Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két hónapja befogadtam egy...

Két hónapja befogadtam egy kutyust és tervben van, hogy elhozom a testvérét is másodiknak. Sokkal több meló a két kutya?

Figyelt kérdés
Egyedül vagyok és már van két nyulam és 1 kutyám. Sajnalatból hoznám el a másikat, de félek megszivatom magam nagyon. Mindkettö terápiára szorul sajnos, de az elsövel már szépen haladunk. Az alap tanfolyan elvégzése után hoznám a testvérét, de eléggé elbizonytalanodtam. Kertben akarom majd öket tartani, de egyelöre még nem lehet, mert félek, hogy elszöknek.
2015. aug. 20. 09:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát ez relatív, szerintem elég nagy szívás, és van az az alapelv is, hogy csak nagyon jól nevelt kutya mellé hozunk másikat. Így én azt javasolnám, hogy még mindenképpen foglalkozz azzal a kutyával, akit befogadtál, és ha sikerül egy optimális szintre eljutnotok (nem biztos, hogy ez az alap tanfolyam vége, ezt te fogod érezni), akkor fontold meg újra az örökbefogadást.
2015. aug. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 evimeri ***** válasza:
100%
Szia! Nekem mindig is két kutyám volt - bár terápiára sosem szorult egyik sem. Szerintem nincs több gond két kutyával mint eggyel. Sőt ha sokat vagy távol legalább nem unatkozik. Különben meg ha szereted az állatokat ez nem jelenthet gondot. Az ember sok mindenre képes azért akit szeret. És nagyon szép lenne tőled, ha még egy kutyát megmentenél. Írtad, hogy egyedül vagy. Ez nem tudom mit jelent pontosan, de gondolj azért arra is ha veled történik valami lesz-e aki addig az állataidat gondozza. Üdv.
2015. aug. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az egyedüllétet úgy értem, hogy se pasi se gyerek még, szülök messze. Arra még nem gondoltam, hogy ki gondozná öket, ha velem történne valami. De ezzel az erövel akkor már a nyuszikat se kellett volna magamhoz vennem 6 éve. Bár jogos a felvetés...

A jelenlegi helyzet ideális, elbírok az állatokkal, egyáltalán nem érzem öket tehernek. De két kutyát már csak sétáltatni is sokkal nehezebb, az egyéb dolgokról nem is beszélve. A kutyatréner szerint két kutya nem dupla munka, hanem sokkal több. Kicsit megijesztett, mivel reggeltöl estig dolgozom...bár igy meg akkor nem lenne annyit egyedül a mostani kutyám. Nehéz döntés. Viszont segíteni is szeretnék, mert a másik kutyusnak nem sok esélye van nelkülem...egész életében a menhelyen élt, senkinek nem kellett. :(

2015. aug. 20. 10:49
 4/10 evimeri ***** válasza:
Szia! Én a helyedben nem haboznék, ha lenne rá lehetőségem. Nekem mint írtam mindig is két kutyám volt - sajnos többet nem tudok befogadni a lakás helyzetem miatt -, de soha nem éreztem, hogy több dolgom lenne velük. A két kutyát mindig együtt sétáltatom, ha utazunk mind a kettőt viszem. Igazából csak anyagi téren kerül többe. Úgy hogy vágj bele. "Aki egy életet meg ment az egész világot menti meg." Ez egy idézet, de nagyon igaz.
2015. aug. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztató szavakat. Valószínüleg úgyis gyötörne a büntudat, ha nem hoznám ki onnan a másikat vélt félelmeim miatt...az elsö kutyánal is féltem, hogy majd tönkre teszi az otthonom, meg elszökik, meg megharap valakit, meg hogy egy haramia lesz, stb, de ö maga a tökély, nagyon jól jártam vele. Bízom benne, hogy lehet az embernek kétszer is szerencséje és a tesó érkezésével nem romlik el az elsö kutya se. :)
2015. aug. 20. 11:46
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon hirtelennek tűnik a döntésed, pedig egy életre szól. Nekem az elsődleges tanácsom az lenne, hogy ha nincs közvetlen veszélyben a menhelyi kutyus, várj még vele egy kicsit, csak egy-két hetet, hogy eldöntsd.

