Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok nekem?

Milyen kutyát ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, imádom az állatokat, a kutyákat különösen de évek óta nincs. Német juhász és Pireneusi volt. meló mellett úgy 3-4 órám van foglalkozni a kutyával. sétával, futással, játékkal szerintem el lehetne tölteni. nagytesű, örző kutyákban gondolkodom, alap elgondolásom a Kaukázusi vagy a Kuvasz. olyan kutyát szeretnék aki hűséges végtelenül. aki mindenben hallgat a gazdájára, aki nem túl makacs, ezért mindenképpen szukában gondolkodom, a Pireneusi kan volt a Német juhász után kisebb csalódás volt többször kellett neki szólni, ment a saját feje után. mindenképp juhászkutyában gondolkodok. nagy mozgásigény előny a kutyánál. 4-500 négyzetméteres udvar. szabadon tartanánk nem bezárva.

2015. aug. 13. 18:16
 1/6 anonim ***** válasza:

A kuvasz jobb választás lenne, de mindenképp hivatalos tenyésztőtől vegyél ilyen kutyát, ha nem akarsz egy idegbeteg állatot a későbbiekben. 60-80 ezer forintért már tudsz venni ilyen kiskutyát.

Érdemes itt nézelődni:

[link]

[link]

2015. aug. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A nagytestű pásztorkutyákra (mint a pireneusi, kaukázusi, kuvasz stb.) jellemző, hogy nem olyan feltétlen engedelmesek, mint pl. az őrző-védő munkakutyák, hanem önállóbbak, ha úgy tetszik, önfejűbbek. Ez ugyanis kívánatos tulajdonság a tenyésztésük során, eredeti felhasználásuk esetében (nyájőrzés, területőrzés) jó, ha tudnak önállóan dönteni, dolgozni.

Ha olyan szeretnél, amelyik feltétlenül hallgat rád, akkor jobb lenne talán egy őrző-védő jellegű kutya, mint amilyen a német juhász.

2015. aug. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#1 először is köszi az oldalakat, neked Kuvaszod van? tudsz mondani érvet mellette, 2 fajta közötti hasonlóság/különbség.
2015. aug. 13. 20:38
 4/6 Manka68 ***** válasza:
100%

Nekünk egy kamasz kuvasz kanunk van. Imádom. Gyönyörű, okos, és rendkívül makacs. :-) De állítólag a szukák könnyebben kezelhetőek. :-) Egy év múlva majd tudok nyilatkozni a felnőttkori természetéről. :-) A második hozzászólónak igaza van, ezek a fajták önállóságra lettek tenyésztve. Sosem lesznek olyanok, mint egy német juhász. Akár a kaukázusit, akár a kuvaszt választod, erre fel kell készülnöd. Én pont azért döntöttem a kuvasz mellett, mert nekem nem szolga kellett, hanem társ. Ez nem azt jelenti, hogy nem kell engedelmeskednie ha feladat van, de nehezebb motiválni, mint a többi fajtát. A nevelése nagy kihívás. :-) Nekem különösen, mert én 50kg vagyok, ő pedig 60. És amint rájött, hogy erősebb nálam, bizony meg kellett küzdenem a pozíciómért rendesen. :-) Szóval nem árt ha fizikailag és mentálisan is erős vagy. Bár a szukák kisebbek, talán könnyebb dolgod lesz. :-)

A mai napig sűrűn látogatom ezt az oldalt, talán neked is hasznos lesz. : [link]


Sajnos a kuvasz a kihalás szélén áll, köszönhetően a sok hülyeségnek, amit terjesztenek róla, és annak a fura felfogásnak, hogy minden külföldi dolog jobb, mint a magyar. Egyik legjobb ősi magyar örökségünk a kuvasz, ha tehetném egy egész falkát tartanék belőle. :-)

2015. aug. 14. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amúgy nem biztos, hogy a szukák könnyebben kezelhetők. Én Közép-Ázsiai Juhászokat ismerek, ott inkább a kan a behódoló, a szuka meg elég makacs,önfejű, nehezebben kezelhető. Kiállításokon is sokkal elmeháborodottabban viselkedtek a szukák, mint a kanok :D
2015. aug. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kaukázusi szukám volt és most kuvasz kanom van. Kaukázusi csak nekem fogadott szót. Egyetlen családtagot sem bántott, de egy idegent sem engedett be. Még ha otthon voltam is jobb volt bezárni, ha idegen jött hozzánk. Nála idegennek számított mindenki aki nem nálunk aludt. Kuvaszom most 1,5 éves. Idegeneket szintén nem enged be, de ha én engedem be és velem, vagy valamelyik családtaggal jön be nem agresszív. De figyelni kell, mert a hirtelen gesztikulálás, kézlengetésre, kiabálásra támad.

4,5 éves kislányom állandóan rajta lóg, a kutya meg viszont kísérgeti. Nagy barátok. Viszont a kuvasz kanom 9-12 hónapos kora között erősen feszegette a határokat. Morgott rám és a család többi tagjára is, ha úgy tartotta a kedve (kivéve a kislányomra, arra még sosem morgott). Ezeket a rangsorban való előrelépésnek rendszeresen elejét kellett venni és szigorúan helyre tenni. Jelenleg egy nagyon jó barátságos társunk lett, akiben megbízhatunk és nagyon jól őrzi a házat. Jellemben nagyon hasonlít a sarplaninac kanunkhoz, aki 14 évesen lett elaltatva, mert valami gyógyíthatatlan betegséget állapított meg az orvos nála. Szerintem még azt is számításba veheted, de valamivel szelídebb jellem, mint a kuvasz, de azért jó őrző az is. De inkább a kuvasz mert az magyar. Van egy másik 9 éves kutyánk is a kuvasz mellett, ha elpusztul egy kuvasz szukát szeretnék hozni a kan mellé. Ja és nagy család 2 serdülő korú fiam van az ovis lányom mellett, tehát hülyeség, hogy nem lehet a kuvasz mellett gyerek.

2015. aug. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!