Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy dolgozzam föl hogy a...

Hogy dolgozzam föl hogy a kutyám nincs többé?

Figyelt kérdés

Olyan kevés időt lehettünk együtt, viszont azt teljes mértékben kihasználtuk. Játszottunk, heverésztünk, sétáltunk, tanultunk egymástól. Annyiszor falba ütköztem vele kapcsolatban de amikor a szemébe néztem tudtam hogy tovább csináljuk. Csak most veszem észre hogy ő motivált a napokban hogy csináljam és ne adjam fel, főleg az utóbbi egy-két hónapban. Most úgy érzem nincs ki miatt felkelnem, nincs kit megetetnem mert senki nem vár a szoba ajtóban, nincs kit felemelni a reggeli nyújtózása miatt és nem ad már nagy puszikat, nincs kivel megosztani a sétákat, a boldog pillanatokat, nincs akitől tanulhatok és akit taníthatnék, nincs aki megmutatja milyen örömöt tud okozni a legapróbb dolog is, nincs akivel törődhetnék.

Tudtam hogy rossz lesz, de nem gondoltam hogy ennyire. Nem akarok újra pszichológushoz kerülni, és macskám is van aki szintén igényli a törődést, egyéb elfoglaltságom is akadna bőven, csak épp hiányzik egy nagy darab minden nap ami miatt semmihez sem érzek késztetést, és csak feküdnék és nézném az eget. Hogy lépjek túl ezen? :(


2015. aug. 13. 08:16
 1/8 anonim ***** válasza:
38%

nagyon sajnállak

szerintem legyen egy új kölyökkutyád ő majd leköti a figyelmed

ebbe biztos vagyok

2015. aug. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Együttérzésem.

Nekem az segített, hogy elkezdtem kijárni egy menhelyre kutyákat sétáltatni. Így kutyáztam is, jót tettem az ottani kutyusokkal, lefoglaltam magam.

Az idő még, ami segíteni fog, de neked is meg kell próbálnod elfoglalnod magad olyan dolgokkal, amit szeretsz/értelmet adnak a napjaidnak. (Nekem a menhelyre járás ilyen).

2015. aug. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Az segitene ha egy új kutyad lenne.
2015. aug. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

nem szeretnék új kutyát..ez a helyzet nem olyan mint a kifogyott tollbetét a kedvenc tollból amit újra beszerezhetek hogy jó legyen nekem. csak új jövevény iránti szeretet miatt szeretnék újra kutyás gazdi lenni és nem önmagam és a hiányérzet miatt.

köszönöm a válaszokat.

2015. aug. 13. 09:11
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én kutyusom 11 évig volt velem, vele nőttem fel (7 évesen kaptam). Lassan 3 éve, hogy elment és még mindig fáj. Miután itt hagyott minket rá 3 hétre kaptam egy új kutyát, fajtában teljesen ugyanaz. Nagyon sokat segített, hogy volt aki minden reggel jött az ágyamhoz, akivel játszhattam, akivel ugyanúgy kimehettem a lovardába és a lovam is elfogadta őt. Ha most belenézek a mostani kutyám szemébe ott látom benne az előzőt is. Kitartást!
2015. aug. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Megmondom őszintén, én sem tudnék rögtön a kutyám halála után új kutyát szerezni, ahogy a férjem halála után se tudnék azonnal bepasizni, csak hogy ne legyek egyedül. A gyásznak idő kell, ahogy az új kötődés kialakításához is.

Kérdező: őszinte részvétem. Tudom, milyen érzés, mikor a szemed sarkából látni véled a mozgását, de ő nincs ott, mikor éjszaka hallani véled a mocorgását, és rádöbbensz, hogy soha többé nem hallod... még hosszú hónapok múlva is. Nem tudok vigasztalót mondani. Ez egy fájdalmas időszak, és sajnos az idő az egyedüli gyógyír.