Nem írtad, miért szorulnak terápiára a kutyák.

Én is hoztam haza terápiára szoruló kutyát teljesen jól működő kutya mellé, és bár ő egy tényleg nagyon nehéz eset, rengeteg plusszal járt, és nem mondhatom, hogy nem sínylette meg egy kicsit sem a másik kutya, míg a terápiás folyamat végére értünk vele. És volt olyan pillanat, hogy az sem vigasztalt, hogy megmentettem az életét, mert felelőtlennek éreztem magamat, és sokszor eszembe jutott, hogy talán jobb helyre is kerülhetett volna. Ha mindkét kutyával volt egy kis gond, akkor ez talán még nehezebb. Én nem akarlak lebeszélni egy második kutyáról, mert nagy örömmel tölt el ha egy nehéz sorsú kutya bárhol, bármikor gazdára talál. Csak azt mondom, hogy jól gondold át. Hogy miután elhoztad, és néha majd talán fárasztó lesz, mindig biztos lehess benne, hogy ez volt a jó döntés, és ennek tudatában tehesd a dolgodat.

2015. aug. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Két és fél hónapja hoztam el az elsö kutyust és nagyon sokat fejlödtünk már azóta is. Szeptembertöl indul a csoportos kurzus, heti 2x másfél órával, oktöber végéig. Azután hoznám el csak a másikat. A menhelyen tudják, türelmesen várják, hogy végezzünk. :)

Eddig heti egy privát órát vettünk és szerintem egész jól haladtunk, úh bízom benne, hogy még jobban fogunk fejlödni a csoportos foglalkozások végére.

Azért szorulnak terápiára, mert életükben nem volt rajtuk póráz, egy kenelben élték kis életüket (babakorukban kerültek be), nem tudják mi az autó, biciklis, mi az, hogy gazdi, ismeretlen ember, mi az hogy lepcsö, ablak, stb. Ezekkel már mind megküzdöttünk ez elsö kutyával, ezek már nem okoznak gondot. Ha behívom jön, csak még attól félek, hogyha megijed, akkor elszökik még tölem is, uh ezért még szigorúan pórázon sétál.

Èn nagyon optimista vagyok az elsö kutyával kapcsolatban.

Ha most összehasonlítom az elsö hetet a mostani napokkal, egyszerüen már most hatalmas a fejlödes.

A félelmem az az, hogy hiába jófej most a kutyám, mi van, ha elromlik, mikor jön a másik. Èn egyelöre abban bízom, hogy ö fog majd jó példát mutatni a másik kutyusnak és ezáltal a második kutyus könnyebben é gyorsabban fog fejlödni. De mi van, ha nem így lesz? :(

2015. aug. 21. 09:07
 8/10 anonim ***** válasza:
78%

Az általad felvázolt dologra abszolút van esély, a terápiázott kutyus magabiztosságától is függ, mert a nyugalma átragadhat az új kutyára, ahogy sajnos az új kutya parája is a régire. Talán az első valószínűbb, mert biztató a mögöttetek álló munka. :)

Ahova terápiára jártatok, ott biztos kérdezhetsz, ismerik a kutyádat is, jobban tudják, hogy reagálhatsz, szóval szerintem érdemes lenne ott is kicsit megforgatni a dolgot, biztosan segítenek. :)

2015. aug. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
*hogy reagálhat
2015. aug. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ugyanezt az utat bejarjuk majd az uj kutyaval is (privat ora, csoportos kurzus, stb), közben az elsövel tovább dolgozunk...hát lesz mit csinálni az elkövetkezö min. 1 évben. :)

Közben amúgy eldöntöttem már, elhozom a másik kutyát októberben.

No risk, no fun. :)


Köszi a hozzászólásokat, majd drukkoljatok. :)

2015. aug. 21. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!