Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam össze a...

Hogyan szoktassam össze a kutyámat a macskámmal?

Figyelt kérdés
Van egy macskagyűlölő kutyám és kettő félénk felnőtt macskám.A baj az , hogy a kutya ráugat a macskákra és néha meg is kergeti őket és a macskák azonnal elszaladnak.A kutya enni sem hadja őket és a macskák már csont soványak.Mit tegyek????

2015. aug. 16. 16:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Legalább azt oldd meg, hogy a macskák nyugodtan tudjanak enni - olyan helyen adj nekik enni, ahol a kutya nem látja őket, nem fér hozzájuk.

Barátok nyilván sosem lesznek, de a kutyádra rászólhatnál, hogy ne ugassa és ne kergesse őket.

2015. aug. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Próbáltam de a kutya ilyenkor agresszív lesz és mindenáron elüldözi a macskákat.
2015. aug. 16. 16:13
 3/10 anonim ***** válasza:

Csak úgy tudnád összeszoktatni őket, ha a kutya feltétel nélkül hallgatna rád. Azaz, ha rászólsz, hogy ne ugasson, akkor ne ugasson. Ha azt mondod, menjen el a macskától, akkor menjen el. Ha nem hallgat rád, vagy csak nagyobb ordítozás után, tessék-lássék, akkor nem fog menni.


Nekem előzőleg egy rendkívül okos drótszőrű foxim volt, ami ugye egy erősen macskafogó fajta, de bármikor új macskát hoztam haza, pár napon belül megtűrte magához 1-2 méterre a macskákat. Idősebb korában már 5 perc múlva, a bemutatást követően. Igaz, egy darabig remegve az idegességtől, és sűrűn rám pislogva, hogy odafigyelek-e...

Most meg egy rendkívül ostoba foxikeverékem van, ezzel nehezebben megy a dolog, de két hónap múlva ez is eltűrte, hogy a macska hízelegve hozzádörgölőzzön. (Hogy még véletlenül se üldözze, az olyan 2 hétbe telt, mert nem sok időm volt vele foglalkozni.)


Úgyhogy ne ebben gondolkodj, hanem keress egy zárt helyet, ahol a macskák ehetnek. Vagy legalábbis ahol nem látja őket a kutya, és nem is tud odamenni.

2015. aug. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Milyen fajta kutyád van?
2015. aug. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Foxi keverék.
2015. aug. 16. 17:09
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor először a kutyát kellene megnevelni, hogy hallgasson rád.
2015. aug. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Valami ötlet a nevelésre???????
2015. aug. 16. 17:31
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha nem kölyök, akkor már nehezebb a dolog.

A kutyád a viselkedésed miatt nem fogad el a falkában maga fölött állónak, ezért nem teljesíti a parancsaidat.

A kutya szeretetből soha senkit nem ismer el vezérnek, csak ha feltételezi, hogy meg tudja fenyíteni az illető.

Az a szerencsés, ha a gazda megfelelő fellépéssel tud a kutyához szólni, tehát a kutya fenyegetőnek érzi, ha haragosan szólnak rá. (De az az általánosabb, megfigyelésem szerint, hogy a gazdák inkább kétségbeesetten kiabálva próbálják rávenni dolgokra a kutyáikat, amit még az emberi fül is kiszúr, a kutya sokkal érzékenyebb füle meg pláne, és nem törődik vele, mert nem fenyegető.)

Tehát ha te is ebbe a kategóriába tartozol, akkor ha a kutyád nem azt teszi, amit szeretnél, kiabálva kergesd meg, próbáld megrúgni, megütni, mikor elszalad tőled. Természetesen nem kell agyonrúgni, csak kicsit érinteni, mintha egy másik kutya futott volna neki, vagy még ez sem fontos, a lényeg, hogy a kutya azt érezze, hogy veszélyben van, mert nem hallgatott rád.

Pár alkalom után már elkezd tisztelni, elég felé futni pár métert, ha már megint nem azt teszi, amit szeretnél.

A legfontosabb: legyél következetes, és minden egyes ellenszegülésnél - a rákiabálás mellett - üss felé, vagy fuss felé, mintha most azonnal legyilkolnád. Soha ne az legyen, hogy most nem fogadott szót, de majd legközelebb.

Ha jól csinálod, nem fog sok időbe telni, hogy hallgasson rád, legfeljebb emlékeztetőre lesz szüksége néha, mert a foxi az szereti feszegetni a határokat.


Én így értem el, hogy a szemtelen, elszökdösős kutya pár hazakergetés után már nem megy ki a kapun, vagy ha mégis kiszimatol, akkor elég rászólni, és bemegy, de elszökni nem próbál. A szomszédok mindig csodálkoznak, hogy nyitva a kapu (naponta ki-beállunk kocsival), a kutya meg nem szökik el, mint az övék szokott. :) Meg persze a macskákkal mindig egymás mellett fekszenek a lépcsőn.

2015. aug. 18. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Sok mindent elolvastam és alkottam egy "tervet".A terv lényege , hogy a kutyát kikötöm rakok rá szájkosarat (olyat amitől nem tud ugatni) és a macskákat oda hívom a táljához (a kutyáé-hoz) és látni fogja ahogy a macskák elötte esznek. (Ezt olvastam)
2015. aug. 18. 20:20
 10/10 anonim ***** válasza:

A kutya táljához szerintem ne hívd a macskákat, mert még jobban meg fogja őket utálni, a tálja neki szent. Inkább másik tányér legyen.

De úgy is olyan ugrándozást meg szűkölést fog művelni, hogy a macskák nem nagyon merik majd megközelíteni.

2015. aug. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!