Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vezethetném le a...

Hogyan vezethetném le a kölyök mudim energiáit?

Figyelt kérdés

Körülbelül másfél hónapja van nálam a mudim, egy hete vihetem utcára. Séta közben szinte tökéletesen viselkedik, más kutyákkal még csak távolról találkozott de nem volt semmi probléma. Eddig naponta összesen körülbelül 2-3 órát sétáltunk kisebb részletekben, itthon nagyjából napi 20-30 percen keresztül tanuljuk az alap dolgokat (ül,fekszik,marad stb.), ez is nagyon jól megy neki... ha úgy tudja, hogy nincs itthon senki, akkor sem hisztizik. Azonban ha valaki mégis itthon van, és éppen nem vele foglalkozik fékezhetetlen ugatásba kezd, harap a pici éles fogaival, ahogy csak tud és le-föl rohangál. Próbáltam már figyelmen kívül hagyni ilyenkor és megdicsérni, hogyha lenyugszik (a nyugi kb. 15 percig tart, utána kezdődik újra), de nem volt hatásos. Először arra gondoltam, hogy futok vele egy kicsit, de hamar eszembe jutott, amit több helyen is olvastam, hogy egy éves koráig nem igazán szabad kifejezetten futni kölyök kutyákkal(szeretnénk majd agilityzni is, hogyha már itt az ideje).


Esetleg, hogyha vannak itt mudisok akkor még abban tudnátok tanácsot adni, hogy a lakásban való ugatásról, hogyan tudnám leszoktatni, már ha le lehet egy mudit?:)



2015. aug. 26. 01:52
 1/8 MegaDini válasza:
Foglalkozz vele amennyit csak tudsz és ha épp nincs rá időd a tanulás vagy valami miatt akkor vegyetek neki játékot amit rágcsálhat vagy egy kiskutyus mert akkor ilyenek ha nincs egy kutya akivel játszhat.Szia remélem hasznos volt a tanácsom.
2015. aug. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Annyit foglalkozok vele, amennyit csak tudok. A játékait hamar megunja... sajnos még egy kutyát nem tudnék most befogadni. :D köszönöm a választ!:)
2015. aug. 26. 14:35
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

ha találsz helyet ahol tudnak veletek foglakozni, az agilityt lassan el lehet kezdeni, három hónapos kutyával is lehet már alapozni, persze ennek még sok köze a konkrét agilityhez nincs, de nagyon sokat fog számítani, plusz lefárasztanád agyilag és testileg is. klikkerezhetsz is vele, ha szeretsz, formálással tanítgatni dolgokat, attól is elfárad, meg játsz vele, húzogatósat pl. az amúgy is jó ha agilityzni szeretnél, apportot is taníthatsz neki avgy fejlesztheted ha van érzéke. lehet egy kiksutyát mozgatni, foglalkoztatni csak figyelni kell, hogy ne nyomd túl (olyan kiskutya is van aki nem tudja a saját határait és képes lenne összeesésig futni, ezt azért ne engedd :)).

az otthoni őrjöngésről: legyen vmi játéka, ami mindig nála lehet, lehetőleg vmi olyan amit tud rágni, de nem tud szétszedni és nem lesz tőle baja, sztem ilyenkor próbáld meg odaadni neki, legyen vele el, te meg csináld a dolgodat. ne foglalkozz vele, ne engedd, hogy mindig az legyen amit ő akar és ne pörögjön mindig, különben felnőttként se fog tudni megnyugodni és sok bajod lesz még vele.

a másik ami még eszembejutott, hogy ha van esetleg box, ketrec, ilyenkor beszoktatod és ilyenkor beküldöd (persze legyen elég nagy). ne büntetésnek fogja fel, hanem szeressen ott lenni, tudjon nyugodtan aludni benne, és ha tudod, hogy most pl. főzöl (vagy tévézel, alszol, tök mindegy) akkor előtte beküldöd, hogy ne legyen láb alatt. így pihenni is tud.

2015. aug. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

az kimaradt, hogy a boxos megoldás később agility szempontjából is hasznos lesz, ha kicsit komolyabban szeretnéd űzni, mert verseny és akár edzés idején, mikor nem pályán vagytok vagy bemelegítetek, berakhatod a boxba pihenni, nem fog elfáradni minden mástól és nem zaklatja fel magát a többi kutyától, zajtól stb.

az ugatásról meg tudni kéne, hogy miért ugat. ha akkor ugat, amikor otthon hagyod, akkor az lehet, hogy magától is el fog múlni ha majd nagyobb lesz.

2015. aug. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ!:) Ezt a boxos dolgot ki is próbáljuk. Az ugatás... van hogy lefekszik a lábamhoz es magyaráz magának, a múltok álomba dumálta magát (nem csinált semmit közben csak feküdt).
2015. aug. 28. 15:08
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem csináld azt, hogy amikor lenyugszik egy hiszti után, AKKOR egy pár percig játszol vele, aztán abbahagyod a játékot és mész a dolgodra. Aztán 1 óra múlva megint ez. Több kicsi szakaszban foglalkozz vele, de csak amikor épp nem hisztizik.
2015. aug. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a magyarázós ugatást ha el tudod viselni, akkor ne foglalkozz vele, engem mondjuk idegesít ha ok nélkül ugatnak szal én rászólnék, hogy fejezze be és ha sikerül egy ideig csöndben maradnia akkor lehet egy kicsit játszani vele :)
2015. aug. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Már azóta lehet, hogy meg is oldottátok a dolgot, de azért leírom az én tapasztalatom, hátha segít valamit.


A 2-3 óra séta, ha jól értem, pórázas. Na, ez az, ami kicsit sem volt nálunk hasznos. Persze, kell az inger a kutyának, a közös akció, satöbbi. De a pórázon keringést az idők végtelenségéig tudja folytatni egy egészséges kutya minimális elfáradással. Póráz nélkül már jobb a helyzet, mert úgy kb 3x annyi utat tesz meg rohangálva, mint amennyit az ember (persze csak biztonságos környéken). És még jobb, ha közben másik kutyákkal találkozik, játszik. Ezt, ha még nem gyúrtatok rá, nagyon el kéne kezdeni, mert gond lehet a szocializáció elhanyagolásából, sok mindent nem, vagy csak nehezen lehet pótolni.


Futtatni, biciklizni tényleg nem aktuális még a kiskutyával, de labdázni sztem már nyugodtan elkezdhettek. Ha vevő rá, az apport szuper. Otthon lehet elrejtőset-megkeresőset játszani, illetve a kajáját kaphatja ilyen görgetésre-potyogtatós bigyóból, azzal is elvan egy darabig.


DE emellett teljesen egyetértek a 3-as válaszolóval, nem szabad hagyni azt sem, hogy a zeb folyamatosan túlpörögjön, meg kell tanítani azt is, hogy időnként nyugi van. Persze érthető, ha mondjuk egy hét szobafogság után zsizseg valaki, de ha állandóan a plafonon van a kutya, az neki sem jó.


A mudinál a beszédesség alapvetően fajtajelleg, de a lakásban követelőzés már nem az. Én vagy feltűnően otthagynám, és nem foglalkoznék vele, mikor erőszakoskodik, vagy leszidnám, elküldeném, vagy két ujjal befognám a száját az első hangra. Amelyik hatásos a delikvensnél, a lényeg, hogy ne érje el, amit akar.

Az álomba dumálás, ha nem hangos, szerintem belefér, aranyos lehetett :-)

2015. szept. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!