Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyám...

Hogyan tanítsam meg a kutyám normálisan sétálni mellettem?

Figyelt kérdés

2 év körüli a kutyám...mi a legjobb módszer a tanítására?

A másik pedig az lenne,hogy nagyon szeretném elengedni mikor sétáltatom,mert találtam egy nagy területet...de a végén van egy erdő és nagyon félek h. nem jön vissza!Hogyan tudom erre rávenni?

A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!


2011. nov. 7. 18:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha húzz a kutya akkor rántsd vissza és üss rá a seggére. Elengeded akkor hívd vissza és legyen nálad juti falat és ad oda neki. És ezeket mindig ismételgetni kell.:D

Milyen fajta kutyád van?

2011. nov. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
a póráz két végén című műsorból (spektrum) sok mindent lehet tanítani:)
2011. nov. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
legyen nálad valami fincsi falat amit leguglva adsz oda neki,ha távolba megy és vissza néz gugolj le és rögtön vissza jön mert azthiszi falatot kap
2011. nov. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ha elengedni akarod, akkor behívást kell neki megtanítani. de ha a sétára gondolsz akkor nagyon jó módszer:

amint a kutya egy kicsit is elorebb menne a lábadnál, ránts rajta egy nagyot, es indulj el a másik irányba. ezt ismételd meg jo sokszor. akkor is rántsd ha akkor áll meg amikor te nem akarod, vagy nem jon amikor te akarod. nemsokára elfogod érni, hogy a kutya szépen mögötted, v melletted megy, es nagyon figyel rád hogy merre mész. ha már másmerre akar menni, vag bármi olyat akar amit te nem nem tűrsz, akkor ne hagyd.ebben az esetben semmiképpen nem lehet az amit a kutya akar! csakis oda mentek ahova TE akarsz.

2011. nov. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Gyakorold a behívást. Először otthon, aztán az utcán, majd úgy is, hogy eközben sok inger éri. Emberek, más kutyák, stb. Nálunk az oktató úgy csinálta a suliban, hogy rárakta egy nagyon hosszú pórázra, én elmentem messzire, és magamhoz hívtam. Az oktató futott a kutya mögött, és ha a kutya el akart kanyarodni, akkor visszahúzta a gazdi irányába. Meg kell tanulnia, hogy ha Te hívod, akkor igenis oda kell menni.

Aztán ha majd bízol a kutyádban, akkor engedd el. Érdekes, mert én a kutyámat 3 hónaposan, a legelső séta alkalmával elengedtem, egy pillanatig nem kételkedtem abban, hogy ott fog hagyni. Nem is hagyott ott soha:) Kell, hogy legyen köztetek egy erős kapocs, kötődés. Hord ki sokat sétálni, és ha valamit ügyesen csinált, akkor jutalmazd meg.

Én a mai napig nagyon megdicsérem a kutyámat, ha megáll az út szélén, vagy kicsit előre megy, aztán megvár, vagy ha szólok és visszajön. A ma esti sétánál is vagy 10x elmondtam, hogy ügyes volt:) Pedig már 5 éves, szóval természetes, hogy úgy csinálja a dolgokat ahogy elvárom, de szerintem mindig meg kell erősíteni benne a jó dolgokat.

2011. nov. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat,megpróbálom hasznosítani őket:)...remélem így nekem sem kell félnem,hogy elmegy a kutyám.Az az igazság,hogy ettől azért félek,mert régebben én is elengedtem amikor pici volt,de egyszer elfutott és alig győztem utánamenni...és nem akarom,hogy valami baja legyen.Ezért nem bízok meg benne annyira.A dédiméknél van egy nagy terület és ott szoktam gyakorolgatni vele...de van mikor odajön...és van mikor sz*rik rám,ha szólok neki:S:)
2011. nov. 7. 18:48
 7/7 pacni válasza:

ha sétálni viszed akkor első sorban pórázzal gyakorold h vissza/előre rántod h ne menjen el mellőled, ha ezzel megvagy szedd le róla a prázt és ha el akrna szaladni akkor tedd a hátára a kezed és eréjesen szólj rá h nem/marad/stb ha nem akrna melletted jönnio mert lemarad akk hívogasd

vagy csalogasd jutalomfalattal :)

2012. aug. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!