Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem akarom ivartalanítani a...

Nem akarom ivartalanítani a kutyám, de az állatorvos próbál rábeszélni!?

Figyelt kérdés

Van egy másfél éves kan kutyám, aki ivartalanítva lett 6 hónaposan, és azóta semmit nem komolyodott. Igaz masfel evesen meg nem tul idos, de olyan mintha visszamaradt volna viselkedesben is meg a novesben is.

Vettem egy uj kutyust melle tarsnak aki szinten kan, es ma mondta az allatorvos hogy 6 honaposan majd vigyem vissza ivartalanitani. Nem akarom, mert nem tud ugysem megszokni az udvarbol ha parzasi idoszak lesz, es eddig nagyon baratsagos mas kutyakkal meg emberekkel is, ugyhogy gondolom a kesobbiekben sem lesz aggressziv. Szaporitani se akarom, de nem akarom hogy felnottnek o is ennyire komolytalan vagy visszamaradott legyen.

Az uj kutyust is szocializalom rendesen, azzal nem lesz gond. Persze lehet az lesz hogy megy o is ivartalanitasra, csak olyan nehez eldonteni neki mi lenne a legjobb.

Setalni mindennap jarnak, es minosegi tapot esznek.


2015. aug. 15. 13:48
 1/7 A kérdező kommentje:
Megéri ivartalanítani ?
2015. aug. 15. 13:48
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


+ Egyszer nem figyelsz 5 percig és már kész is a baj. A vemhes szuka gazdáját meg nem ismered, nem tudhatod hogyan reagál, simán lehet egy azok közül, akik a kölyköket zsákba kötve kidobják egy autópálya mellé/kiserdőbe, aztán szép lassan, kínok között halnak ott meg. Minél több kutya van ivartalaníttatva, annál kevesebb ilyen állatkínzás lesz. Igen, ehhez a másik kutyát is ivartalaníttatni kellene, gondolod most, de valószínűleg te vagy az értelmesebb, ha már legalább rákérdeztél. Legyél felelős minden kutyáért, a meg nem születettekért is, ha érted mire gondolok.

2015. aug. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Az hogy a másik kutyád komolytalan az egyed kérdése. Én az ivartalanítás mellett állok. Az egy dolog, hogy nem tud kiszökni, de attól még érzi a szukát és ott fog neked vonyítani éjszakákon át. Szóval neki sem jó.
2015. aug. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

Semmi köze az ivartalanításnak a komolytalanságához, igen valószínű, hogy ivarosan is ugyanilyen lenne, ilyen a természete. Az én szukám ivartalanítás előtt is nyugodt volt, most is az.

A kutyád viszont szenvedni fog a tüzelő szukák közelében, sétálni sem viheted póráz nélkül abban az időszakban, egyszerűbb ivartalanítani.

2015. aug. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Volt olyan kutyám, amelyik nem volt ivartalanítva (20 évvel ezelőtt nem volt ennyire elterjedt) és haláláig (15 év) komolytalan, szertelen maradt.

Azóta a kutyáim ivartalanítva vannak, volt közöttük olyan, aki az ivartalanítás ellenére kiváló munkakutya volt. Sőt én ezt az ivartalanítás javára írom, mert így adott esetben egy szuka nem terelte el a figyelmét a feladatról. A mostani kutyámon sem veszek észre semmilyen negatív változást.


Az, hogy egy kutya mennyire komolytalan elsősorban személyiség kérdése, nem az ivartalanításé. Ráadásul egy másfél éves kutya, ráadásul nagytestű, még messze nem felnőtt, még nagyon sokat alakulhat a személyisége.

A méretbeli különbség sem feltétlenül az ivartalanítással függ össze, ez inkább az 1-2 hónaposan ivartalanításon átesett kutyáknál okoz gondot. De azt is megcsinálhatod, hogy a teljes ivarérést követően végezteted el a műtétet, így ezt a rizikót teljes mértékben kizárod.


Én mindenképpen az ivartalanítás mellett vagyok.

2015. aug. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem ivartalanítsd, de ne 6 hónaposan, hanem várd meg, amíg felnőtt lesz (kb. másfél évesen).

Ettől függetlenül szerintem a másik kutyusod természete amúgy is ilyen lenne, nem hiszem, hogy az ivartalanításnak köze van hozzá.

2015. aug. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A másfél éves kutya még nagyon fiatal, egy kamasznak felelne meg emberként, így nem is várható el tőle, hogy még komoly legyen, nőni is még bőven nőhet. Illetve ahogy előttem is mondták, nincs két egyforma kutya, lehet ő ilyen kis aktív jellem.Úgyhogy nem kell ettől félned, azzal csak jót teszel ha ivartalanítod a másik kutyust is. De ha nyugodtabban alszol ettől, akkor várd meg az 1 vagy 1,5 éves kort és akkor ivartalanítsd.
2015. aug. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!