Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenkor mit lehet tenni?

Ilyenkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Van egy kiskutya esész este alig alszik vonyít meg ilyenek ,de a napot meg átalusza..gondoltam nem hagyom aludni és akkor alszik este,viszont sajnos csak elalszik állandóan :)) mit tegyek,hogy mindkettőnknek jobb legyen? :) nem rég van nálam.3 napja
2015. aug. 17. 15:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%
Várj, amíg felnő. Ez a jelenség a kölykökkel jár. Ha el akarod kerülni, legközelebb fogadj örökbe felnőtt kutyát.
2015. aug. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
A legtöbb ragadozó állat éjszaka aktív, ez a ritmus beléjük van kódolva. A kutyáknak is meg kell tanulniuk az emberhez idomítani az életritmusukat.
2015. aug. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
Persze Akumi, mert minden felnőtt menhelyi kutya tökéletes, ugyebár... :) Tőled azért okosabb válaszokat vártam. Az élet nem ilyen fekete-fehér, és a kölyökkutyák nem a sátán ivadékai az angyali menhelyi felnőtt kutyákkal szemben. Nekem egyik kutyámmal sem volt ilyen probléma, pedig mind kölyökként került hozzám. Kedves kérdező mindenki másra esküszik, és ki tudja neked épp mi válik be. Én úgy csináltam, hogy nappal foglalkoztam rendesen a kiskutyával, mindent együtt csináltunk, éjszaka pedig bezártam a helyére és nem volt apelláta. A kutyák megérzik, hogy ki a magabiztos, olyan ember mellett nem is félnek meg nem is ellenkeznek annyira. Mások viszont kimennek a kiskutyához és vele alszanak először, vagy beengedik a szobájukba. Az biztos ez a jelenség nem az apokalipszis előjele, nem fogsz belep*sztulni és nem fog örökké tartani ha normálisan neveled és ettől még nem kell rohanni és felnőtt kutyát venni.
2015. aug. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%

"minden felnőtt menhelyi kutya tökéletes"

Hol mondtam én ilyet? O.o Csak azt mondtam, hogy ez tipikus kölyökkori probléma, ami felnőtt kutyáknál értelemszerűen nem szokott előfordulni, csak nevelési hiba esetén. A kölyökkel viszont ha olyan típus, bármit csinálhatsz, lesz pár nap szívás.

2015. aug. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
36%
Mármint pár nap éjszakai szívás. A többi tovább tart... :D
2015. aug. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%

Persze, csak ötmillió másik problémája van amik általában egy felnőtt kutyánál sokkal nehezebben megoldhatók és veszélyesebbek tudnak lenni mint egy kis tutulás. És melyik felnőtt kutyának nincs szerintem nevelési hibája szerinted ebben az országban? Szerintem elég kevésnek, főleg ha befogadott.

Mi van, ez most az új divat, hogy ekkora borzalomnak állítotok be egy egészséges kiskutyát? Nem te vagy az első akinél olvasom ezt a butaságot. És soha nem 'szívtam' egy kiskutyával sem. Pedig volt szerencsém párhoz (alomhoz is)... Ha te igen, akkor valamit nagyon rosszul csinálhattál. Egyszer már kitalálhatnátok valami olyan reklámot a szegény felnőtt örökbefogadható kutyáitoknak ami nem a másik oldal leszólásából áll.

2015. aug. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az szív, akinek nem való kölyök, mert nem bírja a megpróbáltatásokat, vagy simán csak nincs rá felkészülve, mint az itt kérdezők nagy százaléka. Nekem se való kölyök, de ettől még mondjuk tisztán látom az előnyeit egy jó helyről származó kölyökkortól nevelt kutyának. Csak aki már a harmadik nap nyíg, hogy jaj, macera, annak valószínűleg nem való a kölyök, mert többet és másképp kell vele foglalkozni, mint egy felnőttel, meg kicsit több odafigyelést igényel.
2015. aug. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
33%
És szerinted aki a kölyökutyára nem készült fel és már 3 nap után nem bírja az majd a felnőtt kutyával máshogy fog? Amúgy meg tanácsot kérni nem bűn, senki sem születik tökéletesen. A kevesebb foglalkozás meg abban az esetben talán igaz ha a saját kezed alatt felnőtt, megbízható, "kész" kutyáról beszélünk, nem a ki tudja honnan jött, ki tudja milyen befogadottra.
2015. aug. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
47%

Úgy értem a kevesebb foglalkozást, hogy egy kölyök az 24 órás meló, mert még nem szokta meg a szabályokat, nem tud hosszú órákat pihenni, sűrűbben kell vele foglalkozni. A felnőtt már ha a konkrét szabályokat nem is tudja, az megvan neki, hogy léteznek szabályok, és okosan csinálva nem egy nagy kunszt beilelszteni a rendszerbe. A foglalkozást is előre tudod tervezni, mert már ismered az igényeit, vagy ha nem saját nevelés, akkor is gyorsabban kitapasztalod. A kölyökét nem is ismerheted meg igazán, mert elég sokat változik (az igénye is, meg a terhelhetősége is), amíg felnő.


"És szerinted aki a kölyökutyára nem készült fel és már 3 nap után nem bírja az majd a felnőtt kutyával máshogy fog? "

Komoly statisztikával nem szolgálhatok, de az itteni kérdések alapján igen. Viszonylag kevesen jönnek azzal, hogy a befogadott kutyájukkal nem bírnak, kölyökkel meg naponta hárman. Akármilyen élete is volt egy felnőtt kutyának, az már azért valamennyire előnevelt. Ráadásul könnyebb megfelelő jelleműt választani, mert egyrészt látszik, másrészt segítenek azok, akik aktuális gondozzák, kölyöknél meg hozzáértő segítsége nélkül tök lutri, és azért lássuk be, a legtöbben szaporítós kölyköt vesznek.

Szóval szerintem kutyás tapasztalattal nem rendelkező embernek biztonságosabb, egyszerűbb a felnőtt kutya, mint a kölyök. Kivéve nyilván az együttműködő jó arc kölyköket, de az meg ritka :)

2015. aug. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
64%

Igen, aki feltesz egy ilyen kérdést, baromira felkészült egy kölyökkutya fogadására. 3 nap múlva jön a szobatisztasági probléma, majd a harapdálás, mindent megrágás, stb. Majd segítünk neki felnevelni, ha már a gazdi volt olyan lusta, hogy utána se olvasott a témának.

Valóban, inkább vett volna ki a menhelyről egy nyugisabb, lecsillapodott felnőtt kutyát, akivel negyedannyi gondja se lenne, mint egy kölyökkel. Igaza van Akikuminak.

2015. aug. 18. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!