Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Am. Staff növendék (5 hó )...

Am. Staff növendék (5 hó ) kutyához bullmasztiff keverék azonos nemű 8 hetes kölyök jó társaság lehet?

Figyelt kérdés
Lehetnek közöttük komoly viták vagy itt elég egyértelmű a rangsor nagy valószínűséggel?

#kutya #amstaff #rangsor #kölyök #bullmasztiff #amerikai staffordshire-terrier
2015. aug. 13. 18:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Jó társaság?

Minek akarsz még egy kutyát? Hogy ne unatkozzon a másik? Az, hogy mi lesz a rangsor később nagyban meghatározza a te hozzáállásod, nevelésed, mekkora kontrollod van a két kutya fölött. A kérdésből ítélve, én elfelejteném a másik kutyát és a már meglévőre koncentrálnék - ha az tisztességesen le van mozgatva, agya le van fárasztva, tanítva, nevelve van, akkor hoznék max egy másikat. Két kölyökkutya hatványozott gond.

2015. aug. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen, lehetnek komoly viták. Az amstaff idősebb, bár nem sokkal, viszont köcsögebb, mint egy bm, úgyhogy én borítékolnám a balhét. Egy amstaffnak nem számít, hogy mekkora, akit le akar nyomni.

Nekem volt egy birka bullmacim, most van egy amstaffom. Hát nem vállalnám be.

Várd meg, amíg a staffi min. 1,5 éves ÉS jól nevelt lesz! :)

2015. aug. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Világos. Most is van vele foglalkozva és akkor is lenne. A 2 kutyafajta közötti erőviszonyra lennék kíváncsi. Bármelyik erősebb e annyival a másiknál nagy valószínűség szerint, hogy ne legyenek nagy csaták (pl. Dog, spániel)
2015. aug. 13. 18:36
 4/8 A kérdező kommentje:
Szukàknàl is ez a helyzet?
2015. aug. 13. 18:39
 5/8 anonim ***** válasza:

A nemük mindegy.

Hááát, most tényleg arra vagy kíváncsi, hogy melyik nyerne egy verekedésben? :)

Na, mivel elmélet:

A bm-re tippelek. A harapásuk egyforma, ugyanolyan fürgék, viszont a bm magasabb.

Az én bullmacim egyszer verekedett egy boxerrel, így nézett ki:

- boxer nekiugrik a bm-nak, bm elszalad

- boxer vérszemet kap, megint nekiugrik a bm-nak, az megint elszalad

- boxer ismét támad, bm elszalad, majd visszafordul és elveri a boxert, majd arrébb vonul és lefekszik.

Vér nem folyt. :)

2015. aug. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Konkrétan erre:

"Bármelyik erősebb e annyival a másiknál nagy valószínűség szerint, hogy ne legyenek nagy csaták"

Nem. Sok-sok verekedés lenne, ha két egyidős kamaszt összeengedsz. Kölyöknek biztos jól ellennének (mondjuk a bm 5-6 hónapos koráig, addigra bőven nagyobb lesz, mint a staffi).

2015. aug. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem a bunyó a kérdés hanem, hogy a kettő közül bármelyik tud - e alárendelt szerepben lenni vagy folyamatos lenne a trón bitorlàsi próba?
2015. aug. 14. 08:14
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha alaposan elgyepálja a bm a staffit, akkor talán belenyugszik.

DE: nagyon fontos, hogy mindkettőnél te legyél a főnök és folyamatosan tiltsd a nem kívánatos viselkedést.

Az én 1,5 éves amstaffom egy cane corsóval él együtt, (aki ugyanolyan nyugis, mit a bm volt) és 9 hetesen főnök akart lenni. Volt néhány verése.

A staffim nagyon barátságos minden állattal (macskánk is van), de az első dolga az, hogy lenyomja az illetőt. Ha ez megvan, akkor mehet a játék. És képes volt bepróbálkozni egy 2 éves corsónál is, aki jól megverte. :) Utána jó haverok lettek. Szóval bizony, a staffi próbálkozik. :)

Ha a tied ugyanolyan domináns, mint az enyém, akkor nem lesz könnyű dolgod. Én nem vállalnám be.

2015. aug. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!