Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Skót juhász vagy Golden...

Skót juhász vagy Golden Retriever? 13/l

Figyelt kérdés

Jövőre kapok egy kiskutyát a szüleimtől.

A fajtát én valaszthatom ki. A fenti 2 fajta között vacilálok, mindkettő nagyon megfogott. Első kutya lenne, fontos, hogy a házikedvencekkel kijöjjön, ez ezekre a fajtákra mennyire jellemző? Van egy 9 éves öcsém is.

Kérlek segítsetek, minden normális választ előre is megköszönök! :)



2015. aug. 17. 10:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem Golden Retriever,de mivel úgy értelmeztem,hogy csak jövőre kapod meg,ezért nézz utána a fajtáknak.
2015. aug. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kettő közül kell választanom, akkor golden retriever. De tulajdonképpen a skót juhász is jó lehet.

A házikedvencekkel mindkettő jól kijön, ha kiskorától úgy van nevelve. Ez inkább nevelés, szoktatás kérdése, nem fajtáé.

Nagyon figyelj arra, hogy jó tenyészetből vedd a kutyát, hogy valóban olyan legyen, amilyennek annak a fajtának lennie kell.

2015. aug. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Nekünk goldenünk van, egy hibája hogy nem jó házőrzőnek :)
2015. aug. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a golden retrievert ajánlanám. Nagyon családcentrikusak, ha kiskorában hozzászoktatjátok mondjuk a cicákhoz,szeretni fogja azt amelyik veletek él. Nem garantált,hogy a többit is, de az enyém pl imádja az összeset. A skót juhászokról is csak jót hallottam eddig de őket annyira nem ismerem.
2015. aug. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Két Goldenem van, imádom őket, remek kutyusok. Én is a Goldikat ajánlom, elképesztően hűséges fajta, más állatokkal remekül kijönnek. A gyerekeket imádják, de ha vedlési időszakban nem keféled vagy fésülöd át a bundáját többször egy nap, akkor szőrgolyók fognak gurulgázni a házban vagy az udvaron. Sétáltatásnál azért figyelj oda, met ha olyan környéken laksz, ahol esetleg erdő van, akkor ezek a kutyák ösztönből képesek és belefetrengenek számunkra elég undorító dolgokba, de ez általában a vadász vagy vízi vadász kutyáknál megszokott. Ha jól neveled, akkor ő lesz az ideál kutya, remek családi kedvenc. gyakrabban előforduló betegségek a szürke hályog, progresszív retina atrophya, csípő vagy könyökízűleti diszplázia. 9-13 évig élnek átlagosan. Amúgy hasonló küllemű kutya a labrador, különbség köztük, hogy a labradornak rövidebb a szőre. Ha még egy fajhoz hasonlíthatnám a goldit, akkor a flat coated retrievert mondanám. A skót juhászról csak sablonszövegeket tudnék mondani, amit kutyás könyvekből szedtem, de nem árt utána nézned annak a fajnak sem.
2015. aug. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Szerintem akkor golden lesz! :)
2015. aug. 24. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!