Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érzékeny a gyógyszer egyik...

Érzékeny a gyógyszer egyik összetevőjére, vagy normális reakció?

Figyelt kérdés

Vírusos vagy bakteriáris fertőzése van a kutyámnak, kapott rá antibiotikumot. Este kezdtük el, ma pedig bágyadt volt, öklendezett (de nem hányt)..

Ez normális, hogy így hat a gyógyszer, vagy gond van? Megnézzem, hogy a következőnél mit csinál, és utána hívjam fel a dokit?


2015. aug. 13. 13:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha ezek a tünetek eddig nem voltak jelen, én a következő gyógyszeradagra való reakciótól függetlenül felhívnám a dokit.
2015. aug. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Figyeld hogy milyen tüneteket produkál, mert az is lehet, hogy nem az a baja, amire gondolt az orvos. Ha nagyon furán viselkedik, mindenképpen vidd vissza.


Anyósom kutyáját három doki nyilvánította egészségesnek, mikor már alig mozdult szerencsétlen. Kettő gyanakodott valami vírusra, adott injekciót.

A hatodik lefoglalta, infúzióra kötötte, és kioperálta belőle a csontdarabot, amitől bélelzáródást kapott.

Sajnos a kutyák nem tudják elmondani, mit éreznek.

A bolond kutya az izgalomtól a rendelőben normálisan viselkedett, nem vették komolyan a problémát.

2015. aug. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hathat így a gyógyszer, de ez nem jelenti azt, hogy ez "normális" így. Hívd fel a dokit mindenképpen, lehet, hogy egy másik antibiotikum is használható, aminél nem lesz ilyen mellékhatás. Probiotikumot kap az antibiotikum mellé? És hogy adod be neki? (Általában etetéskor célszerű, ha teli a gyomra, kevésbé hajlamosak kijönni az emésztőszervi mellékhatások).
2015. aug. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Reggel és este is kell, és etetés után szoktam, egy kolbászva belerejtve. Volt vérvizsgálata, és ott derült ki (vagyis volt tünet, csak az több mindenre utalhat azért vettek vért).


Esetleg gondoltam még arra, hoyg tegnap kivittük tóra, és nem-e attól? Mert elég sokat ivott belőle. Napszúrás szerintem kizárt, mert 5-7-ig voltunk csak délután.

2015. aug. 13. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!