Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 éves németjuhászt hogy...

1 éves németjuhászt hogy szoktasam a fésüléshez. (szőr keféléshez)? Anyyira hiperaktív, hogy csak kajázás közben tudom kefélni a szőrét. Mivel kerti kutya, így jó sűrű a bundája és a combján bozontós.

Figyelt kérdés
Csak a kaja foglalja le annyira, hogy másra nem is figyel.
2010. márc. 10. 20:33
 1/7 anonim válasza:
0%
Ráordítasz
2010. márc. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is ilyen őt úgy fésültem ki, hogy valaki fogta valamennyire és közben én meg ős is simogatta. Ezt egy idő utám megtanulja, és akkor nem kell lehogni, mert tudja hogy akkor simogatást kap (ha jó viselkedik utána adj neki egy jutalomfalatot) :D
2010. márc. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kölyök korától kell rászoktatni.

Mivel ezzel elkéstél, kösd ki, kezd fésülni, kevés idő múlva hagyd abba és adj neki jutalomfalatot.Egyik kezeddel tarthatod a nyakörvénél és rá is lehet szólni, hogy áll, vagy nyugi.Többet érsz el, ha testtájanként fésülöd ki.

2010. márc. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
20.57 válaszával tökéletesen egyetértek. De ha annyira szeret enni, akkor jutalomfalatot is adhatsz neki nyugodtan. Akkor legalább a fésülködést is összeköti egy jó dologgal.
2010. márc. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Akiteki ***** válasza:
Én ilyenkor szoktam adni nekik egy jó nagy műcsontot és amíg azt rágcsálja, nyugodtan tudom fésülni. Ha már megszokta, később ez elhagyható.
2010. márc. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az előttem szóló módszere vált be nálunk is. Adsz neki egy nagyobb jutalomfalatot, amit perceken keresztül képes rágcsálni, amíg te szépen fésülöd. Ezzel egyrészt leköti magát, másrészt összekapcsolja vmi jóval. Először csak rövid ideig fésülgesd, aztán növelheted az időt. Ezzel a jutalmazásos figyelemeltereléssel szoktattuk mi hozzá a fültisztításhoz is, ill. a nyakörv meg hám feladásához is.
2010. márc. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kölyökkorban kellett volna kezdeni a szoktatást, mivel ezt lekésted, nehezebb most. Én mindig asztalon fésülök (nem picik a kutyáim, 25-28 kilósak), ekkor tudják, hogy ott nyugi van. Rakj rá nyakörvet, pórázt, tedd asztalra, valaki segítsen fogni, le ne ugorjon. Közben én nem etetném, veszélyes is lehet, még a legbékésebb kutyánál is. Először csak 5 perc, aztán fokozatosan több idő legyen a fésülés . Közben, ha jól tűri, dicsérni kell. Utána játék, és jutalomfalat. Előbb-utóbb megtanulja, hogy az asztalon fésülködés van, és nincs helye ott pattogásnak. Ne csak akkor fésüld, ha már nagyon rasztás, mer az fájdalmas, így csak negatív élményekkel párosul, ha szép a bunda, akkor is fésüld,esetleg masszírozd kicsit mert az kellemes neki, így szeretni fogja.
2010. márc. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!