Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 honapos amsztaffomat szeretn...

4 honapos amsztaffomat szeretnem megtanitani a Marad parancsszora, mar ul, fekszik es pacsit is ad, kerdesem az lenne, h a marad parancsszot h tanitsam?

Figyelt kérdés
meg javasolhattok meg par alapveto dolgot , amit konnyeb megtanitani , valaszotokat elore is koszonom :)

2013. szept. 18. 17:34
 1/6 anonim ***** válasza:
38%
Még sehogy. Még nagyon kicsi és ilyen korban a normálisabb kiképzők sem javasolják a maradj parancs tanítását.
2013. szept. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

legegyszerűbben úgy kezd el, hogy leülteted, mondod, hogy marad, és pár msp múlva kapjon jutalmat, meg dicséretet. Ezt párszor ismételd, ki is nyújthatod a kezed, a tenyereddel a kutya felé, ujjaidat összeszorítva,és marad.

Aztán lépj hátra egy lépést,, úgy pár msp, visszamész, és marad. És így növeld a távolságot. Ezt lehet fektetésben, meg állításban is, a lényeg, hogy ha fektetésben kell, hogy maradjon, akkor nem ülhet fel, állásból meg nem ülhet/feküdhet le, hanem úgy marad,ahogy mondtad neki, hogy maradjon. Lehet úgy is variálni, ha jobban megy, hogy kiadod a marad parancsot, megkerülöd a kutyát, és ha marad dicséret.

Illetve én azt is szoktam, hogy kiadom a marad parancsot,és elfutok. Így azért nagyobb a kísértés, hogy utánam szaladjon. Ha nem szalad utánad, akkor visszamész, és nagyon nagy dicséret.

2013. szept. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A "maradj" nagyon hasznos,annál jobb minél előbb tudja. Próbálkozni lehet vele szépen,de ne várj túl sokat tőle.


Leülteted valahol,kaja van nálad,mondod neki,hogy "maradj" majd egy lépést hátrálsz és odaadod a kaját ha ott maradt.

Ezzel ellesztek egy ideig :D


Továbblépni lassan fokozatosan lehet,de 4 hónapos korban még az nem biztos,hogy menni fog.

2013. szept. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez érdekes, amit az első ír, még nem hallottam róla, nem is sejtem, hogy milyen alapja lehet. Nyilván itt nem egy 10 perces hosszú helyben maradásról van szó, a kutyától 30 m-re.

Egyébként fokozatosan tanítsd: leülteted, először csak egy nagyon kicsit lépsz el, majd vissza és rögtön megy a juti. Fokozatosan növeled a távot vagy az időt, semmiképpen sem egyszerre a kettőt.

Ezen kívül még taníthatod neki a hozd, fog, lábhoz parancsokat, de elsősorban inkább a kapcsolatra és a behívásra gyúrjatok rá. Sok sikert!

2013. szept. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1-es. nem értelek. Mi baja lesz attól, hogy ha megtanítják maradni? Nem fog ezzel semmi lelki sérülést okozni.

Az én kutyám is tudott 4 hónaposan minden engedelmes dolgot,és egy pár trükköt is jó, persze nem úgy, mint most, hogy már felnőtt, de tudta, hogy mit kell tennie.

Sőt, hogy fokozzam, a kutya oviban is gyakorolgattunk engedelmes dolgokat a két játék között. A kutyám meg tökéletesen szocializált, és nagyon engedelmes, úgyhogy nem sok hátrányt okozott nála az, hogy kölyökként is tanulgattam vele...

2-es voltam.

2013. szept. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen ez a legegyszerűbb nyilván, de ő még egy 4 hónapos kiskutya. Maradhat egy helyben, de csak pár másodpercig, az agya még nem képes tovább koncentrálni. Inkább a sétákra helyezz nagyobb hangsulyt, vidd minél több ismeretlen helyre, hagy táruljon ki előtte a világ.
2013. szept. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!