Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a kutyámat...

Hogy tanítsam meg a kutyámat normálisan sétálni?

Figyelt kérdés

1.5 éves puliról van szó. Már nagyjából fél éve próbálom megtanítani a pórázon húzás nélkül sétálni, de sikertelenül. Próbáltam már visszahúzni, megállni, vagy megfordulni is mikor húz, de semmi nem használ. Ha nyugodt környezetben vagyunk, akkor nagyjából tűrhető, de ha más kutyák ugatnak ránk, akkor vége van. Folyamatosan cibálja a pórázt és vékony hangon ugat. Amennyire én látom inkább játszana, mintsem verekedne ilyenkor, de ettől nem lesz kevésbé idegesítő.

Gondoltam arra, hogy túl sok energiája van, de így még csak le se tudom fárasztani. Itthon ha dobok neki labdát azt párszor visszahozza, nagy nehezen elveszem tőle, de megunja.

Már nem tudom mit tehetnék vele. :(



2015. aug. 13. 20:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy jó kutyaiskola sokat lendítene a dolgon. Plusz jó lenne megtanítani neki azt, hogy megbízhatóan behívható legyen, és keresni olyan kutyás társaságot, ahol más kutyákkal is tud játszani. Így jobban le is lehetne fárasztani. A szabad, póráz nélküli sétára, futásra, játékra is szüksége lenne, de ehhez a behívásnak muszáj működnie.
2015. aug. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szerintem szidd le mikor más kutyát ugat egy idő után megtanulja.. Amikor nem ugat lehetne neki jutalmat adni mondjuk egy csontot vagy nem tudom..
2015. aug. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

szia!


Nekem mudi kanom van. Amikor elkezdte (volna) azt, hogy válaszol a kutyáknak séta közben, akkor egész egyszerűen rászóltam, és magam mellé rántottam a pórázzal.

Ha nem használt, akkor pedig elkaptam a nyakánál, és szépen levágtam a földre. Csak úgy hatásosan az oldalára.

Tudni kell, az én kutyám nagyon domináns, ezért kicsit határozottabb nevelést igényel.


Most 6 éves lesz novemberben. Akármelyik utcán sétáltathatom, soha nem jut eszébe ugatni. Ha paprikázná magát, csak húzok egy kicsit a pórázon, és rászólok, hogy "szépen!" . Ennyi elég is.


Most 1,5 éves a pulid. most kell bekeményítened! A puli is pörgős, mint a mudi. Nem szabad neki hagyni. Lássa rajtad, hogy ez most nagyon nem jó.


Az, hogy megállsz, és megfordulsz, az kevés. Nyugodtan rántsd meg, ha nem reagál, fektesd az oldalára sűrű szitkozódások közepette.. Nem lesz tőle baja.


És ha ezek után 2 lépést tesz normálisan, hatalmas dicséret jár neki!!! Ezt ne felejtsd el! Ez nagyon fontos.

2015. aug. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!