Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valakinek tapasztalata a...

Van valakinek tapasztalata a futóláncos módszerrel?

Figyelt kérdés

Vásároltam 4 méter könnyű-erős láncot, a végére karabiner, illetve kifeszítettem a fűben 20! méter acélsodronyt két ponton lefogatva.


A kutya láncát a karabinerrel a sodronyra akasztottam, így egy 8x20 méteres szakaszt, tehát kb 200 négyzetmétert be tud járni.


Két dolog miatt aggódom,

az egyik az, hogy ha belelendül a futásba a kutya, nem okozhat-e a lánc sérülést mondjuk a bokámban, bár ez nem valószínű, illetve nem húzza-e bele a kutya a láncot a saját végtermékébe, az pedig nem túl hiigénikus.


2015. aug. 14. 15:56
 1/3 A kérdező kommentje:

[link]

Így kell elképzelni, csak én tereptárgy híján a fűben feszítettem ki a sodronyt.

2015. aug. 14. 15:57
 2/3 anonim ***** válasza:
Mindkettő előfordulhat. Szart összeszedni, láncra figyelni. Rugót tettél-e a láncra? Karabiner forgóval van ellátva?
2015. aug. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem, nincs forgó a karabineren, majd közbe iktatok egy olyan szemet. Rugó is van, de csak a kábel végén egyelőre. A teszteket kibírta, bár amikor nekifutásból nekirohant a kutya, egyszer eltört egy gyengébb minőségű nyakörv műanyag csatja a második esetben pedig a huzal leszorítója engedett el, ezért most a huzalra egy hurkot kötöttem és abba akasztottam be enyhén feszülve a rugót.

[link]


Jónak tűnik.

2015. aug. 14. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!