Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaphatok így törzskönyvet?...

Kaphatok így törzskönyvet? Van jogom követelni? Mennyi lenne megcsináltatni?

Figyelt kérdés
Van egy fajtatiszta kutyám. Közvetlenül nem én vettem, csak hozzám került. A fajta egyik legnevesebb kenneléből való. Olyannyira becsületes tenyésztők(tényleg elismert, híres kennel), hogy a szukájuk 18 hónapos kora előtt ellett, így nem kaphattak a kicsik tk-t, legalábbis ezt mondták. Tudtommal igényelhettek volna 2x költséggel felülbélyegzett tk-t. Most én szeretném letörzskönyveztetni az enyémet. Az alom többi tagja sem lett törzskönyvezve. Azt tudom, hogy DNS vizsgálat kell hozzá, csak azt nem, hogy kaphat-e, illetve követelhetem-e.

#törzskönyv #törzskönyv jog
2015. aug. 25. 17:16
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Igen, hozzám került, az unokatesómék elköltöztek külföldre és én vettem magamhoz, de anno ők bizony 100 ezret adtak érte. Letagadni nem igazán tudják, hogy nincsen hozzá közük, oltási könyvben megvannak jelölve mint tulaj és írtak adás-vételit unokatesómékkal. Szüleivel minden rendben van, mondom híres kennel, több hazai és külföldi kiállítási eredménnyel. Azért szeretnék tk-t, mert voltam kiállításon vele, mint néző és az egyik bíró azt mondta nagyon ígéretes,és kettő kennel is érdeklődött ott utána fedeztetésért. Utánakérdeztem, az apját most adták el külföldre átszámolva több mint 1 millióért, ráadásul a fajta legeredményesebb kanja volt tavaly Mo.-n és számos díja van.
2015. aug. 25. 20:50
 12/22 A kérdező kommentje:
Mondtam nekik, hogy a költségeket én állom, ha gondolják és szükségük van fedeztetésre ingyen állok rendelkezésükre.
2015. aug. 25. 20:51
 13/22 anonim ***** válasza:
A tesód papír nélkül megvette a kutyát. Innentől te hiába is akarsz pénzt kihozni belőle, nem fog menni.Köze nincs az egészhez annak, hogy mennyiért vásárolta.
2015. aug. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Nem pénzt akarok belőle csinálni és nem is szaporítani. De a kutya nagyon ígéretes. Ráadásul én felajánlottam nekik mindent és szerintem így nem korrekt. Ezért szerintem ki is zárhatnák őket. Ők mint hivatalos tenyészet, gyakorlatilag szaporítottak. Én értem, hogy baleset, de hát én szépen kértem, felajánlottam mindent.
2015. aug. 25. 21:16
 15/22 A kérdező kommentje:
És van adásvételi szerződés is.
2015. aug. 25. 21:16
 16/22 anonim ***** válasza:
Tök mindegy, hogy mi van, ha ők nem akarják, akkor nem lesz belőle semmi. Kizárni se fogják őket, mert sehol sincs előírva, hogy a törzskönyvezés kötelező lenne. Azt pedig még mindig nem árultad, el, hogy a fajtaklubod tenyésztési szabályzata lehetővé teszi-e egyáltalán az ilyen utólagos törzskönyvezést?
2015. aug. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Nem néztem utána. De az nem létezik, hogy nem kötelező a törzskönyvezés. Ennyi erővel semmi értelme nem lenne az egésznek, bármelyik szaporító üzemelhetne kennelnév alatt. Elviekben pont ezért jó tenyésztőtől venni, egyféle garancia stb.
2015. aug. 25. 21:47
 18/22 A kérdező kommentje:
Majd megérdeklődöm, kutyázok régóta, van pár ismerősöm a Német Juhászosoknál.
2015. aug. 25. 21:49
 19/22 anonim ***** válasza:

Na, pont az nj-seknél érdeklődsz...

Per pillanat, a legtöbb tenyésztő gyártja a papír nélküli kiskutyákat. Jobbik esetben külföldi lakcímet szerez és ott törzskönyveztet. Persze, néhányan azért beléptek az MNJK-ba és ők most az IGAZI papírt adják a kutyáknak. Még.

Nem kötelező törzskönyvezni. És nem tilos papír nélkül adni el kutyát. csak itt megy a nagy szöveg, hogy szaporító, meg fajta jellegű keverék. Külföldön senkit nem érdekel, milyen származású a kutya. Ha kiállítani, valódi tenyésztést akar, akkor törzskönyveset vesz és törzskönyveztet.

2015. aug. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

ma 21:47

Igen sok "szaporító" működik kennelnév alatt. pl van egy szuper kutyája. Mivel még nem minden ETSZ-ben van alomellenőrzés, arra az egy kutya papírjára más almot is lehozhat. És ez csak egy a sok bibi közül. Nem fekete-fehér az egész tenyésztés-szaporítás.Szivárványszínű :))

2015. aug. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!