Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám leszoktatni az...

Hogy tudnám leszoktatni az ugatásról?

Figyelt kérdés
Van egy 11hónapos kutyusom, 4 hónaposan találtam. Keverék, annyit elárult az állatorvos hogy beagle biztos van benne, talán vizsla is. Mikor kimegyünk a térre, egyfolytában ugat. Amióta megvan a kutyus, számtalan dolgot kipróbáltam ( a rázós nyakörvön kívül de azt én nem is szeretném) de sajnos semminek nem lett eredménye. Főként ha játszunk, akkor ugat, hogy dobjam el a botot, de egyfolytában, néha már "sikít". A másfél órás esti séta végén iszonyú fejfájással küzdök. Ha nem játszunk, nem fárad el. MIt tehetnék még?
2010. márc. 9. 08:02
 1/2 anonim ***** válasza:

lehet hülye tanács, de mi lenne, ha mondanád neki h csss, vagy nem szabad!, és vársz..hagy ugasson..ne foglalkozz vele, majd abban a pillanatban, h elhallgatott, dicsérd meg és dobd neki a játékot.

vagy próbáltad már?

2010. márc. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Huzamosabb ideig csináltam, és mikor megdicsértem nem volt gond, de ahogy felemelem a kezemet hoyg dobjam a ladát vagy bármit, egyből ugat megint. Ezért kérdeztem, hogy a megszokott tanítási módszereken kívül mi az ami segíthet esetleg. Nyilván itthon szót fogad, itthon el tudunk játszani, de kinn a téren mint ha kicserélték volna, és dől belőle a rosszaság. Próbáltam azt is hogy ha ugat hátat fordítottam neki és elmentem. Jutalomfalatot sokáig használtam ugyaníg ahogy mondtad. Olvastam sokfelé az ugatásról, de sajns kevés módszert sikerült megismenem.
2010. márc. 13. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!