem tud/akar gondoskodni a szaporulatról és mivel feltételezem,hogy a kérdező kutyája nem tenyészkan,és ő is felelősséggel tartozik a pározatatásért,ezért egyértelmű az ivartalanítás.

2009. febr. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
hogy döntött a kedves kédező?
2009. febr. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%
Igen, de nem csak azért, hogy ne legyen szaporulat. Ha ugyanis ilyen közel van egy tüzelő szuka akkor a kutyád előtt nem lesz akadály, mindenáron megpróbál majd átjutni ami a legtöbb esetben súlyos balesettel végződik. Valamint az egészségének is jót tesz, amint azt írták korábban. Persze ugyanezt meg kéne tenni a szuka gazdájának is, de ha már ő nem, legalább Te gondolkodj felelősen.
2009. febr. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát én szeretném ivartalanitatni de a szüleimet még nem kérdeztem meg. Amugy a szomszédban tenyészszuka van.
2009. febr. 21. 16:19
 9/11 anonim ***** válasza:
54%

Igen,mert azzal csak jót teszel a kutyádnak,na meg persze magadnak is.

Írd meg,hogy döntöttél.

2009. febr. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

akkor,ha a szomszéd nagybetűs,igazi tenyésztő,akkor meg fogja oldani a szukája elzárását,tapasztalt ilyen ügyben,mivel nem fedezteti be mindig..

de csak akkor beszélünk tenyésztőről,ha chippel,törzskönyvel,oltva adja el a kutyákat(stb...),nincs több kutyája,mint 6-7 darab.

ellenkező esetben szaporító .


én mindenképpen megműtetném,mert ha érzi majd a szuka szagát,akkor valószínű nem fog enni és nagyon le fog fogyi szegény,plussz a műtét6nek tényleg csak előnye van,mint azt előttem már le is írták!


üdv.:egy ivartalanított fiú kutya gazdija

2009. febr. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!