Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalatok tenyésztő/...

Tapasztalatok tenyésztő/ szaporítótól vett kutyákról? Ki mit tapasztalt, ami az egészségi állapotot illeti?

Figyelt kérdés
Nem általánosságban kérdezem, hanem személyes tapasztalatra lennék kíváncsi.
2015. aug. 18. 22:20
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

Nálunk semmi gond nem jött elő, kicsit aggódtam, metr ajándékba vettem szüleimnek egy fekete labit 6 éve, de egy nagyon okos, erős, stabil kutyát sikerült kifogni. Szerintem amúgy a táplálásától is sokban függ, lesz e problémája és miben. Mi nem tömtük tele tápokkal, csak amennyi a vitaminkiegészítés miatt jóérzéssel adtunk, egyébként főzve van neki minden este.


Barátnőmék egy keverék staffit fogadtak be, néla a diszplázia előjött, pedig a fajtatisztáknál inkább kell erre számítani.


Korábban malamutom volt, ajándékba kaptam és nagyon jó kennelből, jó vérvonallal. Törzskönyves, kiállítási szülőkkel és 8 éves korától alig tudott lábraállni, az utolsó 5 éve elég lassú volt és kezelni kellett. Gyönyörű, szabadelvű és kicsit buta kutya volt, persze imádtam.


Nekem ennyi a tapasztalatom egyelőre, de csak úgy, magamnak nem hiszem, hogy vennék kutyát bárhonnan is.

2015. aug. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Allergiás, ekcémás, gyulladtak az ízületei. Örökbefogadott kutya, tudtuk mit vállalunk, de az éves orvosi költségéből kijön egy díjnyertes törzskönyves kutya egy nagyon jó tenyésztőtől.
2015. aug. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Két kutyàm tenyésztőtől van. Az egyik 11,5 éves ötven kilós molosszer tipus. Àtdolgozta az életét ( munkakutyàk ), kissebb nagyobb sérüléseken kívül semmi baja nem volt. A màsik még dolgozik, nyolc éves, és olyan pörgős mint egy csikó. Szeret rodeózni a labdàival. Az öreg màr nyugdíjas, öregkori porckopàsa van màr, és lassan cammog amikor kimegyünk az erdőbe sétàlni.


A harmadik kutyàm németjuhi. Most vele dolgozok. Sintértelepről hoztam ki. Olyan öt hat éves lehet. Tipikus szapis kutya. Most gyógyszereket kell szednie mert kiràgta magàt. Mivel bolha és kullancs elleni nyakörv van rajta a dràgàbbik fajtàból, és az àllatorvos kizàrta a bolhàssàgot, így arra jutott hogy allergiàs a pollenre és viràgporra. Amióta szedi a steroifos gyógyszert azóta újra szép a bőre és nem ràgja vakarja magàt. Amúgy nagyon jó lelkű hàlàs kutya. Mindegyiket nagyon szeretem a hülyeségükkel együtt. :-)

2015. aug. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
TK-s németjuhász. Egy éves korára teljesen megvakult, műteni nem lehetett. Más baja nem volt, kiválóan feltalálta magát vakon is. 14 évet élt velünk - az utolsó évben már nehezebben mozgott, ennyi. (Akkoriban még nem volt ilyen horror ára a TK-s kutyáknak. Egy biztos: ha lesz még valaha kutyám, csakis menhelyről)
2015. aug. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Unokatestvéremék kutyája szaporítós. Most 2 éves a kutya, fejlődési rendellenesség miatt a jobb első lábában a lábszárcsont "túlnőtt", meggörbült, nem illeszkedik rendesen a térdízület. A lábszárcsontból ki kell vágni egy darabot, újra összeilleszteni, a térdízületet helyretenni.


A kutya 20.000 volt, most orvosi költségben 80 körül tartanak és 100 ezer felett lesz a műtét + a kutya a kínok kínját fogja kiállni és még így sincs garancia arra, hogy tökéletes lesz a lába.


Saját példa:


Sok évvel ezelőtt kaptam egy kutyát, rossz körülmények közül hozta el az állatorvosunk. "Fajtiszta" azaz szaporítós németvizsla volt. 2 hete volt nálam, amikor kiderült, hogy parvós. Naponta hordtuk infúzióra és nagy nehezen túlélte szegénykém. Az orvosunk persze volt olyan rendes, hogy mivel ő hozta hozzánk a beteg kiskutyát ingyen kezelte, de ha ezt ki kellett volna fizetni, akkor több havi fizetésünk ráment volna. Vagy a parvó következtében vagy a rossz genetikája miatt rossz volt a szaglása, egyébként egészséges, okos és szép kutya lett belőle, 15 évig élt.


Persze nem garancia, hogy minden szaporítós kutya beteg lesz, van nagyon sok ellenpélda, de az biztos, hogy nagyobb az esély, mint egy egészségügyileg szűrt, megfelelő párosításból származó kutyánál.

2015. aug. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

öt éves kutya, tkv-s, tenyésztőtől, érzékeny a gyomra és kicsit száraz a bőre és itt vége is a listának.

tíz éves kutya, szaporítótól, gyenge idegrendszer, kezd megvakulni/megsüketülni, izületek rémes állapotban (ez a kor és elhízás következménye is sajnos), véleményem szerint szimplán a kora nem indokolja mindezeket :(

2015. aug. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!