Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha valaki kiállításokra jár a törzskönyvezett, amúgy szuper kutyájával, sorra nyeri a kiállításokat, de ő nem szeretne tenyészteni, nem szeretne a kutyájával fedeztetni?

Figyelt kérdés

Ez szerintem azért probléma, mert ugye sokszor írjuk, hogy egy adott fajtánál a fajta nemesítése a cél, és ha olyan kutyája van, ami ennyire jó, mindenhol kitűnő bírálatot kap, de mégsem fedeztetni, azzal egyrészt nem örökíti tovább a kiváló vérvonalat, másrészt meg akkor elveszi a győztes helyezést azoktól, akik meg tovább nemesítenék a fajtát, nekik viszont ugye már csak a második helyezés jut, ami nem jó, hiába ők tenyésztenék tovább a fajtát. Szóval a gazda részéről etikus egy ilyen kutyával minden kiállítást megnyerni, de kivonni magát a tenyésztés/fedeztetés felelőssége alól?

Ez egyedül a kutya tenyésztőjének jó, hogy utána elmondhassa, meg kiírhassa a honlapjára, hogy neki mennyi győztes kölyke lett, de arról persze nem írnak ezeken a honlapokon, hogy amúgy az a sok-sok győztes kölyök természetesen nem örökíti tovább a kitűnő tulajdonságokat, tehát lényegében tökmindegy, hogy nyer-e versenyeket, vagy sem.


2010. márc. 9. 08:54
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindig az a kutya nyer a kiállitásokon, amely fajtájának tökéletes példánya, és attól, hogy roskadozik a szekrény a kupáktól, attól még nembiztos, hogy jól is örökit. A kiállitási eredmény, egy biró szubjektiv véleménye, a szukatulajdonosok azzal fedeztetnek, ami számukra a legmefelelőbb, és az nem mindig a győztes kutya. a kiállitás lényege szerintem, hogy bemutassuk a kutyát, nemcsak a birónak, hanem a közönségnek is.
2010. márc. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Semmi. Ez egy verseny. Hülyeség lenne azt mondani, hogy na akkor csak az nevezzen be aki tenyészt. Merthogy? Hogy egyszerűbb legyen valami minősítést kapni? "Titkoljuk" el, hogy vannak jobbak?

Tenyészteni meg nem kötelező, de független szakértők visszajelzésére meg minősítésekre bárki igényt tarthat.

2010. márc. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Na de mire jó az a visszajelzés, ha utána ő nem tenyészt? Rendben, menjen el egyszer egy kiállításra, vagy kétszer, kíváncsiságból, győződjön meg róla, hogy szakértői, bírói szemmel is jó a kutyája, aztán menjen munkavizsgára, vagy agilitizni, vagy vadászvizsgára... de mi értelme a trófeákat gyűjteni, ha nem a tenyésztés miatt?
2010. márc. 9. 09:16
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Jo szorakozas, ennyi.

Biztos annak a bizonyos tulajdonosnak ez a kikapcsolodas Vegulis egy verseny, szeret buszke lennni a kutyajara.

Az olimpiara sem azert neveznek be, hogy utana minden nonek gyereket csinaljanak az aranyermesek.

Ez egy megmerettetes, nincs tobbrol szo.

De szerintem tobbet tudsz meg, ha maganak a tulajdonosnak teszed fel a kerdest, mert csak o tudja megmondani, miert szeret versenyekre jarni.

2010. márc. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Nem konkrétan érdekel, csak néztem egy kennelt, ahol fel vannak sorolva a honlapon a versenyeket nyert kölykök, és közben azokra rákeresve egyik sincs továbbtenyésztve, ez lett a furcsa számomra.

Na de akkor mi az igazán jó, fajtáját jól továbbörökítő kutya ismérve? Ha nem az, hogy milyen címei vannak, akkor mi? Mindenki azt írta, menjek el a kiállításokra és ott vegyem fel a kapcsolatot a kennelekkel, na de így akkor semmi értelme, mert aki ott jól szerepel, még korántsem biztos, hogy kölykei is lesznek.

2010. márc. 9. 09:31
 6/29 anonim ***** válasza:
70%
Akkor ez nagyon elméleti kérdés, mert nem tudhatod, hogy azok a kutyák vajon hány tenyésztőtől vették el a lehetőséget. Amúgy szinte hetente vannak kiállítások, kizárt, hogy mindegyiken ott lennének és mindig azok a kutyák nyernének. Ráadásul a tenyésztésnek nem feltétele a BOB, általában bizonyos számú kitűnő minősítés kell hozzá, azt meg kaphat a második vagy ötödik helyezettként is.
2010. márc. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Én csak arra gondolok, hogy ha mondjuk van egy tenyésztőnél egy párosítás, akkor megadja hozzá, hogy milyen címeket nyertek azok a kutyák, akiket épp párosítanak. Tulajdonképpen ezzel igazolja, hogy jó az a párosítás (na meg a szűrésekkel) - de egy olyan párosítást, ahol a kutyának csak tenyészthető címe van, meg mondjuk kitűnő minősítései, az nem jó, legalábbis nem mondják jónak, mert nincs nekik CACIB meg CAC meg egyéb minősítése. Ezeket meg egy versenyen csak egy kutya kaphatja, van, amihez több versenyt is meg kell nyerni. Azaz ha nem a tenyésztésbe vont kutyák lesznek mondjuk a championok, akkor azt a champion címet az a kutya nem használja semmire - és abból nem osztogatnak olyan sokat.
2010. márc. 9. 11:22
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Ez valóban így van, de a tenyésztőnek az is jó, ha olyan kutyája ér el eredményt, amelyik sosem lessz tenyésztésbe vonava. Ez is a kennel hírnevét öregbíti. A többi tenyésztő meg így járt. De azért nem olyan gyakori ez az eset, ugye? :) Szerintem két kezünkön meg tudnánk számolni, hogy hány ilyen kutya van az országban.
2010. márc. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Semmi rosszat nem gondolok. Szerintem én is fogok járni a kutyámmal ha veszek egyet a tenyésztőtől, de attól még nem biztos hogy tenyészteni is akarom. Ez kb olyan mint hogy nekem kötelességem gyereket szülni mert kihalunk...
2010. márc. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
akkor viszont hol van a fajta jobbítása, nemesítése, mint cél a tenyésztésben? mert akkor a tenyésztőnek igenis azt kellene elősegítenie, hogy az adott alomból a legjobb kölyköket igenis fedeztessék, mert különben semmit sem ér az ő fajta jobbítási törekvése. akkor csak mellébeszélés az egész.
2010. márc. 9. 14:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!