Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törzskönyveztetni szeretném a...

Törzskönyveztetni szeretném a kutyámat. Hogyan lehet megcsináltatni a törzskönyvet?

Figyelt kérdés
1 éves malamutom van,gyönyörű kiállású kan,törzskönyv nélkül vettem,de szeretném ha lenne neki!
2013. jan. 9. 19:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Ha a szülőknek sincs törzskönyve,valószínűleg sehogy,hiszen semmi nem bizonyítja a,,tisztaságát",felmenői teljes fajtatisztaságát.
2013. jan. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%
Nem értem, ha annyira kell a törzsköny akkor miért veszel szaporított kutyát? Most már késő bánat
2013. jan. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%

Törvényesen nem megoldható.


Törzskönyvet (más néven származási lapot) csak az a kutya kaphat, akinek a szülei is rendelkeznek ilyennel. Törzskönyvet kiváltani csak a kutya tenyésztője tud, és ő is csak a kutya fél éves koráig.


Sok évvel ezelõtt lehetõség volt törzskönyvvel nem rendelkezõ kutyák számára B törzskönyvet kiváltani, amennyiben a fajtajelleget tökéletesen magukon viselték. Manapság a B törzskönyv kiváltása már csak egyes, kis populációjú magyar pásztorkutyáknál lehetséges.

2013. jan. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
Tényleg érdemes lett volna tenyésztőtől venni, hisz a szaporított kutyának nem lesz soha tk-e. Ezen kívül nagyon csúnya dolog az ő munkájukat támogatni és ezzel okot adni nekik a kutyák kizsákmányolására.
2013. jan. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
ha egy nappal is elmúlt egy éves akkor már nem lehet neki, ha jól tudom 1 évig kérheti rá a tenyésztő magyarországon, szlovákiában pedig csak 1 hónapig! 1 hónap után már lehet menni a jóistenhez panaszra!
2013. jan. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
67%

??? TKVes kutyát kell venni .

Őt pedig mihamarabb ivartalanítani.

2013. jan. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
A szülők törzskönyvel rendelkeznek ,akitől vettem nem szaporítók!Munka kutyákkal foglalkoznak és nem kiállítási kutyákkal,ők nem olyan felelőtlen emberek akik orba szájba szaporítják a kutyákat,a szuka azóta ivartalanítva lett,mindegy miért!Saját célra tenyésztették őket és igen nem keverékek csak malamutjuk van!Ők a családunk barátja tehát nem ismeretlentől vettem,soha nem adtak el kölyköket haszon reményében csak saját célra vannak én csak beleszerettem és jelképes összegért vettem,mert így kapcsolatban maradhatunk és figyelemmel kiséri a kutyámat,szinte minden héten e-mailozunk és havonta találkozunk!Akkor nem is érdekelt,hogy miért nem csináltatott nekik törzskönyvet,csak tudni akartam!egyetlen szaporulat volt amiben a kutyám volt,saját részre megtartották a többi kölyköt!Nem kell megkövezni amiért vettem egy kutyát és csak annyiba került nekem hogy azt mondtam az oltásait és minden mást állok ha nekem adja,és így került hozzám,na meg úgy,hogy mindig kijártam és a kutyával nagyon ragaszkodtunk egymáshoz!Történetesen ő a másod unokatestvérem!
2013. jan. 10. 06:10
 8/16 A kérdező kommentje:
Ja a másik meg eszem ágában sincs ivartalanítani,nekem nem szaladgál szabadon!Tudok vigyázni rá és ki van képezve!Simán elmegy egy tüzelő szuka mellett,ezt is tanították gondolom tudjátok mi az a klikkelő módszer!Soha nem volt gond hiszen ahhoz ki kéne törni a vas kennelt és feltőrnie a zárat!Bár mi nem szánt húzunk hanem sújt,de tök mindegy a lényeg nincs elhanyagolva sokat van vele foglalkozva és rengeteget sétálunk a hegyekben!
2013. jan. 10. 06:14
 9/16 anonim ***** válasza:
2013. jan. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!egyébként nem is a származás a lényeg!Ezzel hangsúlyozom nem a tenyésztőket akarom bírálni!Szerintem kutyát úgy válasszon az ember ha tisztában van a kutyatartás fogalmaival és nálam családtag a kutya nem pedig kedvenc és "dísztárgy"!nekem nem az volt a lényeg,hogy fajta tiszta legyen,nekem fontos volt az a szikra ami közöttünk van a kutyámmal!Sokan vásárolnak kutyát tenyésztőktől és csak azt látom,hogy de szép a külleme meg de jó tenyész szuka vagy kan lesz belőle ígéretes kölyköket hoznak majd!Aztán amikor kiöregszenek akkor egy fajta menhelyen végzik!Itt is kihangsúlyozom tisztelet a kivételeknek!Ha nem lesz törzskönyve akkor mi van na bumm!le szarom a lényeg,hogy a válaszokat megkaptam amit köszönök,de nem ez a lényeg,hanem hogy én és a kutyám olyan szinkronban vagyunk egymással ami nem mindennapi!Elég egy mozdulat és tudjuk egymásról,hogy épen mi a baja vagy mit akar épen!Van valami ami nem megvásárolható az pedig a szeretet és hűség,és szerintem az teljesen mindegy,hogy egy fajtatiszta kutyáról vagy egy keverékről van szó!Azért mert nem lesz törzskönyve attól még ugyanúgy fogom szeretni mit sem változtat a tényen!Nem célom tenyészteni csak érdeklődtem!
2013. jan. 10. 09:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!