Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Véleményekre lennék kíváncsi:...

Véleményekre lennék kíváncsi: a kutya vajon azelőtt fejlődött ki, mielőtt az emberrel szimbiózisba lépett, vagy a farkas csapódott az emberhez, és ezután fejlődött a kutya?

Figyelt kérdés
Egy kisebb tanúságos vitát szeretnék indítani. Nem a tudományosság, a régészeti leletek stb. érdekel, hanem inkább a józan paraszti ésszel kigondolt feltevések, érvek az egész kutyát érintő háziasítás folyamatáról. Saját, szubjektív véleményeket kérnék, ha lehet.

2015. aug. 11. 23:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a farkas csapódott az emberhez(az etelmaradekok miatt stb) majd ugye megszokta az ember kozelseget azt a tobbi jott magatol :D
2015. aug. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem rajott hogy az embernel taplalek van es az ember meg arra hogy a farkaskutya gyors ,zsakmanyejtésben kivalo tars. Es igy osszedolgozva tarsak lettek.
2015. aug. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 bollocks ***** válasza:
67%
Ha nem érdekel a tudományosság: szerintem a kutyák egy távoli galaxisból származnak, és azért utaztak ide, mert a Föld egy világító labdának tűnt, amit magukkal akartak vinni.
2015. aug. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Első két válaszolónak köszönöm ! Kedves harmadik...én egy komoly témát vetettem fel, ami engem érdekel, és szeretnék elmélyíteni. Realista ember vagyok, hiszek a tudományban. Főként a genetika érdekel, és ennek az alapjaival vagyok tisztában, amihez elengedhetetlen a tudomány. Tudom, hogy Ön is viccnek szánta, de kérem maradjunk az eredeti témánál, és reális válaszokat adjunk, köszönöm! Azért írtam, hogy nem feltétlen tudományos válaszokat várnék, mert azt én is eltudom olvasni, annak én is utána tudok járni, viszont ami egyes személyek fejében van, azt a véleményt csak hasonló módszerekkel tudom "megszerezni". Megértését köszönöm!
2015. aug. 11. 23:24
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a farkas egyre közelebb került az emberi élettérhez az ehető hulladék miatt és szép lassan megszokták egymást. Aztán az ember rájött, hogy ha a kölyköket ő neveli akkor tökéletes vadász, jelző, teherhordó és táplálék állatot kap. Nem hiába épül a kutya kommunikációja SOKKAl nagyobb mértékben a hangokra, plusz a farkassal ellentétben képes hasznosítani a keményítőt, ezért inkább azt mondanám, hogy a farkasból a szimbiózis(mellesleg ez egy tökéletes szó a kutya-ember kapcsolatra, kifejezőbb mint a többi állatra használt háziasítás) hatására lett a mai kutya a tenyésztés mellett.
2015. aug. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
39%
Ennyi erővel arról is lehetne "tanúságos vitát"" nyitni, hogy a Föld szerintünk lapos-e? Értelmetlen, mert már bizonyított.
2015. aug. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
88%
1es vagyok nekem azért tetszett a világító labda felvetes :DD Vegulis kitudja :D
2015. aug. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Van pár olyan ellentmondó dolog, (ami lehet csak az én fejemben született meg helytelenül) ami miatt én inkább a farkas és kutya közös ősét tartom valószínűbbnek (mint ahogy az ember, és majom esetében történt). Miért nem az összes farkas váltott erre az életmódra, ha ez nekik ennyivel egyszerűbb volt ?
2015. aug. 11. 23:34
 9/23 A kérdező kommentje:
Szerintem egy vita se lehet értelmetlen. Azért az, hogy a föld milyen alakú, szerintem merőben eltér az általam indított dologtól. Azt valóban elhiszem, hogy a föld geoid (ebbe is bele lehet kötni...csak nyugodtan) alakú. Azt már kevésbé, amit a régészek, tudósok állapítanak meg.
2015. aug. 11. 23:37
 10/23 anonim ***** válasza:
82%
Miért nem az összes majom alakult emberré? Miért maradtak majmok is? Nem minden farkas fajnak volt lehetősége közel kerülni az emberhez.És nem is mindegyik érzett késztetést a közelkerüléshez. Szerintem.
2015. aug. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!