De ettől még nem szabad megülnöd a gödör alján. Amint írtad, van egy cicád is. Nem fogja betölteni a kutyád helyén támadt űrt, de most őrá összpontosítsd a figyelmedet egy darabig. Sportolj, sétálj a természetben, végezz valami kreatív, alkotó tevékenységet, írj, rajzolj, zenélj.

És nagyon jó ötletnek tartom, amit előttem írtak: menj ki egy menhelyre segíteni. Mondd el, hogy egyelőre nem szeretnél egy kutyát sem örökbefogadni, mert még gyászolod a kutyádat, de szívesen elvinnél egyet-egyet sétálni a szabad idődben. Sokat segítenél ezzel a gazdátlan kutyáknak. Ki tudja, talán idővel közelebbi kapcsolatba kerülsz valamelyikükkel, és eljön az idő, mikor hazaviheted. De ez nem kényszer, hagyd, hogy a saját tempójában történjen.

2015. aug. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sajnálom a kutyusodat. Ilyenkor sokan egyből hoznak egy másikat, de én sem tudnék. Én az első kutyám elvesztésekor teljesen magamba fordultam, útáltam hazamenni, ott lenni, egyszerűen szabadulni akartam, nem akartam emlékezni. Ez volt 1-2 hónapig. Igaz, közben a másik kutyusommal foglalkoztam, és ő tartotta bennem a lelket, de azért eléggé kikészültem. Megmérgezték, és több, mint 1 hétig volt remény, hogy felgyógyul, aztán utolsó nap feladta :( 1,5 éves volt, és annyira hirtelen jött, hogy fel sem tudtam fogni. 10 hónapig eszembe sem volt, hogy legyen egy másik kutyám (a még meglévő mellé), aztán jött egy "kihagyhatatlan" ajánlat, ugyanis vagy elhozok egy kutyát, vagy megölik. (minden állatvédő stb tele). Nagy kihívás volt, ugyanis enyhén szólva mindenre ráment, ami mozgott, legyen az ember, vagy állat. Aztán pont ez a csodálatos adottsága, nem hagyott gondolkozni, mert mindig résen kellett lennem, és foglalkoznom kellett vele, és most már teljesen másképp látom. Már nem szomorkodok, hogy van, ami kimaradt az előző kutyám életéből, sajnos ez ellen már nem tudok tenni. Inkább azon vagyok, hogy a mostani kutyáimnak megadjam azt a sok jót, amit megérdemelnek. Az biztos, hogy még egszer nem lesz olyan kutyám, mármint nem csak azért, mert tökéletes volt, hanem nem is szeretnék olyan kutyát, mert rá emlékeztetne.


Én azt javaslom, hogy foglald le magad, olvass, nézz sorozatot (de ne drámát), sportolj..aztán ha már kicsit jobban vagy, akkor járj el menhelyekre segíteni, ha sok szabadidőd van, és az ottaniak is örülni fognak, mert sajnos sok meló van egy menhelyen, és az önkéntes kevés :(

Igaz, msot meleg van, de kicsit borúsabb időben lehet sétáltani őket, ők imádni fogják, te pedig remélhetőleg csak velük foglalkozol, és kifáradsz, annyira, hogy ne tudj összeomlani a fájdalmad miatt.


Tudom, hogy korai ilyet mondani, de aztán ha esetleg megtetszik egy kutya, akkor örökbe is fogadhatod.

2015. aug. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azok táborát erősítem, akik nem ajánlják azonnal az új kutyát. Nem mindenkinél válik be ez a módszer, én például úgy érzem, mintha ezzel a feldolgozatlanul a szőnyeg alá seperném a néhai kutya elvesztését. Gyászold meg a blökit, neked kell érezned, mi segít. Az is egy gyászolási mód, hogy csak nézed az eget, ne érezd rosszul magadat emiatt. Ilyenkor senkinek nincs kedve, lelki ereje semmihez.
2015. aug. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!