Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Normális, hogy mamámnak ennyi...

Lósült kérdése:

Normális, hogy mamámnak ennyi féle gyógyszert kell szednie?

Figyelt kérdés

A gyógyszerek: Tetanol pur, Novomix, R1 Serlift, R1 Zyllt, 1-1-0 Nootropil, 1 Normodipin 5mg, 1-0-1 Tiager, 1-0-1 Apo-Famotidine 40mg, D1 Folsav, D1 Magnézium, 1-0-1 Frontin 0,5mg, 1 Clexane 0,4 ml, Stalevo 100-25-200 mg

A stalevot szedi a parkinsonra, de pl a tiager egy nyugtató, aminek a tájékoztatójában ott van, hogy parkinson gyógyszernél csak szigorú felügyelettel szedhető. És még van másik nyugtató is közötte. Szóval az zavar, hogy sok gyógyszer fedi/kizárja egymást.

Állandóan alszik, ha ébren van, akkor is alig nyitja fel a szemét.

Ha van valaki hozzáértő, szívesen venném az észrevételét.



2015. júl. 24. 19:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Konzultáljatok másik orvossal.
2015. júl. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Dokival konzultálj, bár őket is a gyógyszergyárak pénzelik. Láttam én is olyat, hogy idős néni rábeszélt gyógyszertárban, hogy a vény nélküli magnéziumtablettából 2-szer drágábbat vegyen, mint amit orvos ajánlott neki, mert hogy az mennyivel jobb (pedig semmivel sem).


Egyébként meg én is olyan kalcium tablettát vettem, melynek egy tablettájában pontosan negyed annyi ugyanolyan hatóanyag van, mint egy tojás héjában (95%-a kalcium karbonátban, abban 2000 mg Ca, míg egy db 20 Ft-os tablettában 500 mg Ca van ugyanúgy kalcium karbonátban.)

2015. júl. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
minden tovabbi nelkul lehet normalis es indokolt. en 16 db tablettat szedek naponta mert tobbfele betegsegem van es azokra mindre szedni kell gyogyszert. ha anyukad ennyire aluszekony akkor lehet valamelyik gyogyszer mellekhatasa is. ha nem ert egyet a kezelessel keressetek masik orvost.
2015. júl. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!