Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 hetes kan kutya játék...

6 hetes kan kutya játék közben egy plüssmackóval párosodó mozdulatokat tesz. Van amikor egész sokáig. Kifogtam egy potenciális alfahímet?

Figyelt kérdés
2010. márc. 10. 04:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
29%
Kan kutyánál ez természetes, kanos:)
2010. márc. 10. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Korán kezdi a dominanciát, bár nála még inkább ez játék. Ha nem ivartalaníttatod, gyanítom ivarérett korában nagyon domináns lesz.
2010. márc. 10. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
28%
Semmi komoly. A kamasz kutyák mind ezt csinálják. Nekem a kamasz macskám is ezt csinálja.
2010. márc. 10. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%
Minden kutya potenciális alfa, bele van kódolva a génjeikbe, hogy ha nincs vezérük, vagy az gyenge, akkor ők lépjenek a helyére. Nincs ezzel semmi baj, ha megfelelően neveled, és bebizonyítod neki, hogy képes vagy vezetni a falkát, akkor boldogan be fog állni mögéd és követni fog!
2010. márc. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
6 hetesen kicsit korai a kamaszkor, és a kanosság is. Érdekes, én ilyen pici kutyánál még nem hallottam ilyenről, de valószínű, hogy keményen kell majd fognod.
2010. márc. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ó nálunk a szivacs párnát valósággal szétdugványozta. Egyszer látom ám, az udvar tele van apró szivacsdarabokkal. Vettem neki egy plüss katicabogarat, na az még bírja!:)
2010. márc. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Egy hat hetes kutyánál ez még semmit sem jelent. Még csak fedezi fel a mozdulatokat, amikre képes. Majd 4-6 hónapos korától kezdve tudatosul benne, hogy mire jó, és akkor kell nagyon komolyan venni, ha az ivarérés környékén is csinálja.

A 3-4 hetes kiskutyák is tolják egymást az alomban, sőt, néha még a mamájukat is.

Volt nálam egy 4 hónapos kóbor kutya (meg lett a gazdija), aki egész nap próbálta a kaukázusimat tolni, minden lehetséges irányból és szögből :). A kutyám rá se hederített. Volt, hogy kinti séta alatt ivarérett, felnőtt kan kutya próbálkozott be, azt egyből lemorogta magáról. Ebből is látszik, hogy ebben a korban a hágás még nem dominancia kifejezés.

2010. márc. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

igen, hat hetesen még elég korai a kamaszkor -.- :SS

sztem különösebb baj nincs vele. nálatok születtek, vagy már elhoztad valahonnan?

mert 8 hetes koráig még a tesók mellett a helye, a kiskutyák néha egymással csinálnak ilyet, ez "gyakorlás" , ugyan úgy mint ahogy a játékos harc (ahol amúgy megtanulják mekkorát haraphatnak, hogy ne fájjon) a komoly verekedésé.

tehát ha már nem a testvéreivel van, akkor elég sok bajod lesz vele úgy 1 éves koráig, mert nem tanulja meg azt amit velük megtanulna.

2010. márc. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat!

A kutyát örökbefogadtuk egy menhelyről. Egyébként egyedüliként egy árokban találták. Gondolom én is, hogy még a családjában volna a helye, de a korábbi "gazda" törölte a projektet.

2010. márc. 10. 14:46
 10/12 Akiteki ***** válasza:
100%

Erős jellemű kutyusod lesz, már most bizonygatja a plüssmacinak, hogy ő a főnök. :)) Az alomban a tesók is gyakran csinálják, ilyenkor látni, hogy melyik lesz a domináns. A plüssmacinak bátran bizonygathatja, arra ügyelj, hogy később Veletek ne próbálkozzon, illetve azonnal le kell állítani, ha ilyet tenne.

Sok örömet kívánok a kis árvához!

2010. márc. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!