Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tud pisilni a kutyám....

Nem tud pisilni a kutyám. Tapasztalt már valaki ilyet?

Figyelt kérdés

14 éves ivartalan szuka kiskutyám kb. 1-2 hónapja nagyon nehezen tud pisilni. Görnyed, próbálkozik, de alig jön neki pár csepp. Ami jön, az normális színű. Láthatólag nincs fájdalma, ha végre sikerül neki, örömében szaladgál, jól eszik, vidám... csak pár percenként próbál pisilni, alig valamicske eredménnyel.

Elvittük állatorvoshoz, megultrahangozták, az nem mutatott ki semmit, de már odáig fajult a helyzet, hogy megoperálták. Nem volt se húgykő, se homok, se daganat, és altatásban rendesen csorgott belőle a pisi, tehát átjárható. Az állatorvos azt mondja, valószínűleg valami idegi eredetű hiba lehet, amivel nem tud mit csinálni.

Amúgy a kutya jól elvan, de mivel szinte folyamatosan csepegtet, már bűzlik az egész lakás. Bele se merek gondolni, mi lesz télen, ha egész nap bent lesz.

Tapasztalt valaki ilyet a kutyájánál? Bármi javaslat?


2015. aug. 18. 09:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy a záró/nyitó izmok nem működnek már túl jól?

Barátnőm kutyája 10 éves, neki is hasonló problémái lettek, csak ő éppen tartani nem tudja, álmába is csurog a pisi, úgy hogy észre sem veszi.

2015. aug. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vidd el másik orvoshoz! Főleg ha ez az orvos végezte az ivartalanítást. Meg amúgy is ártani nem árt.


Az én kutyámnál anno elsőre tévedett, de három nap múlva amikor visszavittem a rendelőbe rájött mi is lehet a valódi ok. És a kutyám meg is gyógyult. Addigra ha nem jön rá már, a meg is tudtam volna neki a dg-t akár én is mondani. Ugyanis az EÜ-s anyám egy embereknél is létező problémára gyanakodót, ami be is igazolódott.

2015. aug. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tüzelőbugyi a csepegtetés ellen, és másodvélemény valami nagyon penge dokitól. Ha szabad javasolnom, Varga Józsi, Budapest III. kerület, Család utcai kisállatrendelő, diagnosztikában nagyon ott van, helyben van labor, minden, amit akarsz. Nem olcsó, de ha van megoldás, ő megtalálja.
2015. aug. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A mi 12 éves kan vizslánknál volt ehhez hasonló eset. Előbb csak azt tapasztaltuk, hogy nem a kankutyáknál megszokott erős sugárban jön a vizelet, hanem csak úgy gyengén, szinte csak csordogál. Az állatorvos képalkotó eljárásokkal is csak annyit tudott megállapítani, hogy "mintha" valami szűkület lenne a húgycsőben. Kapott is a kutya valami méregdrága gyógyszert, de semmit nem használt. A végén már odáig fajult a dolog, hogy akár 1 órás sétáltatás során sem tudott pár cseppnél többet kipréselni magából, de amikor visszaértünk, akkor a szobában megállt a nagyszőnyegen és mindent kiengedett magából. Én is csak arra következtettem, hogy beidegzési probléma van, azaz amikor akaratlagos ürítésről lenne szó, az nem megy, de a hólyagfeszülés képes kiváltani az automatikus ürülést. El kellett altatni.
2015. aug. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Vidékiek vagyunk, az utazás elég bajos.

A dokiban bízom, jó orvos jól felszerelt rendelővel, és nagyon odafigyelt az ügyünkre személyes okokból is, tehát nem csak félvállról intézte a dolgot. Az ivartalanítást is ő végezte 12-13 évvel ezelőtt.

Én is arra gyanakszom, hogy nem tudja megfelelően nyitni-zárni az izmait. Kapott szteroidot meg mindenfélét, gyulladás nincs a szervezetében.

A tüzelőbugyi jó ötlet, köszönöm.

2015. aug. 18. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!