Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajta lenne a...

Melyik kutyafajta lenne a legmegfelelőbb számomra? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

15 éves lány vagyok(most mentem gimibe).Szeretnék magamnak egy saját kutyát. Mindig volt a családnak kutyája és én is részt vettem a nevelésükben ami nagyon jól ment:D Tudták az ül,fekszik,hozd vissza,marad stb dolgokat. Pórázon is szépen sétáltak. 2hónapja elkezdtem gyűjteni kutyára. De nem tudom,hogy milyen kutya lenne nekem az alkalmas...:S tudom,hogy rengeteg ilyen kérdés volt már ezért szeretnék bocsánatot kérni,hogy én is bővítem a számukat, de egyszerűen nem tudom:S

Pár szempont:

- méret mindegy :D

- fogadjon szót ne legyen túl makacs

- hetente 3-4szer tudnám elvinni hosszabb sétákra (mindennap játszanék vele)úszok és kedden és csütörtökön edzésem van ezért nem tudnék azokon a napokon foglalkozni vele

- van nagy kertünk és az erdőnkbe is kitudnám vinni hetente 1szer

-ne legyen túl hiperaktív,de szeressen játszani

- szeresse a gyerekeket (kisebb testvéreim miatt, legkisebb 6 éves, középső 10)

Pénz lenne az eledelre,orvosi ellátásokra.

Köszönöm az érkező válaszokat:)

Ha bármi kérdésetek lenne kérdezzetek nyugodtan:)

Ha számít valamit akkor eddig volt tacsi keverék,amerikai bulldog,bernáthegyi kutyánk.


2010. márc. 8. 20:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Németjuhász,Berni pásztor, Magyar vizsla
2010. márc. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

németjuhász

golden vagy labrador retriever

basset hound

foxi

juhász skót

Hirtelen ezek jutottak az eszembe:)

2010. márc. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:

Ha tényleg mindegy akkor akár menhelyről is hozhatsz, akár keveréket, akár fajtisztát :) (én nem akarok senkit se rábeszélni, de én is ilyen helyről hoztam a kutyusomat és nem csalódtam benne) De mindenki maga dönti el, hogy milyen kutyát szeretne. Ez csak pár ötlet amiket itt felsorolnak, de a szorult helyzetből hozott kutyák is nagyon hálásak tudnak lenni, sőt! Te döntöd el honnan hozod.

Mindenesetre sok szerencsét a választáshoz és leld örömödet a választott kutyusban :)

2010. márc. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Menhely, sintértelep! Amiket írtál szinte csak nevelés kérdése..
2010. márc. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
47%
erdélyi kopó, mudi, komondor, de hogyha nem menhelyről szeretnél (amúgy szerintem ott biztos találsz kedvedre valót), akkor támogasd a magyar ősi kutyafajták továbbélését - nekünk komondorunk volt már, a legszeretetreméltóbb és hűségesebb állat, amit valaha ismertem. viszont erélyes nevelés szükséges hozzá, de ha már több kutyátok volt, nyilván tapasztaltak vagytok ebben. Én ez utóbbit ajánlom :)
2010. márc. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha fajtatiszta kutyát akarsz az 100.000ft körül van de én szerintem is menhelyen érdeklődj, ments meg egy életet, mond el ezeket a feltételeket és ők megmondják melyik kutyus felel meg(ha megmondod merre laksz, vagy milyen messzire mennél el érte akkor szívesen ajánlok is kutyust...) De azt még hozzá tenném hogy vigyázz ezzel a "saját kutyával" mert 15 éves vagy, suliba jársz, edzésre, bulizni, a kutyát meg akkor is kell naponta sétáltatni, nevelni, meg egy kutya él 10-14évig tehát még akkor is ott lesz mikor te elköltözöl, egyetem, főiskola, munka. És gondolom fix jövedelmed sincs tápra, orvosra, ezért a kutya az egész családé lesz, így a családdal együtt kell választani hisz nekik is kell majd vele foglalkozniuk.
2010. márc. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
szia én 12 éves vok és nekünk tavaly lett kis kutyánk sicu naon aranyos szereti a gyerekeket nekem is van kistesóm nem tudom házba mehet e a kutya de nekünk a napaliba és a kertbe simán elvan mondjuk nekünk a szörével kutyakozmetikushoz kell járni de naon aranyos és még annyi hogy 100000ft meg amiket irnak de nekünk volt már németjuhásznuk még azokis kedvelhetőek és a sicu kistestű kutya nagy kerek fekete szemek nyomott orr kicsit furán hangzik lelogo fülek de aranyos lehet neki copft csinálni persze csakk akkor ha lányt vesztek és ennyi ha még érdekel valami akkor irj
2010. márc. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
ja és a 12 évs vok naon szereti a hasát
2010. márc. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
megin én 12 itt egy kép a sicuról: [link]
2010. márc. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
49%
Én 12 éves vagyok, és goldim van. Neked még jobb körülményeid vannak a goldira(nekünk nem olyan nagy a kertünk) Én is járok úszni heti 2x néha 3x. Ha kutyasuliba is vinnéd az is jó, én is hordom, és nagyon jól tanul. Gyerekbarát...imádja a gyerekeket.Az erdei sétáknak nagyon örülne, és a nagy sétáknak is. De ha javasolhatom ölebet inkább ne vegyél, mert nem nagyon gyerekbarátok. Én a goldit ajánlom. Én is el tudok bánni, egyedül járunk kutyasuliba, és mindenre én tanítom...mi lenne ha egy 15 éves foglalkozna vele? Én nagyon ajánlom neked. Ahogy itt vagyok a gépnél, most is a lábamnál alszik. Képes felkelni a kis kosárkájából, csak hogy velem legyen. És még csak 9 hónapos, mégis ilyen ragazkodó...mondjuk már 4 hónaposan is...na mindegy, hagyjuk a dumát! Én őt ajánlom.
2010. márc. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!