Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan csináljam?

Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
Van egy kutya akit tegnap kaptam és udvari kuty lesz de mindenáron beakar jönni a házba este egész este nyüszített és végül beengedtem. Ma viszont nem akarom beengedni és azt szeretném megkérdezni hogy mit csináljak hogy ne nyüszítsen?Amugy keverék kutya stafford terrier és németjuhász. 7 hetes a kutya.

2015. aug. 18. 12:00
 1/6 Hovarju ***** válasza:
74%

A tegnap esti beengedéssel épp azt a viselkedést erősítetted meg benne, amit nem szeretnél. Ő nyüszített -te beengedted, ezért majd legközelebb is nyüszít hisz akkor úgyis beengeded.


Ha nem akarod hogy bemenjen, ne engedd be. Legyen kint egy nyugodt helye, ahol pihenni tud, van árnyék, van kutyaház, ivóvíz és kutyabiztos. (nem tud kiszökni, nem tudják kilopni a kerítésen stb.) Ha kint hagyod nyüszíteni fog egy ideig, hisz eddig a testvéreivel volt, most megy egyedül van. Tegyél ki neki valami olyan rongyot, amin érzi az illatod, ez általában megnyugtatja őket.

Próbáld meg alapos fárasztás, játék után magára hagyni, először csak rövid időre (és csak akkor kimenve, ha nem sír) és aztán egyre hosszabb ideig. Nagyon kicsi még. 8 hetes kora előtt nem is lehetne nálad.


Bár egy ekkora kutyánál számomra a kötődés kialakítása lenne a legfontosabb. Én még nem nem zárnám ki (bár én lehet, hogy később sem tudnám csak kinti kutyának tartani.) Esetleg kompromisszumként beengedném az előszobába.


Oltásai vannak? féreghajtót kapott? Amíg nincs meg minden oltása egyáltalán nem hagynám egyedül a kertben, bármilyen betegséget összeszedhet.

2015. aug. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%

Kezdjük ott, hogy 7 hetesen még nálad sem lehetne, 8 hétnél előbb sosem választják el a kölyköket a Tenyésztők!

Amíg ilyen kicsi engedd be, és utána szoktasd csak ki.

2015. aug. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

7 hetesen kegyetlenség kizárni az udvarra egyedül. Persze, hogy nyüszít szerencsétlen. Még nagyon baba! Jó lenne, ha bemehetne, majd ha nagyobb lesz, fokozatosan kiszoktatod.

Nem tudsz mit csinálni, hogy ne nyüszítsen, azonkívül, hogy melletted lehet.

2015. aug. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És ha beengedem utánna hány hetesen kezdjem rászoktatni hogy kintlegyen?
2015. aug. 18. 16:42
 5/6 anonim ***** válasza:

Folyamatosan szoktasd először is a szobatisztasághoz, azaz kb. 2 óránként vidd ki, evések és ébredés után mindig. Ha kint pisil-kakil, nagyon dicsérd, jutalmazd, játssz vele. Ha bent, ne bántsd, gyorsan takaríts fel.

Végleg kiszoktatni tavasszal javasolnám, ha mindenképpen ki akarod.

2015. aug. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sztem egyáltalán nem jó ötlet h beenged!!! Ha most beengeded akk ha megnő és kirakod nem fogja érteni... vissza akar majd menni. A kiskutyknál nagyon fontos h eleinet hova rakod a hejét hol alhat... ugyanis ha elsőnek odarakod aztán 2-3-4 hét mulva áthejezed vissza og meni! Nem szabad most beengedned ha nem akarod h utnna egy életen át folyton kipakold a kutyát. Ha most nem hiszel nekem akk elég sok balyod lessz még a szegény kutyával, aki nem foglya érteni a hejzetet... Tapasztalatbol mondom, nekemis van egy kutyám, az utcárol fogadtuk be eleinte elöl volt az ajtónál majd egy hónao mulva hátra lett zárva az udvarba, de v.hogy átjött (az egyépként elég alacsony keritésen) majd kenelbe lett zárva, azonis átmászott, majd mire egy éves lett megmagasitottuk a kenelt h ne másszon ki... 2.m magas ferditett végű erős kerités, alatta nem tudott átmászni hát átmászott felette, így felsértette a hasát és a csípőjét szétcsinálta... sántit... a durva az h akárhányszor kimászott és nem szökött meg akkorse ha tárva nyitva volt a kapu... hanem lefekütt az ajtóban ahol kicsinek előszőr egy hónapot fekütt... szóval azzal h először nem ott volt a helye ahol később a kutyám csípőében maradandó sérülés van... sántit azért mert mindig átmászott a magas keritésen ami felsértette... az állatorvos se nagyon tud sokat mondani csak azt h megmarad a csípő betegség ezzel a sántits élete végéig.
2015. aug. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!