Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajta lenne a...

Melyik kutyafajta lenne a legmegfelelőbb számomra? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

15 éves lány vagyok(most mentem gimibe).Szeretnék magamnak egy saját kutyát. Mindig volt a családnak kutyája és én is részt vettem a nevelésükben ami nagyon jól ment:D Tudták az ül,fekszik,hozd vissza,marad stb dolgokat. Pórázon is szépen sétáltak. 2hónapja elkezdtem gyűjteni kutyára. De nem tudom,hogy milyen kutya lenne nekem az alkalmas...:S tudom,hogy rengeteg ilyen kérdés volt már ezért szeretnék bocsánatot kérni,hogy én is bővítem a számukat, de egyszerűen nem tudom:S

Pár szempont:

- méret mindegy :D

- fogadjon szót ne legyen túl makacs

- hetente 3-4szer tudnám elvinni hosszabb sétákra (mindennap játszanék vele)úszok és kedden és csütörtökön edzésem van ezért nem tudnék azokon a napokon foglalkozni vele

- van nagy kertünk és az erdőnkbe is kitudnám vinni hetente 1szer

-ne legyen túl hiperaktív,de szeressen játszani

- szeresse a gyerekeket (kisebb testvéreim miatt, legkisebb 6 éves, középső 10)

Pénz lenne az eledelre,orvosi ellátásokra.

Köszönöm az érkező válaszokat:)

Ha bármi kérdésetek lenne kérdezzetek nyugodtan:)

Ha számít valamit akkor eddig volt tacsi keverék,amerikai bulldog,bernáthegyi kutyánk.


2010. márc. 8. 20:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Óriás uszkár, snaucer, vizsla, sheltie, labrador (nekem a curly-roated, de van több féle :)), esetleg boxer :)
2010. márc. 9. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Aki írta a magyar kutyákat: az erdélyi kopó és a komondor nem a feltétlen engedelmességről híresek, a mudinak meg nem elég heti 3-4 séta. Amúgy szerintem is menhely.
2010. márc. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Én semmilyen vadász kutyát nem javaslok, nagy mozgást igényelnek.

Francia bulldog, mopsz, vagy bármilyen kisebb termetű kutya.

2010. márc. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

ha nincs konkrét elképzelésed, mindenképpen menj menhelyre! bármilyen kutyát is kapsz, ha kiskorától veled van, biztos, hogy ő lesz neked a legszebb és a legokosabb. kezedben a lehetőség, hogy megments valakit, tedd meg! A spórolt pénzedből meg vegyél neki játékot, szép ágyat, stb. Mondd el a szempontjaidat a menhelyen, és tuti találnak neked valót, csak vigyél szülőt, nehogy azt higyjék, hogy komolytalan vagy.


Sok örömöt az új kutyushoz!

2010. márc. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Menhely!!! foleg akkor ha nincs elkepzelesed, mert az mas dolog ha beleszerettel egy fajtaba mert kiallitasra vagy munkara kell(vadaszat tereles..stb), es akkor ertheto hogy ugy veszel dragan egy fajtatiszta kutyat. de hidd el ha elmesz egy menhelyre nem talalsz olyan kutyat amit ne vinnel szivesen haza...:) raadasul eleg sok fajtatiszta kutyust is magara hagynak. biztos van egy segitokesz menhey a kozeledben. budapesten elsz?
2010. márc. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ha ennyire nincs konkrét elképzelésed, én is azt ajánlom, hogy menhelyről hozz ki kutyust. Ott biztos segítenek megfelelőt találni, ami neked is megtetszik.

Ha mégis fajtatiszta mellett döntesz, akkor mindenképp tenyésztőtől vásárolj, törzskönyv, és szűrések!

Ajánlott fajtáim:

Collie: mert rendkívül alkalmazkodó. könnyen nevelhető, játékos, szeret mozogni, sétálni, de ha kell nyugton marad (pl. utazás). Kicsit hajlamos a sok ugatásra. Ez saját tapasztalat, kettőm van.

Még: ausztrál pásztorkutya, ausztrál juhászkutya, malinois, uszkár, puli, lagotto

2010. márc. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
labrador, vizsla vagy border collie
2013. máj. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!