Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutya nyugodt?

Milyen fajta kutya nyugodt?

Figyelt kérdés
Van egy rossz foxim és el fogjuk abni mert rengeteg baj volt vele. Most szeretnék valami nyugodtabb kutyát. Milyen fajtát válasszak???

2015. aug. 19. 11:12
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
A kutyámat minden nap futtatom fél órát.Utána egy kört sétálok vele.Szerencsémre okos kutya ezért tudtam megtanítani neki pár trükköt.Pl.:ül,hozd vissza, fekszik.De sajnos a harapdálás ellen nem tudtam sokat tenni.Ja és a barátnőméknélba kutyával mindig lett foglalkozva.(és ezt nem a simogatásra értem)Úgy hogy nem azért futkározik be.Remélem ennyi foglalkozás elég mármint az én kutyámnak.
2015. aug. 20. 13:37
 12/19 anonim ***** válasza:
Harapdálást pedig meg kell tiltani. Például úgy, hogy ha harap téged, behajtod a fogai alá a szája szélét, hogy saját magát harapja. Közben erélyesen rászólsz.
2015. aug. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Az ugrálás ellen is van ötleted??
2015. aug. 23. 15:03
 14/19 anonim ***** válasza:

Ugrálás ellen pl. ha ugrik, felemeled a térded, és ellököd vele, közben rászólsz. Másik: elfordulsz előle, ne tudjon rád ugrani. Vagy a kettő kombinálva. Vagy: ugrik-pofon-közben rászólás. (Tudom, ezt a radikális állatvédők nem szeretik, de hatásos, és nem lesz semmi baja tőle).

Míg le nem nyugszik, ugrálni próbál, addig nincs simi, nincs vele foglalkozás, játék. Majd ha abbahagyta és normálisan viselkedik.

2015. aug. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ , de még mindig van kérdésem.Az egész kertet kezdi felásni.Ásás ellen mit csináljak?
2015. aug. 25. 14:36
 16/19 anonim ***** válasza:

Továbbra is az a gond, hogy nincs kellőképpen lefárasztva, unatkozik. Ezért ás.

Több feladat, futás, mozgás, munka, amire szüksége lenne. Hogy olyan fáradt legyen, hogy ne legyen energiája ásni.

Átmenetileg el lehet keríteni az udvaron egy olyan részre, ahol nem baj, ha ás, de a megoldást a sokkal nagyobb leterheltség (kutyasuli, futás, labdázás stb. stb.) nyújtaná.

2015. aug. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Nagyon,nagyon sokat foglalkozok vele.Pl.:ma is körülbelül fél óránát futtattam,fél órát sétáltattam, egy órát rongyoztam vele,fél órát tanítottam és fél órát labdáztam vele.(egész délután vele foglalkoztam)Mikor mindennel végeztem én teljesen fáradt voltam és ő akkor folytatta az elkezdett ásását.Na most mit csináljak?
2015. aug. 25. 21:15
 18/19 anonim ***** válasza:

:) Jó sok energiája lehet. Próbáld bicikli mellett futtatni, földúton, ahol nem járnak autók.

Ha ás, akkor nagyon erélyesen teremtsd le, rázd meg, úgy, hogy érezze, hogy ez komoly. Minden alkalommal, amikor rajtakapod. Vagy kerítsetek el neki egy részt, ahol áshat, ahogy már írtam.

2015. aug. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Biciklivel szívesen futtatnám.De ezzel is van gond.Kedvenc szokása , hogy bemegy a két kerék közé.Ráadásul ahoz képest , hogy kicsi (termetre) biztos , hogy elrántana mert a kerítés mögött lévő kutyákhoz oda akarna menni.Ez nem azt jelenti , hogy gyenge volnék , hanem azt , hogy a kutyában nagy energia ezáltal erő van.Így , hogy ezeket tudod mit csináljak?
2015. aug. 26. 10:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!