Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Házőrzőnek milyen kutyát...

Házőrzőnek milyen kutyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Egyre több a betörés a településen, ahol édesanyám egyedül lakik.Gondoltuk talán, ha volna egy nagyobb testű kutyusa, akkor jobban biztonságban érezné magát. Milyen fajtát ajánlanátok Neki? 60 éves, max.napi egyszer vinné sétálni, de hatalmas kertje van. Tudom, nem feltétlenül a kutya a megoldás betörők ellen, de akkor is jót tenne a biztonságérzetének...Én a bullmastiff-ra gondoltam...

2015. jún. 25. 12:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A bullmasztiff nem jó, sem házőrzésre, és nem biztos, hogy édesanyád bírna vele.

Házőrzésre riasztót érdemes beszereltetni, olcsóbb mint egy fajtatiszta kutya, pláne hosszútávon (és nem tudják megmérgezni sem).

Amúgy ha a biztonságérzetét pluszban a riasztó mellett növelné egy kutya, akkor mellette még lehet kutyája is. Egy nagyobb testű, német juhász jellegű vagy vagy valami más nagy bundájú keverék is tökéletes lenne arra, hogy ugasson, őrizze a portát. Érdemes a menhelyeken körülnézni.

Kimondottan területőrzésre pedig a nagytestű pásztorkutyák valók, ha mindenképpen fajtában gondolkoztok, akkor komondor lenne a legjobb választás.

2015. jún. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, igen, riasztóban is gondolkodunk, de talán ha van egy nagy kutya, akkor elkerülik jobban a házat...na meg biztonságérzetet is ad...azért bullmastiffra gondoltam, mert annak (úgy tudom) nem túl nagy a mozgásigénye, a szőrét egyszerű ápolni, nem ugat fűre-fára és szereti a gyerekeket, családtagokkal békés. Viszont nagyon félelmetesen néz ki...:)))))) Komondort csak a szőre miatt nem igazán tartom jó ötletnek...
2015. jún. 25. 13:01
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha kifejezetten ez a cél, akkor valami lakásban tartható, jó védőösztönű kutya kellene. A kerti kutyákat lemérgezik, az nem ad biztonságot, illetve felelőtlenség is így bevállalni kutyát, de ha lakásban van, akkor a kutya is védve van és az édesanyád is.

Én is a menhelyi kutyákra voksolnék, valami nyugisabb de magabiztos egyedre, bár a betörők elijesztésére a bullmasztiff sem rossz. A német juhász és társai vagy nem tudnak házat őrizni, vagy ha jó ösztönűek, akkor pedig kevés nekik még a napi 3-4 óra séta is.

2015. jún. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy idős ember mellé én semmiképp nem vinnék nagytestű kutyát. Balesetveszélyes. Ráadásul valójában a betörőket nem riasztja el egy kutya sem.

Talán jobb megoldás lenne egy szemfüles, éber kiskutya (mondjuk tacskó), aki tudna neki jelezni, ha hall valamit. Ha mellé még felszereltek egy (ál)kamerát, vagy esetleg riasztót (egyszeri nagy költség, de hosszútávon olcsóbb, mint egy kutya), és anyukád kap egy helyes kis zsebben hordható gázsprayt, szerintem nyugodtabban aludna.

2015. jún. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nem holnap fogunk kutyát venni, természetesen 100x átgondoljuk, csak kiváncsi voltam a véleményetekre...Kistestű "ugatógépet" semmi esetre sem akarunk, meg olyat sem, aminek nagy a mozgásigénye. Az viszont igaz, hogy anyukám nem az a "falkavezér" típus...Nem elég temperamentumos...ha kölyökkorától vele van egy ilyen kutyus, mint pl.: bullmastiff (valamiért ez a legszimpibb) akkor is nagyon határozott gazdit igényel?
2015. jún. 25. 14:11
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Kutyafüggő is, hogy mennyire igénylik az erőskezű gazdát, nem csak a fajtán múlik. Vannak egyedek, akiknek tényleg fát lehet vágni a hátán, mindent eltűrnek, odafigyelnek ránk. Ismerősöm édesanyja egy magyar vizsla rosszul sikerült bohóckodása folytán törte el a combját, pedig a vizslák aztán abszolút nem rosszindulatú kutyák.

Sajnos a nagytestű kutyák sokszor inkább kajlaságból, figyelmetlenségből okoznak sérülést.

Ha rástartol séta közben egy macskára, vajon anyukád meg tudja tartani? Akkor is, ha jeges az út? Vagy ha a kamasz kutya széles jókedvében felugrik rá és meglöki? Vagy ha nagyon igyekszik sétálni és megrántja a pórázt lépcsőn lefelé menet? Anyukád most 60 éves, de egy kutya 15 évig elél - 75 évesen is fog vele bírni?

2015. jún. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a komoly házőrző fajták nem egyszerű esetek és nem igazán valók egy idős néni kezébe. Ha elég, hogy csak a kinézetével elrettentsen, akkor érdemes egy idősebb, nyugodt természetű, fekete, nagytestű keveréket kihozni menhelyről.
2015. jún. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

"ha kölyökkorától vele van egy ilyen kutyus, mint pl.: bullmastiff (valamiért ez a legszimpibb) akkor is nagyon határozott gazdit igényel?"


De még mennyire! Akkor még egy kamaszkoron is át kell esni. Inkább 6-7 évesen van esély arra, hogy már valamennyire lenyugodott és kevésbé próbál az élre törni, de erre sincs semmi garancia.

2015. jún. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Igazatok van,talán nem volt jó ötlet...
2015. jún. 25. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!