Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugye jogosan gondolom úgy,...

Ugye jogosan gondolom úgy, hogy megbocsájthatatlan amit tett a mamám?

Figyelt kérdés

Mióta ez történt, undorral tudok csak rá nézni, nem jön hogy hozzá se szóljak, rettenetesen haragszom a 'nagymamámra'de még ezt is nehezen írtam így...


Az történt,hogy vidéken élünk, épp gyümölcsöt szedni voltunk.Hallottam,hogy nagyon sír egy kiskutya,közel az úthoz. Elmentem megkeresni, persze a sáncban volt, valami szívtelen dög a városból ide kihozta(gyakori volt itt)

Arra gondoltam,hogy hazahozom, mielőtt nagyobb baja lenne és keresek neki gazdát, volt egy ismerősöm is akiről gondoltam,hogy befogadná.


Amint behoztam az udvarra mamám elkezdett kiabálni,hogy minek hoztam ide, tüntessem el azonnal, nem kell ide több kutya(van már kettő) mit képzelek, megfogja az ő állatait(csirkék,kacsák) Én meg vissza mondtam,hogy nyugodjon le, nem fogom megtartani a kutyát, csak kis ideig lesz itt,mert keresek gazdát és elviszik. Ezt mintha nem is hallotta volna,tovább duruzsolta a magáét.


Aztán kivittem ide a kapu elé,hogy ne legyen az a baja,hogy az udvaron hagytam, ameddig beszaladtam a telefonom után,hogy hívjam fel ezt az ismerősömet.

Miközben hallom,hogy megint nagyon sír a kutya, és az ablakból látom,hogy bottal kergeti az úton lefele. Kimentem nagy dühösen, annyira elöntött a düh,hogy ordibálni kezdtem vele, anyum csodálkozott,mert még sosem látott ilyennek.

Elmentem megkeresni,de már nem találtam sehol.Közben jöttek az ismerősök,hogy vigyék el, elmondtam,hogy nem találtam meg, nézzenek körül itt a környéken. Kis idő múlva hívtak,hogy megvan a kutya, de valami nincs rendben vele, megvan duzzadva a hasa és kedve sincs. Reggel mondták,hogy éjjel meghalt...


Ezt sosem tudom neki megbocsájtani, undorodok tőle, megölt egy ártatlan állatot. Ő persze nem érti,azt mondja nem hibás semmibe, nem érti miért haragszok rá egy kutya miatt, azóta is nyalja a s----m.

:(

19l


2015. aug. 12. 13:41
 1/5 anonim ***** válasza:
37%

Biztos leszenk olyanok, akik szerint megiscak ohana, es azert meiscsak nem haragudhatsz orokke, de en azt gondolom, hogy jogosan gondolod megbocsathatatlannak ezt a dolgot.

Generaciok ellentete, meg az o koraba maskeppen gondolkoztak, es naluk ez nem olyan nagy kunszt, de mindez nem menti azt, hogy magasrol tett arra, amit mondtal neki, hogy csak addig marad ott, amig jonnek erte.

Nem vagy mar gyerek, nem volt joga ugy kezelni a dontesed, mint egy buta kisgyerek rajongasat.

Szoval, nyugodtan mond meg neki, hogy nem a kutya miatt haragszol, hanem azert, mert ugy kezelt, mint egy ketevest. Jah, es emiatt kinyirt egy elolenyt.

2015. aug. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért az ismerősödék még aznap este orvoshoz vihették volna.
2015. aug. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%
Sajnálom, hogy ez történt, azt megértem, hogy nem akart még egy harmadik kutyát is (hisz nem garancia, hogy találsz neki gazdit), viszont nem kellett volna még meg is vernie. Mindenesetre szerintem nem akarta direkt megölni. Értem, hogy dühös vagy rá, de neked sokkal rosszabb, ha gyűlölet van a szívedben, a nagymamádnak épp elég büntetés, hogy haragszol rá, de idővel bocsáss meg neki! Ha már kicsit lehiggadtál, ne vádolva beszélj vele, hanem úgy, hogy NEKED ez mennyire rossz volt, hidd el, sokkal hatásosabb!!!!
2015. aug. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%

Sajnálatos véletlenek halmaza.


Biztos nem megölni akarta a nagyid a kutyát viszont illene elbeszélgetnetek:

- az állatokhoz való hozzáállásáról

- a hozzád való hozzáállásáról (egy részt, mert magasról tojt arra, amit mondtál másrészt meg ha anyud is veletek lakik meg több családtagod is, nem kellett volna az ő meghallgatásuk nélkül intézkednie)

Boncolás nélkül meg úgyse lehet tudni, hogy a nagyid ütése végzett-e vele, vagy valami történt vele amíg az ismerőseid megtalálták, vagy alapból nem stimmelt vele valami.


Két tanulságot érdemes levonni: mentvényt olyan emberrel, aki ki akarja rakni a szűrét nem érdemes egyedül hagyni, illetve talált állatot pláne, ha látványosan nincs rendben vele valami, sürgősen orvoshoz kell vinni.

2015. aug. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
41%
Fel tudod jelenteni.
2015. aug. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!