Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Erről a tápról van valakinek...

Erről a tápról van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés

Eddig még sosem hallottam róla, csak az tűnt fel, hogy egész jó àrban van. Csak azt nem tudom, hogy megfelelő- az àr-érték arány.

Illetve az adagolási útmutató nem túlzó egs kicsit ?

Nagytestű (roti keverék), udvaron tartott kutyának, napi sétákkal kevés lenne a napi fél kg ?



[link]


2015. aug. 26. 08:44
1 2
 1/12 HUN_Sector ***** válasza:
65%

A 15% állati eredetű fehérje szerintem elég kevéske. Ez nem egy jó táp. Persze a pedigree meg a tesco gazdaságos tápoknál jobb, de a beltartalom alapján nem adnám szívesen a kutyának. Valószínűleg nem lenne megfelelő széklete a kutyádnak tőle, de ezt addig nem tudod meg, amíg nem próbálod ki.

Egy normális tápból nem kell ennyi. Én mindig a saját kutyám testtömegéhez viszonyított tápok adatait tudom. Egy 10 kg-os kutyának pl minőségi tápból napi 170 gramm kell. Itt a lista alapján 205 kellene neki. Azaz 20%-al több. Valószínűleg arányaiban a te kutyádnak is 400 gramm elég lenne egy jobb minőségű tápból.

2015. aug. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 HUN_Sector ***** válasza:

Mi ezt használtuk, ez vált be.

[link]


Illetve egy fokkal jobb:

[link]


Jó a beltartalmi értéke, szép lett a bunda, szépen fejlődik az izomzat, jó a széklet. Úgyhogy ezt követően az 5000 ft-os regular tápra át is álltunk nemrég, az már csak szinten tartja az izmokat. Hisz még ez is 37% állati fehérjét tartalmaz: [link]

2015. aug. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat !

Az a baj, hogy Pécsett nincs Dechatlon... :(

Pedig már tö helyen is láttam, hogy dícsérik ezt a tápot, amit linkeltél...

2015. aug. 26. 09:09
 4/12 anonim ***** válasza:
69%

Hát én egyiket se adnám a kutyámnak, búzát, kukoricát meg pláne nem. Mindkettő tartalmazza.


Jó tápok: Orijen (sajnos túl drága), Taste of Wild, Brit Care, Acana, Platinum. Keresd a gabonamenteseket .......

2015. aug. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Maya Bunnyheart ***** válasza:
De van Decathlon Pécsett: Pécs, Makay István út 7, 7634
2015. aug. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Uhh, tényleg. Kicsit benéztem... Köszi !
2015. aug. 26. 11:04
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is pécsi vagyok, van dechatlon. Amúgy miért nem rendelsz internetről? Nagyon nagy a választék, sok a megbízható webáruház. Például petissimo, kutyabolt.eu és társai. :)
2015. aug. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Néztem neten, de nem tudom melyik lenne ideális választás. Ezt a Decatlonba kapható tápot többen dícsérték kàr. Illetve még a Purina Dog Chow tápokat néztem. Ezek vannak olyan árban, ami beleférne...
2015. aug. 26. 11:39
 9/12 anonim ***** válasza:
Uránvárosban van egy kisállatbolt, a Mecsek áruház mögött. Ott kimérve is lehet kapni tápokat, érdemes megnézni.
2015. aug. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A Dog Chow-nál a Decathlonos táp nagyságrendekkel jobb. Én nem is gondolkodnék rajta. Ezen kívül még a Fressnapf-ban kapható Premiere High5 táp, szintén nagyon jó összetételű és árban is nagyon barátságos.


Egyébként az általad linkelt táp is elég jónak tűnik, tapasztalatom sajnos nincs vele. Első válaszoló egy kicsit elnézte, ugyanis 30% a fehérjetartalma, csirkehús van benne csak 15%. Abban viszont egyetértek vele, hogy a Decathlonos táp ár/érték arányban nagyon-nagyon jó.

2015. aug. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!